Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

UWAGA ! OSZUST ! --- Janusz74

Tylko użytkownik tego forum!
Zablokowany
Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

UWAGA ! OSZUST ! --- Janusz74

Post autor: pawełek » 05 wrz 2012, 09:25

Witam, na wstępie chciałbym odpowiedzieć na pytanie które na pewno mi zadacie... "Tak, wiem - moja wina, nie sprawdziłem jego postów i daty rejestracji".

Więc tak... 27 sierpnia kupiłem od użytkownika Janusz74 ( https://audi80.pl/janusz74,u,32017.htm ) zawieszenie + cztery sprężyny weiteca... Niestety zawieszenia nie mam do dziś. Kontakt z nim się urwał, ostatni raz na forum był 28 sierpnia. Jedyny kontakt jaki jeszcze mi z nim został ( do wczoraj tj. 4.09.2012 ) urwał się dziś - telefon wyłączony, na sms nie odpisuje.

W poniedziałek napisał mi sms, że wysłał priorytetem w piątek. Telefonu nie odebrał ode mnie ani razu. Teraz mogę tylko nagrać się na pocztę.

Maile wszystkie są usunięte nawet ten z forum, dostaje tylko zwrot od: MAILER-DAEMON@...

Czy ktoś z Cieszyna mógłby sprawdzić czy istnieje ul. Hażlaska 5 i mieszka tam niejaki Janusz S. ?? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Sprawy na pewno tak nie zostawię, dowód w postaci wiadomości jak i danych posiadam, także mam z czym iść na policję.
Boję się tylko o to, że nie podejdzie to pod "oszustwo internetowe" i zostanie mi sprawa cywilna, o której mogę tylko pomarzyć.. sąd w sumie nic nie wskóra.

Jeżeli policja uznałaby, że to oszustwo internetowe i pod numer konta przypisane byłyby inne dane niż Janusz S., mieli by kolejny dowód - oszustwo bankowe.

Niestety najgorszym błędem z mojej strony było to, że nie sprawdziłem kiedy się rejestrował i ile bywał na forum. Za mądrze pisał i to mnie zmyliło...

Czy ktoś z Was spotkał się z takim oszustwem, zrobił coś z tym?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2012, 11:44 przez pawełek, łącznie zmieniany 2 razy.
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 05 wrz 2012, 10:34

mariusz8282 pisze:No to pieknie Cie naciagnal. Na google maps sprawdzilem i jest ul. Hażlaska 5 w Cieszynie. To napewno sie zgadza. Pytanie tylko czy mieszka tam Janusz S. :) Poza tym wydaje mi sie ze do przelewu musial podac prawidlowe dane inaczej bank cofa przelew - ale tak mi sie tylko wydaje. Trzeba by w banku zapytac jak to jest.
Cofać, chyba nie cofa. Ale może być to jeden z dowodów dla policji brany jako oszustwa bankowe.


W google wpisałem adres, numer konta itp. od razu, gdy zorientowałem się, że coś jest nie tak - niestety nic podobnego nie znalazłem.


Kurde, jest to pierwsza rzecz, którą kupiłem bez allegro... i przez takiego oszusta człowiek przestaje ufać innym.
Teraz tylko i wyłącznie allegro. Chyba, że za pobraniem.

[ Dodano: 2012-09-05, 10:36 ]
Leo pisze:to jest raptem tydzień, może poczekaj jeszcze chwilę, z doświadczenia wiem, że handlarze często gęsto spóźniają się z wysyłkami towarów.
Następnym razem proś o wysyłkę za pobraniem.
Handlarzem to on nie jest. Zalogował się raptem kilka razy na forum. A ja głupi na to nie zwróciłem uwagi. Teraz telefon wyłączony, wszystkie maile usunięte - przychodzą tylko zwroty.
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 05 wrz 2012, 10:44

nie musi byc prawidlowych danych, ja na lipne dane kiedys wplacilem zaliczkę za skrecane felgi .. okazalo sie ze nie ma nawet takie ulicy w tym mieście.

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 05 wrz 2012, 10:53

duo pisze:nie musi byc prawidlowych danych, ja na lipne dane kiedys wplacilem zaliczkę za skrecane felgi .. okazalo sie ze nie ma nawet takie ulicy w tym mieście.
Dzwoniłem do cioci, która pracuję w policji i powiedziała, że sprawę jak najbardziej trzeba zgłosić na policję. Prowadzić ją będzie najprawdopodobniej policja w Cieszynie, bo tam "doszło do przestępstwa".

Najgorsze jest to, że nie mam całej rozmowy.. ponieważ, prywatne wiadomości znikają jak zapełnią się dwie strony... błąd na forum według mnie...

Ulica taka jest. Fajnie by było, gdyby ktoś z forum podjechał tam przy okazji i zobaczył czy na pewno mieszka tam niejaki Janusz S. - wiem, głupio tak podjechać.
mariusz8282 pisze:Skoro wyslal towar w piatek to dzis mamy srode i priorytet to juz powinien dojść. Cos musi byc nie tak, albo poczta zawalila. A koles powinien dac taki namiar zeby sie z nim mozna jakkolwiek skontaktowac skoro cos chce sprzedac. Na jaka kwote Cie oskubał jesli mozna zapytac?
Namiar dał, oczywiście. Tylko co z tego jak najprawdopodobniej to fałszywe dane.
Numer telefonu był aktywny - teraz tylko można zostawić wiadomość na poczcie.

Adres mailowy, na który miałem wysłać potwierdzenie był aktywny. Teraz został usunięty i dostaje same zwroty.

160zł niby nie dużo dla osoby dobrze zarabiającej... ale to dla mnie ciężko zarobione pieniądze w tym wieku - odkładane itp.
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 05 wrz 2012, 11:00

W sumie zglosic na policje trzeba jesli faktycznie oszukał, ale obawiam sie ze nic mu nie zrobią jesli jest to na kwote 160zl. Z tego co sie orientuje prawo traktuje to jako wykroczenie. Gdyby to byla kwota powyzej 200zl to byloby to juz przestepstwo i sprawa moglaby trafic do sądu. Przydatny link http://paragraf415.republika.pl/. Na google mozesz jeszcze poszukac wiecej informacji.

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 05 wrz 2012, 11:12

pawełek, Próbowałeś szukać tej osoby np. na portalach społecznościowych?
Jeżeli jego dane są prawdziwe, to warto spróbować.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 05 wrz 2012, 11:14

andi77 pisze:pawełek, Próbowałeś szukać tej osoby np. na portalach społecznościowych?
Jeżeli jego dane są prawdziwe, to warto spróbować.
Niestety na żadnym portalu go nie znalazłem. Mówię o tych społecznościowych typu facebook.
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 05 wrz 2012, 11:23

Napisz jeszcze moze do admina klubu, moze maja jakies archiwum takich rozmów.

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 05 wrz 2012, 11:25

Już to zrobiłem, czekam na odpowiedź Doc'a.
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 05 wrz 2012, 11:27

To teraz jeszcze szukac na forum kogos z Cieszyna, kto by tam sprawdzil kto mieszka na tej ulicy pod tym numerem :)

https://audi80.pl/seeker.htm
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 11:28 przez mariusz8282, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 05 wrz 2012, 11:38

Nie, nie to nie przez nią ;-)

Jego adres IP:

(212.34.137.11 host)
(mail.proxyweb.com.es IP)

ehh.. mam DUŻY problem :-|
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

Murdzi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 789
Rejestracja: 14 gru 2006, 10:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Murdzi » 05 wrz 2012, 22:58

pawełek, dobrze, że założyłeś ten temat. Janusz74 próbował sprzedać mi przeguby wewnętrzne za okazyjną sumę pieniędzy, z tym, że zaproponował mi wysyłkę za pobraniem, w związku z tym oczekiwałem jej dość długo, ale jak widać - nic z tego nie będzie. Ciekaw jestem ile jeszcze osób oszukał ten gość. Osobiście jednak ZAWSZE sprawdzam datę rejestracji usera, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś oszust. Poza tym, warto kupować rzeczy od sprawdzonych sprzedawców: duo, delika, Krychy, trepka i innych z działu POLECAM...

Awatar użytkownika
jugo007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 327
Rejestracja: 20 sie 2009, 01:25
Lokalizacja: Wisła Mała
Kontakt:

Post autor: jugo007 » 06 wrz 2012, 00:09

dajcie jakieś konkretne dane będę miał chwilkę czasu to podskoczę do Cieszyna mam to blisko jakieś 15 km i spróbuje się dowiedzieć czy ktoś taki tam jest


dodano:

panowie więc tak gość tam mieszka faktycznie ale więcej go niema jak jest tyle dowiedziałem się od sąsiadów powiedzieli że ciężko go spotkać
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2012, 11:53 przez jugo007, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka i naprawy osprzętu silnika ABK
K-jetronic
Obsługa i naprawy dachów hydraulicznych Cabrio


Moje ABK :arrow: audi-b4-abk-20e-mala-sesja-z-barto-team-t33523.html

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 17 wrz 2012, 12:32

Czegoś nie rozumiem.. właśnie przyszedł do mnie zwrot listu - "adresat nie znany, podany adres nie istnieje". Na google ten adres jest, jugo mówi, że tam był i adres faktycznie taki istnieje... Coś mi tu nie gra...
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 19 wrz 2012, 13:29

Więc tak:

Przed chwilą dzwonił do mnie franta, powiedział:
Na ulicy Heżlaskiej nr domów zaczynają się od 7 - kiedyś prawdopodobnie były tam mniejsze numery, ale teraz nikt takiego tam nie zna.

Jugo, gdzie Ty dokładnie byłeś i kogo pytałeś? ;-)

pzdr
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

Zablokowany

Wróć do „Polecam lub nie Klubowicza”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga