Maglownica Audi
Opony samochodowe Audi 80
części samochodowe
opony i felgi
Tarcze, hamulce

[Poszukuję] Mechanika do Audi 80 B4 z okolic warszawy

Posty typu poszukuję mechanika, warsztatu, klubowicza, potrzebuję wypożyczyć itp.
ODPOWIEDZ
Santi__
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Imię: Lukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.6 ADA

[Poszukuję] Mechanika do Audi 80 B4 z okolic warszawy

Post autor: Santi__ » 04 cze 2021, 19:42

poszukuje mechanika z warszawy lub okolic, pisze tu bo nie moge założyc nowego tematu : ) proszę o kontakt telefoniczny

Santi__
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Re: [Poszukuję] Mechanika do Audi 80 B4 z okolic warszawy

Post autor: Santi__ » 12 cze 2021, 16:01

kontakt telefoniczny do mechanika, a posty sprawdzam regularnie więć jak ktos cos ma to proszę o pomoc, piszę bo w okolicy warszawy około kilkunastu mechaników opowiada mi takie bajki jak "dam panu kontakt do konserwatora zabytków" albo ze juz tylko na złom bo on sie tym nie zajmie.... pasował by mi jakis moze starszy człowiek co sam jezdził/jezdzi takią 80-tką...

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Imię: Krzysztof
Silnik: 1.9 1Z

Post autor: Sagitari » 16 cze 2021, 12:06

Napisz najpierw, co chcesz zrobić. Wbrew pozorom to młodzi mechanicy mają najwięcej zapału, żeby podejść nawet pod trudne tematy.

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
.... i jeszcze skąd dokładnie jesteś, bo namiary które mógłbym podać, to W-wa Włochy lub Ołtarzew

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Kontakt:

Post autor: Leo » 16 cze 2021, 12:11

są ale terminy mają kosmiczne, panie szanowny. Co konrketnie chcesz zrobić ?
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Sagitari » 16 cze 2021, 12:20

Leo pisze:
16 cze 2021, 12:11
są ale terminy mają kosmiczne
Podstawowe sprawy jak zawias, hamulce - nie ma problemu obecnie umówić termin w ciągu 7 dni.
Sprawy mocno grube jak np. zdjęcie głowicy, remont bloku, to się zgodzę, nawet trzeba poczekać z miesiąc, bo do takich operacji trzeba i miejsce w warsztacie przygotować.

Santi__
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Santi__ » 18 cze 2021, 17:55

remont silnika, oraz konserwacja kawałka podłużnicy... tak zeby chodziło kolejne 20 lat, a nie remont na rok a potem gadka: "panie to juz stary samochód to nie moja wina ze silnik przestał działać"... tyle razy podobne texty słyszałem

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Sagitari » 25 cze 2021, 12:07

Remontu silnika (takiego z prawdziwego zdarzenia) być może podejmą się w Ożarowie - DSIZE - DGW Serwis samochodowy - znajdź na fejsie i poczytaj. Obawiam się jednak, że cena będzie zniechęcająca. Robiłem tam cały blok z głowicą kilka lat temu. Jakość prac montażowych bardzo wysoka. Problemem był dobór niektórych części, bo nie wszystko dało się kupić w kraju i auto stało ponad miesiąc. Co do konserwacji podłużnic - tego typu prace robiłem zawsze samodzielnie, więc nikogo nie polecę.

..... może jeszcze coś dopiszę na temat: "panie to juz stary samochód to nie moja wina ze silnik przestał działać" - nikt nie ma odwagi, żeby otwierać dół silnika, zrobić pomiar średnicówką, oszacować faktyczne zużycie motoru. Takie zadanie przerasta wiele warsztatów, ewentualny remont wiąże się z odpowiedzialnością za prace związane z obróbką bloku, wału wykonane przez zakład szlifierski. Tak więc jeśli na co dzień ktoś robi podstawowe sprawy typu hamulce, zawieszenia i inne stosunkowo szybkie naprawy, to co najwyżej zaoferują tylko zdjęcie i naprawę głowicy.

Santi__
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Santi__ » 05 lip 2021, 12:16

no opinie ma wporządku, widać ze w miare ogarnięty, jednak nie zrobi mi remontu (???) bo "się w to juz nie bawi"... :( ale dzięki za pomoc, szukam dalej... eh.......

edit
no w białym stoku jest taki magik prof chris, no ale 200km jechac, w sumie raz byłem u niego i ładnie mi opitolił, czakałem 4 miesiące na naprawę a sama naprawa trwała miesiąc, wiec wszystko poza silnikiem mam odpicowane powiedzmy sobie szczerze na tip top(polecam gostka ogólnie), silnik na tamten czas (po 14bar na tłoku) nie wymagał remontu, a szkoda, bo mogłem zrobic profilaktycznie po 26-ciu latach..... teraz przy dziecku itp nie moge sobie pozwolić na az tak długi brak samochodu.... a jako zem bidok jest bez piniędzy to ciezko z zastepczym.

P.S. zanim był ten remont to 4 lata zbierałem na tą naprawę, ale nie załuje kasy nic czego sie dotknoł nie popsuło się do dziś.

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Sagitari » 06 lip 2021, 21:01

Santi__ pisze:
05 lip 2021, 12:16
jednak nie zrobi mi remontu (???) bo "się w to juz nie bawi"...
Ale trzeba mu jednak oddać, że nie ściemnia i mówi wprost, że nie weźmie tej roboty, chodź nie spodziewałem się, że odmówi.
Santi__ pisze:

teraz przy dziecku itp nie moge sobie pozwolić na az tak długi brak samochodu...
Tak, u mnie to było wyzwanie, bo przy dziecku (zwłaszcza niepełnosprawnym) rzeczywiście taki przestój to problem. Tak jak piszesz, miałem też miesiąc (a nawet ponad) przestoju. Wyjeździłem się rowerem i uberami ;)
Nieraz sobie myślę, że na takie sytuacje przydałby się w domu drugi samochód, jakiś maluch typowo miejski, żeby nie było sentymentów w razie konieczności odsprzedaży.
Santi__ pisze:

P.S. zanim był ten remont to 4 lata zbierałem na tą naprawę, ale nie załuje kasy nic czego sie dotknoł nie popsuło się do dziś.
Zbierałeś i podjąłeś odważne decyzje. Podczas, gdy wiele osób śmiałoby się, że pakujesz w "starego grata", Ty zrobiłeś swoje i nie żałujesz i tak trzymać.
Tak samo zrobisz z tym motorem :) Chociaż w przypadku benzyniaka może warto byłoby zaryzykować i poszukać słupka.

Santi__
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Santi__ » 08 lip 2021, 13:04

dzięki ci za ciepłe słowa, słupka szukałem (może za słabo ?) natomiast wsadziłem tu skrzynkę ccf z chyba 2.0l disla, i teraz ma mniej mocy ale jak przejechałem 200km w trasie (a takie niestety dość często sie zdarzają, czyt jako: wyprawa do mamy po słoiki :P) to spalił mi chyba cos koło 8l benzyny, od razu gaz zdemontowałem :D, więc proponowane inne słupki niż ADA poprostu juz nie biorę pod uwagę a dostać ADA nie przejechanego przez czołg to cięzko przynajmiej mi było znaleść, z drugiej strony przekładać silnik z grata na grata, to tez takie średnie rozwiązanie, bo moj stary motorek jeszcze gania, czasem sie oleju doleje czy coś.... ale jeśli masz kogoś z silniczkiem ADA to chętnie zakupie, bo z drugiej strony kupic gratowaty słupek i dac do remontu a potem tylko podjechać na przekładkę to max 2 dni auto w warsztacie, także na chwilę obecną to jedyna opcja, przynajmiej tak mówi żona :P

edit:
patrząc na twojego kombiaczka to nasuwa się pytanko czy felgi były malowane ? jeśli tak to jak dopasowałeś kolor lakieru do plastików ? czy plastiki tez były malowane ?
tez se pykne pare fotek mojego, widze trza sie pochwalić :P

Awatar użytkownika
ptrcichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Imię: Piotr
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.8 AAH

Post autor: ptrcichy » 13 lip 2021, 07:45

Sagitari pisze:
16 cze 2021, 12:09
Napisz najpierw, co chcesz zrobić. Wbrew pozorom to młodzi mechanicy mają najwięcej zapału, żeby podejść nawet pod trudne tematy.

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
.... i jeszcze skąd dokładnie jesteś, bo namiary które mógłbym podać, to W-wa Włochy lub Ołtarzew

Możesz podać namiary na tego gościa z Włoch?

Ogarnie mi w 2,8 AAH górna uszczelkę miski?

Pozdro

Santi__
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Santi__ » 13 lip 2021, 16:28

zielonka 05-220, tez prosze o namiary włochy, napisz najlepiej tutaj zeby kazdy widział, dzięki serdeczne

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Sagitari » 16 lip 2021, 00:23

W-wa Włochy, ul. Głubczycka, Jacek Bogusz, tel. 501-247-952. Kapitalki bloku nie zrobi (nawet gdyby mówił, że zrobi), ale z resztą powinien dać radę, w końcu jeździł kiedyś też 80-ką.
Z przykładowych rzeczy robiłem u niego hamulce, łożysko przedniej piasty, sprzęgło. W dobrej cenie oferował mi kiedyś wymianę nagrzewnicy, ale tym tematem zająłem się sam.

PS. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że jest w Warszawie chłopak, u którego nie miałem okazji jeszcze nic robić, od niedawna poszedł na swoje. Mój dobry znajomy bardzo go ceni, bo zlecał mu parę robótek przy swoich autach. Szkoda, że mało konkretów, ale piszę o nim, bo pomógł mi kiedyś przez telefon (przez słuchawkę postawił trafną diagnozę dotyczącą dziurawej szklanki w TDI !! ), do tego pracował przy zabytkowych autach w muzeum w Otrębusach, więc dobrze rokuje :)

Awatar użytkownika
ptrcichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Imię: Piotr
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.8 AAH

Post autor: ptrcichy » 20 lip 2021, 13:43

Sagitari pisze:
16 lip 2021, 00:23
W-wa Włochy, ul. Głubczycka, Jacek Bogusz, tel. 501-247-952. Kapitalki bloku nie zrobi (nawet gdyby mówił, że zrobi), ale z resztą powinien dać radę, w końcu jeździł kiedyś też 80-ką.
Z przykładowych rzeczy robiłem u niego hamulce, łożysko przedniej piasty, sprzęgło. W dobrej cenie oferował mi kiedyś wymianę nagrzewnicy, ale tym tematem zająłem się sam.

PS. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że jest w Warszawie chłopak, u którego nie miałem okazji jeszcze nic robić, od niedawna poszedł na swoje. Mój dobry znajomy bardzo go ceni, bo zlecał mu parę robótek przy swoich autach. Szkoda, że mało konkretów, ale piszę o nim, bo pomógł mi kiedyś przez telefon (przez słuchawkę postawił trafną diagnozę dotyczącą dziurawej szklanki w TDI !! ), do tego pracował przy zabytkowych autach w muzeum w Otrębusach, więc dobrze rokuje :)
Przypadkiem nie pomyliłeś się z adresem? Wydaje mi się ze to jest ten zakład https://g.co/kgs/XXCW26

Awatar użytkownika
Sagitari
Forum Audi 80
Forum Audi 80

Post autor: Sagitari » 30 lip 2021, 11:28

Nie pomyliłem :) na pewno Głubczycka, numer chyba 6

ODPOWIEDZ