Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Tylko spoza Forum, np użytkownicy olx, allego itp!
Awatar użytkownika
scitec2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2014, 13:21

k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: scitec2 » 21 sty 2014, 23:08

Hmm akurat w swojej audi nie miałem jeszcze problemow by moje autko zawitało w tym warsztacie ale mój w124 Coupe 2.3 na k-jetroniku z instalacja LPG już tam zawitał i stad chciałem polecić Wam Pewnego Pana który jak dla mnie w tej dziedzinie jest magikiem.

Od 2 lat miałem problemy ze swoim mercedesem ze względu na k-jetronika, strzały na gazie, podczas deszczu przerywanie, gaśniecie przy dojechaniu do świateł (automat), szarpanie, problemy z odpaleniem na zimnym silniku itp. Każdy poprzedni warsztat lub gazownik albo z góry kazał mi nie otwierać maski bo jeśli mam gaz i k-jetronika to nie jest to do zrobienia a nie które warsztaty obiecywały gruszki na wierzbie oczywiście kasując nie mało za próby naprawienia ale z każda kolejna wizyta w następnym warsztacie odchudzała portfel a auto jeździło coraz gorzej lub 2 dni było ok i dalej się zaczynało.
Az z forum w124 chłopaki polecili mi Pana Andrzeja Matysa z Katowic.
Po telefonie do Pana Andrzeja za 2 godziny miałem się zjawić na warsztacie, podjechałem otwarłem maskę, 20 min i padła diagnoza(długa lista!) podana została także kwota i że auto na drugi dzień będzie gotowe. Dodatkowo będę miał zamontowany system STOP k-Jetronic.

Na drugi dzień odebrałem nie to same autko, żwawe, zero problemow z rozruchem, zero falowań, koniec problemow z gaśnięciem, strzałami na gazie, spalanie benzyny spadło z 20 litrów na 10. V-max, przyspieszenie wszystko na plus.

Za 2 miesiące pojawiłem się z następnym mercedesem, tam nie było LPG ale silnik jak na swoja moc(220 KM) był bardzo mulasty i w nim był problem z obrotami, ABS i ASR
ta sama historia - auto na drugi dzień do odbioru i cena przyzwoita.

Dzisiaj odebrałem swoje Cabrio tak samo mega zadowolony.

Dzięki chłopakom z forum auto nie trafiło pod młotek wiec może i komuś z Was przyda się to info bo z własnego doświadczenia wiem ze do mechanicznych wtrysków ciężko o kogoś kumatego.
ANDRZEJ MATYS
603 056 696
ul.Żeliwna 28
Katowice

Awatar użytkownika
Francis1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1728
Rejestracja: 15 sty 2009, 16:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Francis1982 » 22 sty 2014, 23:45

Do mechanicznego wtrysku może i się nadaje (po prostu jest tam gościu z doświadczeniem w tej kwestii) ale o dole silnika nie mają pojęcia a wizyta u nich z klepiącym silnikiem ABK zakończyła się wymianą na nowy (w sensie używany). Po prostu "szef" jest zagoniony a czarną robotę wykonują uczniacy.

Awatar użytkownika
scitec2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2014, 13:21

Post autor: scitec2 » 23 sty 2014, 00:43

tam są 3 warsztaty w jednym budynku wiec nie wiem czy mówimy o tym samym bo z tego co wiem Pan Matys zajmuje się tylko elektronika i regulacjami wiec nie wiem czy o nim mowa ale fakt będąc tam są jacyś praktykanci itp ale to nie od niego, tak mi się wydaje

Awatar użytkownika
Francis1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1728
Rejestracja: 15 sty 2009, 16:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Francis1982 » 23 sty 2014, 00:53

Z Żeliwnej jak się skręci pierwszy warsztat po lewej z logo VW. Dalej po prawej też coś tam robią a obok zajmują się szlifami, głowicami i blokami. Tylko jak byłem u nich trzeba im dostarczyć "rozbebeszoną" część.

Ale nie polemizuję. Nawet u tych w mojej opinii "partaczy" widziałem dziadka co skubał MB 6 garnuszków na mechanicznym wtrysku w rzędzie i może mieć na prawdę o tym pojęcie. Bo widac tylko on to kuma.

Czysto mechanicznie odradzam.

Awatar użytkownika
scitec2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2014, 13:21

Post autor: scitec2 » 23 sty 2014, 00:59

No to jeśli MB to Pan Matys i to właśnie jego polecam z czystym sumieniem o reszcie nic nie wiem ale możliwe ze tak jest jak piszesz bo teraz jak dla mnie to 80% warsztaty to partacze i jeśli chodzi o elektromechanikę to na Panu Matysie się nie zawiodłem i na pewno z każdym kolejnym MB i Audi posiewie się tam profilaktycznie.

00WEGIEL00
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 00WEGIEL00 » 04 lut 2017, 11:22

Witam. Dołączam się do tematu. Polecam pana Andrzeja Matysa. Prawdziwy fachowiec. W ciągu 2 godzin auto jak nowe. Jeśli macie problemy z odpalaniem, falowaniem obrotów, dużym spalaniem w autach z mechanicznym wtryskiem to nie ma lepszego fachowca. Nie tylko naprawia ale również regeneruję wtryski. Adres z żeliwnej jest nieaktualny od kilku lat.

Obecny adres: Katowice ul. Morawa 129

Awatar użytkownika
xxtomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 20 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: xxtomek » 20 lut 2018, 12:56

Cześć
Czy adres do pana Andrzeja Matysa jest nadal aktualny jak podany w poprzednim poscie??
wyswietla mi ze adres teraz to Katowice, Bałtycka 49b

Moze to ktos zorientowany potwierdzić?

Awatar użytkownika
piotra5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:27
Lokalizacja: Bytom

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: piotra5 » 04 lip 2022, 13:18

czesc.
dzis dzwonilem do A.Matysiaka, urzeduje teraz w Kochłowicach na ul. Łukasiewicza 25 na terenie firmy RYMAR OPONY.

matek245
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2017, 19:38

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: matek245 » 11 mar 2024, 20:05

witam,ma ktos numer tel do tego pana od mechanicznego wtrysku?

Awatar użytkownika
d1ogród
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:25
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B2
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.2 KV
Lokalizacja: Legnica

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: d1ogród » 14 mar 2024, 16:00

Szkoda że wszyscy dobrzy fachowcy są zawsze daleko u mnie w pobliżu Legnicy to chyba tylko Wrocław KJ-tronic ogarniają wtryski mechaniczne ale stawki też mają ponoć spore .

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: Krzysiek 84 » 14 mar 2024, 23:31

Kamil Garage na FB.


Kamil ogarnia k- jet , miał kiedyś 90-tkę NG , ale bardziej woli iść w efi przy tych silnikach i pozbyciu się zemsty Bosch'a.

Awatar użytkownika
d1ogród
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:25
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B2
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.2 KV
Lokalizacja: Legnica

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: d1ogród » 15 mar 2024, 19:06

A skąd ten Kamil jest ?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: Krzysiek 84 » 15 mar 2024, 23:45

Bielsko Biała

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: bloku » 16 mar 2024, 20:52

Kamil już się nie bawi w ustawianie i regulacje. jedyne co to konwersje na EFI robi.

Z kosztami musisz się liczyć. Po pierwsze jak nie będzie sprawny cały układ paliwowy i zapłonowy to nic nie zrobią. Same wtryski obecnie to 250/szt, regeneracja głowicy rozdzielacza od 700 pln gdzie połowa tego to części. A gdzie pozostałe elementy. Także rozważ konwersję na EFI. Ja zostałem przy zemście Boscha ale nie miałem zbyt duzo do roboty poza wtryskami i TPSem oraz sondą.
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: k-jetronic - Warsztat Ślask POLECAM!!! Mechaniczny WTRYSK

Post autor: Jarewa » 16 mar 2024, 23:34

Po pierwsze to on ma K-Jtronic a nie KE-Jetronic co prawda łatwo to ogarnąć bo to tylko czysta mechanika bez układu elektrycznej regulacji składu mieszanki ale mało dziś ma warsztatów analizatory spalin (eksploatacja wymiany czujników nie jest tania) i w dodatku 99,99% aut w polsce już nie wymaga strojenia analizatorem dlatego trudno o mechanika. Osobiście ogarniam KE-Jetronic NG ale to mu pisałem a dziś się dowiedziałem że robi się drugi problem w NG z dostępnością podstawowej części eksploatacyjnej wiec silniki powoli będą zanikać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam lub nie spoza forum”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga