Strona 1 z 2

[80 B4]Rozbieranie tapicerki drzwi-skrzypiaca tapicerka

: 17 gru 2006, 11:34
autor: Manolo
Witam,

pytanie sugeruje temat: jak sciagnac tapicerke z drzwi przednich & tylnich w B4?Na dzirach skrzypi mi tapicerka i podlokietnik i mnie to drazni:/.Macie jakies sposoby na skrzypienie-podklejanie tasma izolacyjna,smarowanie wazelina techniczna???

Pozatym mam niewielkie wgniecenia na drzwiach nabyte przez poprzedniego wlasciciela na parkingach zapewne,pasowaloby je lekko puknac od wewnatrz.

Pozdrawiam i z gory dziekuje

Tomasz

: 17 gru 2006, 14:55
autor: Oofol
Tapicerka zamocowana jest na plastikowych haczykach które podłożone są takimi gumkami (podkładkami). Całkiem możliwe że w twojej Niuni ktoś ściągał już boczek i nie założył tych gumek...

: 17 gru 2006, 16:52
autor: Manolo
Byc moze,ale jak w takim razie sciagnac ja,zeby zobaczyc?Chyba nalezy zaczac od podlokietnika,jest tam 1 czy 2 sruby i jakies otworki,w nich jakies zatrzaski?Mam tam cos podwazyc?

: 17 gru 2006, 18:09
autor: Oofol
żeby zdjąć tapicer z drzwi musisz odkręcić wszystkie śrubki jak na zdjęciu poniżej. Wykręcić rygielek, mniejsze kółko od sterowania lusterkiem wyjąć do góry a potem mechanizm wepchnąć do środka. Po odkręceniu podłokietnika (tych plastików) boczek trzyma się jeszcze na 3 śrubkach. Całość musisz szarpnąć do góry i zejdzie bez problemu. A! śrubka w klamce! Po jej odkręceniu przesuwasz klamkę do przodu i odpinasz cięgno Boduena (czyjakoś tak;) i wtedy szarpiesz w górę! Obrazek

: 21 kwie 2007, 23:14
autor: xavier
Mam troche inne drzwi... szyby elektryczne, a wiec brak wajchy i na podlokietniku przyciski do szyb,nie ma takiej galki do sterowania lusterkami, tylko plaski panelik z przyciskami lewo prawo gora dol (cos ala strzalki na padzie do playstation ;))

nie udalo mi sie dzisiaj zdjac tych plastikow na podlokietniku, o ktorych piszesz. Czy moje drzwi roznia sie czyms w demontarzu od zademonstrowanych?

: 21 kwie 2007, 23:46
autor: Misiek_Stce
xavier pisze:nie udalo mi sie dzisiaj zdjac tych plastikow na podlokietniku, o ktorych piszesz. Czy moje drzwi roznia sie czyms w demontarzu od zademonstrowanych?
musisz wykrecic i wyjąc ten panel z przcyskami

: 22 kwie 2007, 11:00
autor: Grzegorz Henyk
Cześć - ja też mam elektrycznie otwierane szyby i postaram sie pomóc.
Zaczynamy od góry.
1. Dwie małe śrubki na samej górze po bokach na szczycie panela.
2. Klamka od otwierania - jak ja odciągniesz to w środku znajdziesz jedną śrubę.
3. Uchwyt drzwi -pod nim na jednej śrubce jest ponel maskujący po nim są dwie duże śruby.
4. Opuść szybę to będzie łatwiej przy ponownym montażu.
5. Cały panel lekko dociśnij do drzwi i pchnij w górę.
POWODZENIA.

: 22 kwie 2007, 14:12
autor: xavier
Dzieki,. dokaldnie jest tak jak piszesz :) chybatroche na opak zrozumialem to bylo napisane 2 posty wyzej i podwazylem a pozniej sciagnalem ten maly dzojsticzek/pad do ustawiania lusterek szykajac tam pod spodem jakichs mykow/zatrzaskow. Nic tam oczywiscie nie bylo, a teraz mi ten dzojstik luzno siedzi jakby mial kurcze zaraz odpasc :(

No ale nic, udalo mi sie sciagnac dolna obudowe raczki, za ktora lapiemy zamykajac drzwi, i faktycznie sa tam 2 duze sruby. Dzisiaj sobie odpuscilem, w koncu niedziela, ale juz wiem co i jak, wezme sie za to pewnie kolo poniedzialku czy wtorku.

: 09 wrz 2007, 00:03
autor: Lenio21
a mmoze ktos mi powie jak rozebrac tapicerke z tylnych drzwi w B4? bez elektrycznych szyb! chciałem włozyc tam poprostu głośniki na miejsca fabryczne a co jedyne mi sie udało zdziałac to odkrecic jeden wkret od zewnetrznej strony tapicerki drzwi i jeden od wewnatrz, odkreciłem rózniez plastikowe osłony od rączki (czyli 3 wkrety) i to wszytsko. pewnie jeszcze musze odkrecic raczke do otwierania i od otwierania szyby ale jakos nie mam pomysłu bo tak od zewnatrz to nie widac zadnych srubek, pewnie wszytsko pochowane... zeby było estetycznie i problematycznie. a moze da sie wymienic głosniki bez zdejmowania tapicerki? bo jakos te osłony głosników nie schodza jak to ma sie w przypadku osłon na podszybiu z przodu (przyklejone tylko na czarny lepik) prosze o w miare dokładny opis krok po kroku zeby niczego nie uszkodzic ani nie połamac

: 09 wrz 2007, 11:27
autor: nitro20
rączka od otwierania szyby plastik na dole ściągasz zsuwając go z rączki będzie śruba odkręcasz jeżeli masz juz odkręcone wszystkie śruby te po bokach tapicerki również to lekko pociągnij do góry cały boczek i zejdzie cała tapicerka

: 05 sty 2013, 15:41
autor: Kuba929rr
[quote="Grzegorz Henyk"]
3. Uchwyt drzwi -pod nim na jednej śrubce jest ponel maskujący po nim są dwie duże śruby.


Mam taki sam problem a raczej problem ze zdjęciem tego właśnie tego całego panela z przyciskami od szyb i regulacja lusterek. Patrzyłem z każdej strony i u mnie nie ma nic takiego jak "panel maskujacy" cały uchwyt jest 1 całością że tak powiem.

: 05 sty 2013, 16:03
autor: Puca999
Kuba929rr, że tak powiem też tak myślałem. Spójrz na to od dołu i tak jak masz nazwijmy to "linie" na uchwycie tam włóż płaski cienki śrubowkręt i nagle zobaczysz ze panel paskujący Ci odejdzie. Rób to od dołu, aby ewentualne uszkodzenia nie były widoczne.

: 05 sty 2013, 17:14
autor: Kuba929rr
Puca999 pisze:Kuba929rr, że tak powiem też tak myślałem. Spójrz na to od dołu i tak jak masz nazwijmy to "linie" na uchwycie tam włóż płaski cienki śrubowkręt i nagle zobaczysz ze panel paskujący Ci odejdzie. Rób to od dołu, aby ewentualne uszkodzenia nie były widoczne.
nooo albo ja jestem jakiś ślepy po prostu albo coś ze mną nie tak hehe no bo nic takiego nie znalazłem. Parę fotek pomocniczych może z nimi uda się coś mi wytlumaczyć.
Foto z góry
Obrazek
Foto z boku
Obrazek
i z dołu
Obrazek

: 02 lis 2013, 09:41
autor: m@x1313
Witam.
Czy pod tapicerką powinna być folia zabezpieczająca przyklejona do drzwi ??
Nie wiem jak mam z przodu ale z tyłu jak ściągnę głośnik to nie ma żadnej folii.
Woda raczej nie leje mi się do auta ale głośnik jest cały brudny.

: 02 lis 2013, 12:57
autor: szaakaal
Powinna byc na boczku drzwi gdy go zdemontujesz...