Strona 1 z 1
[B3 1.6] Problem na gazie
: 22 mar 2009, 09:25
autor: Vajra
Witam ponownie. Mam problem zwiazany z jazda na gazie. Mianowicie chodzi o to ze gdy przyspieszam i dodam gaz do oporu autem szarpie i tak jakby brakowalo mocy. Wogole nie idzie sie rozpedzic co ma przykre skutki z jazda pod gore. Gdy auto chodzi na wolnych obrotach i gdy dodam gazu takze auto dlawi nie daje kompletnej mocy a powinien silnik '' wyc ''... Podkresle ze na benzynie idealnie pracuje i nie ma takich problemow. Z mojej strony pytanie co to moze byc?? czy mozna gdzies na reduktorze podkrecic czy gdziekolwiek zeby wszystko bylo ok ?? Czy to zalezy od zatankowanego gazu ?? Z gory wielkie dzięki
: 22 mar 2009, 09:37
autor: Audi 80 Polska
Kwestia regulacji LPG albo reduktor jest już stary - membrany zesztywniały i nie pracują prawidłowo. Trzeba by jeszcze sprawdzić czy nie ciągnie większej ilości powietrza poza filtrem powietrza, co może zmniejszyć podciśnienie przy mikserze a to skutkuje zubożeniem mieszanki. Do sprawdzenia by były węże od LPG i wymiana filterka gazu w fazy ciekłej.
Do regulacji LPG służy głównie register (w przypadku instalacji I generacji) na wężu, który idzie do miksera, pokrętło na parowniku służy najprawdopodobniej do regulacji składu mieszanki na wolnych obrotach. Jeśli masz nalatane dużo na tym reduktorze to jedynym rozwiązanie może okazać się wymiana lub regeneracja.
: 22 mar 2009, 10:02
autor: siwy23j
Tak właśnie jak kolega wyżej napisał. Jeśli masz nowszą instalację niż pierwszej generacji nic sam nie zdziałasz musisz pojechać na ustawienie do odpowiedniego punktu który tym się zajmuje. Oni Ci ustawią co trzeba, powiedzą co jest ewentualnie do wymiany. Zapłacisz i będziesz się cieszył płynna jazdą. :lol: Mnie tez to czeka.

: 22 mar 2009, 10:14
autor: putolw
Sprawdź jeszcze świece kolego, przy jeździe na gazie iskra musi być naprawdę dobra i nie ma znaczenia że na Pb będzie chodził dobrze, bo na gazie może szarpać.
: 22 mar 2009, 21:17
autor: Danek
Napiszę krótko, sprawdzenie i/lub regulacja instalacji w porządnym zakładzie powinna pomóc. Sam niczego nie ruszaj bo widzę, że nie masz większego pojęcia o LPG więc możesz zrobić więcej szkody niż pożytku.
aldi pisze:Do regulacji LPG służy głównie register (w przypadku instalacji I generacji) na wężu, który idzie do miksera, pokrętło na parowniku służy najprawdopodobniej do regulacji składu mieszanki na wolnych obrotach.
Nieprawda. Obie śruby regulacyjne (register i na parowniku) służą do regulacji i mają na siebie wzajemny wpływ, a ta na reduktorze nie jest tylko do wolnych obrotów. Zanim kolego zaczniesz doradzać to poczytaj może troszkę na ten temat i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
: 27 mar 2009, 20:53
autor: martini
Witam Cie kolego mialem ten sam problem z moja niunia kiedy jej depnalem na gazie to sie dlawila. przyczyna byla za mala dawka gazu. nigdzie z tym nie jechalem tylko sam minimalnie z wyczuciem odkrecilem minimalnie srubke te na przewodzie od parownika do gaznika i po klopocie
