Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4 ALL] Uszczelka ozdobna przedniej szyby

Awatar użytkownika
Fantomas_29
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:17
Lokalizacja: Dobieszowice/śląsk
Kontakt:

[B3/B4 ALL] Uszczelka ozdobna przedniej szyby

Post autor: Fantomas_29 » 02 mar 2008, 12:07

Witam !

Mam takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi nawet w szukajce czy da sie wymienic ta uszczelke ozdobna w przedniej szybie? Czy trzeba wyjac szybe i wkleic z uszczelka.

A i druga sprawa czy da sie jakos zakleic szybe na łaczeniu z blacha bo cieknie mi woda ciurkiem na siedzenie.

Fotka pokazujaca o jaka uszczelke mi sie rozchodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 02 mar 2008, 12:33

Umnie prawie w tym samym miejscu ciekło. Zdjąłem od wewnątrz osłone słupka i od środka podkleiłem klejem do szyb (w rękawicach gumowych klej na palec i podklejanie). Co do uszczelki to raczej może być ciężko uszczelka może być przyłapana klejem i jej możesz nie dać rady wymienić. W któryś z moich aut jak mi odłaziła to pod spodem trochę ja podciąłem tak żeby ładnie przylegała i podkleiłem czarnym silikonem tym co się miski olejowe klei, ale można spróbować klejem od szyb.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fantomas_29
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:17
Lokalizacja: Dobieszowice/śląsk
Kontakt:

Post autor: Fantomas_29 » 02 mar 2008, 12:44

problem w tym ze ta uszczelke mam cała naderwana bo ktos juz wczsniej wymieniał u mnie szybe i jakos nie fachowo obchodził sie z ta uszczelka musiał rwac na chama. Podkleiłem tam jak mówisz silikonem juz wczesniej i nie dało to rezultatu leje sie ciurkiem od strony kierowcy zaraz przy lusterku srodkowym.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 02 mar 2008, 12:48

Fantomas_29 pisze:Podkleiłem tam jak mówisz silikonem juz wczesniej i nie dało to rezultatu leje sie ciurkiem od strony kierowcy zaraz przy lusterku srodkowym.
To prawdopodobnie przeciek masz gdzie indziej a woda spływa i tam sie wylewa. Widziałem już jak od środka gościu podklejał całą szybę bo też mu ciekło i nie mół dokładnie zlokalizować. W twoim przypadku gdy odłazi prawie cała uszczelka to najprościej będzie jak podjedziesz do szybiarza żeby wyciął tą szybę założył uszczelkę i wkleił na nowo. U nas koszt takiej usługi 60-80 zł (robocizna plus klej).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 02 mar 2008, 13:04

Fantomas, jeżeli szyba była już wymieniana to uszczelki może Ci się nie udać wymienić. Skoro masz przeciek przez szybę czołową to najlepiej było by wyciąć szybę i wkleić ponownie, upieczesz wtedy dwie pieczenie przy jednym ogniu. Oczywiście można spróbować podklejać o wewnątrz ale wydaje mi się, że szyba zaczyna się powoli odklejać dlatego zaczęło ciec.

Awatar użytkownika
Fantomas_29
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:17
Lokalizacja: Dobieszowice/śląsk
Kontakt:

Post autor: Fantomas_29 » 02 mar 2008, 14:27

przyszedłem własnie z garage i doszedłem do tego gdzie cieknie woda. Tak jak piszecie szyba sie poprostu rozkleiła w jednym miejscu udało mi sie sciagnac troche tej uszczelki co jest na szybie i napchac duzo sylikonu az wyszedł srodkiem moze pomoze jak nie czeka mnie wklejenie szyby na nowo. A rozklejenie było tak duze ze srubokret sredniej wielkosci wchodził bez problemu.

EDIT
byłem dzis na złomie chciałem wyciagnac taka uszczelke nie da sie jest za mocno przyklejona i zaczeła sie rwac a nowa 530zł :(

Awatar użytkownika
MAKLER
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 291
Rejestracja: 26 lut 2007, 10:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MAKLER » 05 paź 2008, 14:33

cześć wszystkim, w pierwszym poście piszesz, że jest to uszczelka ozdobna a więc nie należy się przejmować tym że w niektórych miejscach nie dolega idealnie do szyby ???

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 05 paź 2008, 18:03

jeśli użyłeś silikonu na kwasie octowym (czyli takiego jak do uszczelek silnika) no to masz juz problem, kwas octowy zeżre Ci blache a wyciek i tak będzie. Szybę trzeba wyciąć i wkleić na nowo z nową uszczelką (nie kosztuje 530zł) !!!

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 05 paź 2008, 19:04

MAKLER pisze:więc nie należy się przejmować tym że w niektórych miejscach nie dolega idealnie do szyby ???
MAKLER, możesz spać spokojnie, nic się nie stanie ;-) Uszczelka, to tylko wykończenie szyby i w żadnym stopniu nie odpowiada za jej szczelność.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 05 paź 2008, 19:15

IC69 pisze:MAKLER napisał/a:
więc nie należy się przejmować tym że w niektórych miejscach nie dolega idealnie do szyby ???

MAKLER, możesz spać spokojnie, nic się nie stanie Uszczelka, to tylko wykończenie szyby i w żadnym stopniu nie odpowiada za jej szczelność.
ale jeśli ta uszczelka ozdobna nie będzie na dole dobrze przyklejona, to czy woda nie będzie się dostawać do filtra kabinowego lub do skrzynki bezpieczników. w moim b4 od strony skrzynki bezpieczników odkleiła się ta uszczelka i zauważyłem, żę po deszczu potrafi stać woda na skrzynce bezpieczników :shock: zauważyłem też. ze na połączeniu (na dole szyby - sam środek auta) końcówki tej uszczelki nie łączą się idealnie ze sobą - brakuje ok. 0,5 cm. chyba ta uszczelka nie jest taka do końca ozdobna :roll:

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 05 paź 2008, 19:25

grze pisze:w moim b4 od strony skrzynki bezpieczników odkleiła się ta uszczelka i zauważyłem, żę po deszczu potrafi stać woda na skrzynce bezpieczników
W takim razie masz niedoszczelnione podszybie, czyli ten plastik który jest poniżej szyby.
grze pisze:zauważyłem też. ze na połączeniu (na dole szyby - sam środek auta) końcówki tej uszczelki nie łączą się ze sobą - brakuje ok. 0,5 cm.
Brakuje Ci łącznika. Identyczny łącznik, powinieneś mieć na dole uszczelki tylnej szyby...sprawdź.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 05 paź 2008, 19:44

IC69 pisze:grze napisał/a:
w moim b4 od strony skrzynki bezpieczników odkleiła się ta uszczelka i zauważyłem, żę po deszczu potrafi stać woda na skrzynce bezpieczników

W takim razie masz niedoszczelnione podszybie, czyli ten plastik który jest poniżej szyby.
a czym to uszczelnić? czarny klej silikonowy będzie dobry? albo autokit? ten plastikowy element nad skrzynką bezpieczników przykręcany na dwie plastikowe śruby troche odłazi środkiem i chyba tamtędy dostaje się woda
IC69 pisze:Brakuje Ci łącznika.
sprawdziłem. faktycznie brakuje łącznika. jak rozwiązać ten problem? można gdzieś go kupić albo czymś go zastąpić? czy przez tą szczelinę też woda może się dostawać do tej wnęki od bezpieczników?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 05 paź 2008, 20:50

grze pisze:a czym to uszczelnić? czarny klej silikonowy będzie dobry?
Pamiętaj, żeby nigdy żadnego rodzaju silikonów, nie stosować do uszczelniania karoserii. To draństwo, z biegiem czasu potrafi zniszczyć lakier, a co za tym idzie, spowoduje powstanie ognisk korozji.
grze pisze:albo autokit?
To już jest lepsze rozwiązanie. Popytaj jeszcze w sklepach motoryzacyjnych, o uszczelniacz do uszczelek samochodowych albo o tzw. "żywa gumę". Szczeliwo do podszybia nie możne zastygać, musi być rozłączne, ponieważ w razie konieczności jego demontażu (np. przy wymianie filtra pyłkowego) może być problem. Z reszta, jak zdejmiesz podszybie, to powinieneś znaleźć resztki oryginalnego uszczelnienia.
grze pisze:faktycznie brakuje łącznika. jak rozwiązać ten problem?
Jest dostępny zamiennik przedniej uszczelki, z tym łącznikiem w komplecie (koszt około 70 zł). Czy można kupić sam łącznik, tego nie wiem. Trzeba było by popytać w firmach zajmujących się wymianą szyb. Bez tego drobiazgu da się żyć, bo i tak zasłania go ramię wycieraczki ;-)
grze pisze:czy przez tą szczelinę też woda może się dostawać do tej wnęki od bezpieczników?
Przy dobrze uszczelnionym podszybiu, ta szczelina nie ma żadnego wpływu na powstawanie przecieku.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 05 paź 2008, 21:03

IC69 pisze:Pamiętaj, żeby nigdy żadnego rodzaju silikonów, nie stosować do uszczelniania karoserii. To draństwo, z biegiem czasu potrafi zniszczyć lakier, a co za tym idzie, spowoduje powstanie ognisk korozji.
ups. już zastosowałem silikon taki do łazienek (czarny w tubce za 4 zl) przy uszczelce przedniej szyby ale między uszczelką, a szybą. do metalu raczej on nie dotyka. usunąć to? podszybia tym nie uszczelniałem - tylko uszczelkę ozdobną od szyby :roll:

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 05 paź 2008, 21:05

łącznika nie ma osobno w sprzedaży nawet nie wiem czy w ASO występuje, jest to część składowa całej listwy ozdobnej. W sprzedaży jest jeszcze profil gumowy z metra o takim kształcie który można założyć na styk bez łącznika. Porządne zrobienie tego to i tak wycięcie i wklejenie z listwą na nowo szyby. Autoglass Jaan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga