Strona 1 z 1

sztywne przewody hamulcowe mosiężne - problem

: 20 kwie 2022, 16:30
autor: Sando
W mojej Audi 80 postanowiłem zmienić elastyczny przewód hamulcowy do tylnego zacisku.
Jednak poprzedni właściciel lub jego mechanik dokonał wymiany oryginalnych sztywnych (stalowych) przewodów hamulcowych na mosiężne razem z końcówkami (sztucerami / nyplami) także z mosiądzu.
Obrazek
Zwiększyło to na pewno odporność korozyjną tych przewodów, jednak teraz mam problem z ich odkręceniem. Podobnie było z przodu, ale jakoś udało się go odkręcić trzymając kluczem typu "żabka".
Pomimo wcześniejszego spryskania preparatem penetrującym i użycia prawidłowego klucza do przewodów hamulcowych (rozmiar 11 mm) nie można ruszyć tej mosiężnej końcówki w metalowej końcówce przewodu elastycznego.
Czy macie jakieś porady jak sobie z tym poradzić w jak najmniej inwazyjny sposób?
Przy zmianie planuję użycie sztucerów stalowych, które przy użyciu większej siły nie będą tak podatne na uszkodzenia. Przewody to miedź (lub ewentualnie mosiądz).

Re: sztywne przewody hamulcowe mosiężne - problem

: 24 kwie 2022, 08:00
autor: osi29
Cześć sam u siebie jakiś czas temu wymieniłem dwa przewody na miedziane i odrazu te przewody gumowe też...nie miałem jeszcze okazji ich ponownie odkręcać. Myślę że może podgrzać to jakoś hmm temperatura powinna zrobić swoje i puści

Re: sztywne przewody hamulcowe mosiężne - problem

: 24 kwie 2022, 16:23
autor: h/k
Tylko jak grzejesz to miej wolny koniec przewodu elastycznego bo inaczej płyn Ci wystrzeli.
Te przewody miedziane (lub specjalny stop z miedzią) mogą być oryginalne, był czas kiedy Audi i chyba tylko jeszcze Volvo nie montowali przewodów stalowych.