Strona 1 z 1

Simson SR 50

: 04 cze 2016, 22:07
autor: AdiGassler
Cześć. Od 26 maja jestem posiadaczem Simsona SR 50 z 1987 roku(w papierach, a tak naprawde to 1986r.) Jestem jego 3 właścicielem. Od nowości jest w Polsce. Miałem wcześniej chińskiego quada, ale rozebrałem go i postanowiłem szukać jednośladowca. Na początku nie chciałem skutera, ale jak zobaczyłem SR 50, tylko to szukałem. :D Ogólnie ceny SR 50 były tak wysokie, że już miałem ogara kupić, ale znalazłem Simsona koło Włoszczowy za 1200 zł. Wiadomo- pare poprawek trzeba zrobić, ale ważne, że jeździ i wszystko sprawne jest. Posiada instalacje 6V z raczej bogatą elektryką, lecz w dowodzie mam wbite SR-50N. Poprzedni właściciel nie wiedział, że te bezterminowe przeglądy się skończyły i tak jeździł. Przekonałem się o tych nieważnych bezterminowych gdy chciałem go rejestrować, to powiedzieli mi, że muszę przegląd robić. Akurat dzisiaj zrobiłem przegląd na 2 lata. :-D

Poprzedni właściciel zmodził wydech na aoa1, a ja go tylko poprawiłem czyli między innymi: zwiększyłem średnice w końcówce wydechu i jeszcze bardziej skróciłem kolanko.

Co zrobiłem do tej pory:
-Poprawa zmodzonego wydechu,
-Nowy kranik
-Nowy filtr powietrza
-Akumulator 6V 11AH
-Zmieniony olej przekładniowy,
-Nowe lusterka (jak to woli, ale wg mnie ładniej się prezentuje).

Wizualnie to osłony nóg rażą i brzydko wygląda, ale z czasem będzie ładniejszy i mocniejszy. okok :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 04 cze 2016, 22:46
autor: Krzysiek 84
Porządny sprzęt , nie to co dzisiejsze made in china.

: 19 sie 2016, 21:40
autor: AdiGassler
Simson dzisiaj zarejestrowany i tylko ubezpieczenie załatwić i czekać na twardy dowód rejestracyjny. Do wymiany mam oring przy wale starteru gdyż leje się olej przekładniowy, który niedawno zmieniłem i uszczelke końcówki tłumika. Może znacie gdzie w Kielcach lub w Warszawie są dobre sklepy z częściami do Simsona? :-)

[ Dodano: 2016-06-15, 19:22 ]
Mały up! :-)

W niedzielę zamówiłem nowe kierunkowskazy na tył, uszczelke końcówki tłumika i oring do wału startera gdyż olej przekładniowy się lał. Dzisiaj listonosz przywiózł mi paczkę od jackmotors.pl :-) Wymieniłem kierunkowskazy i zabrałem się za zdejmowanie pokrywy silnika po lewej strony. Ledwo tylko 3 śruby odkręciłem, a kolejne 3 zostały na swoim miejscu gdyż po prostu nie da rady odkręcić je. :(

[ Dodano: 2016-08-19, 21:40 ]
Dawno tu nic nie wstawiałem. :-) Simson dalej jeździ i niecierpliwie czeka na zime na remoncik. muza_ Niedawno wymieniałem cewke butelkową, gdyż stara była przystosowana pod instalacje 6V i co raz bardziej simson szarpał jak jechałem oraz gdy jechałem nagle tracił moc i max na 3 biegu jechałem 35 km/h. Po wymianie cewki ustały szarpania i simson od pierwszego strzała odpala. Z ostatniego freza ładnie odpala, bez żadnych fochów. Wymieniłem także zębatke zdawczą na większą gdyż gdy simson będzie rozebrany planuję dać cylinder na szlif na 60/4/3 oraz planuję założyć skrzynię 4 z SR 80- ma większe przełożenia niż zwykła 4b. Okazjalnie kupiłem prostokątną lampe, która jest o niebo ładniejsza i praktyczniejsza od okrągłej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do ideału dużo mu brakuje, ale ważne, że jakoś się toczy. cwaniak_
Gdyby ktoś chciał obserwować na fb mojego simsona, zapraszam na fp. facebook.com/simsonbenzer

: 26 sie 2016, 23:10
autor: xRead
To jest sprzęt ! Mam Simsona S51/1 1989r :D Jak będę miał czas to zaprezentuje :) Sprzęt nie do zabicia

: 27 sie 2016, 09:54
autor: AdiGassler
Czyżby masz już 12V instalacje czy 6? Planuję albo na jesień albo na wiosne go malować i lakier z bezbarwnym i podkładem będzie kosztował około 240 zł jak towary będą z górnej półki. Jeszcze do lakiernika muszę podjechać i spytać się za robocizne.

: 12 mar 2020, 20:51
autor: Doc
Hehe stare, ale jare :-D
Ja miałem jako pierwszy... motorynkę. Bosz... który to był rok? mysli_ a nie wiem. Miałem ok 12 lat :) .

: 20 mar 2020, 10:37
autor: RaKo
Mam taką motorynkę w stanie igła, tylko wszystkie zdjęcia wczoraj się wysypały :/

: 22 mar 2020, 17:46
autor: AdiGassler
Jak ktoś chce to mogę go opchnąć, ale cały do roboty jest czyli czyszczenie gaźnika, elektryka itp. Oczywiście opłacony jest ale bez Przeglądu. Co mnie by interesowało... to fotele kubełki do c4 i różne duperele :-)