Strona 1 z 1

[B4 2.8 AAH] Średnica rury wydechowej

: 03 kwie 2016, 21:16
autor: Mario
Witam
Temat jest na tyle intrygujący że postanowiłem założyć nowy, po przeczytaniu kilku innych. A mianowicie, w niedalekiej przyszłości planuję zrobić porządek z układem wydechowym w mojej coupe, i tutaj pytanie jaka powinna być średnica rury, dodam że są to w sumie dwie rury idące oddzielnie z każdej z głowic do momentu wejścia do tłumika środkowego potem jest to już jedna rura. Chodzi o to żeby nie rozprężyć układu bo jak wiadomo silniki wolnossące tego nie lubią a łatwo dopuścić do takiej sytuacji. Zastanawiam się nad 2x2.5 cala ale czy to nie będzie za duży przelot. Może ktoś już robił i wypowie się o swoich doświadczeniach i efektach pracy :)

: 03 kwie 2016, 21:28
autor: Leo
Powinna być wszędzie taka sama. Jeśli chodzi o średnicę, to jeśli chcesz zrobić podwójny wydech z obu kolektorów oddzielnie to dwóch cali bym nie przekraczał. Jeśli będzie się łączyć jak oryginał, za środkowymi tłumikami w jeden, to wtedy wystarczy 2.5 cala.

: 03 kwie 2016, 21:49
autor: Mario
Więc rozumiem to tak że od kolektora do środkowych tłumików dać 2 cale a za środkowymi już jak się łączy w jedną rurę dać 2,5 bo tłumik środkowy zostaje, końcowy będzie coś przelotowego. Jak źle to proszę o sprostowanie :)

: 04 kwie 2016, 07:29
autor: Leo
a jaki tłumik końcowy dajesz? bo średnica wejścia do tłumika końcowego musi być taka sama jak rury.

: 04 kwie 2016, 12:16
autor: Mario
Wiem wiem, na pewno jakiś przelotowy, zastanawiam się nad remusem albo nad aotou wejście jedna rura wyjścia dwie końcówki. Może uda mi się coś dobrać, w tych parametrach, tzn. najpierw i tak zacznę od tłumika bo jak nie znajdę nić to najwyżej trochę zejdę z tych 2,5 cala ale raczej coś powinno się znaleźć tak myślę.

: 06 kwie 2016, 00:31
autor: trec1990
Cześć! Jeśli chodzi o tłumik końcowy to ja mam firmy "ULTER" i jestem zadowolony ładne brzmienie :) takie "basowe" przy 2500 obrotów jadąc równym gazem dźwięk się niesie w szczególności na mieście :D poniżej tych obrotów jest normalnie. Powyżej tych obrotów jest dużo ciszej no i rewolucja jest przy jakiś 4500 obrotów i więcej to normalnie dźwięk jest świetny :D cieszy ucho :D fajne jest że jak jedziesz w trasie i masz te 3 tys obrotów do 4 tys to nie ma hałasu w aucie naprawdę dobry tłumik.