Strona 1 z 2

[1.9TDI 1Z] Olej w płynie chłodzacym.

: 30 sty 2008, 10:26
autor: oswald
Witam panowie
Jestem tu nowy i niestety poczatek nie najlepszy.
Objawy sa takie, po wymyciu zbiorniczka wyrównawczego z cieczą chłodzącą nadal pojawia się olej na sciankach. Druga sprawa po przejechaniu 1600km wlałem juz (co jakiś czas oczywiście) 4l Dynagel'u, czyli dośc szybko ubywa, ostatnio nawet błyskawicznie. Po odpaleniu silnika i w czasie długiej pracy nie ma pęcherzyków powietrza w zbiorniczku. Po przejechaniu dłuzszego odcinka i odkręceniu korka zbiorniczka słychać psyknięcie, a więc cisnienie w układzie raczej jest. Silnik pracuje bardzo dobrze, nie ma problemów z odpaleniem, nie ma utraty mocy. Czy diagnoza jest jednoznaczna: uszczelka pod głowicą? Drugie pytanie jesli to uszczelka to jaką na wymiane polecacie do tego modelu?
Jesli chodzi o chłodzenie to jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, mianowicie wskaźnik pokazuje po przejechaniu ok. 10km 92-93 stopnie (i nie zmienia się podczas jazdy), czyli w miare chyba dobrze, jednak chłodnica patrząc od przodu jest w prawym górnym rogu gorąca idąc w lewo coraz chłodniejsza, a od połowy w dół zimna, czy jest możliwe, że jest zapchana? Mam się szykować na wydatki?
pozrawiam

: 30 sty 2008, 10:45
autor: karol121
olej w zbiorniczku sugeruje na uszkodzona uszczelke lub moze na pękniecia głowicy, a jaki kolor maja spaliny :?:

: 30 sty 2008, 11:02
autor: oswald
Tak tak, dynagel to płyn do chłodnic, właśnie jego ubywa. Po lekkiej przegazówce leci troche sadzy z rur, a kolor spalin jest siwy i wchodzi troche w niebieski (tak mi sie wydaje).

: 30 sty 2008, 11:20
autor: WOJTEK26
Odstaw auto do mechanika na wym uszczelki pod głowica, polecam uszczelke Victora Reinza

: 30 sty 2008, 11:30
autor: Krzysiek18/
Uszczelka pod głowica do wymiany, radze sprawdzic rowniez glowice na szczelnosc i czy nie jest krzywa.

: 30 sty 2008, 11:53
autor: Solskier
Również stawiam na uszczelke, chociaz nie mozna wykluczyć równeież peknietej głowicy. Auto do mechanika jak najszybciej szkoda pieniedzy na olej <ok>

: 30 sty 2008, 12:59
autor: oswald
Dzięki panowie,
jestem umówiony z jednym macherem już na wieczór, a jade teraz do drugiego i zobacze co powie i jaka wycena. Druga sprawa - z chłodnicą to normalny objaw?
pozdrawiam

: 30 sty 2008, 13:02
autor: Solskier
Co do chłodnicy to raczej powinna być cała równomiernie nagrzana.

: 30 sty 2008, 13:57
autor: Krzysiek18/
A czy waz przy termostacie jest goracy??

Re: [B4 1.9 TDI 1991] olej w płynie chłodzacym

: 30 sty 2008, 14:12
autor: tryni81
oswald pisze:wskaźnik pokazuje po przejechaniu ok. 10km 92-93 stopnie (i nie zmienia się podczas jazdy), czyli w miare chyba dobrze, jednak chłodnica patrząc od przodu jest w prawym górnym rogu gorąca idąc w lewo coraz chłodniejsza, a od połowy w dół zimna, czy jest możliwe, że jest zapchana? Mam się szykować na wydatki?
pozrawiam
po tak krótkim dystansie jest to normalne bo auto dopiero się nagrzało i przechodzi na duży obieg

: 30 sty 2008, 16:01
autor: oswald
Byłem u mechanika i diagnoza taka:
termostat nie puszczał co doprowadziło do przegrzania głowicy i uszczelka death, również mozliwe pokrzywienie głowicy.
Więc autko do roboty i nie ma co sie zastanawiać. Za wymiane uszczelki pod głowicą + klawiatuką, filtr oleju, pasek i rolka rozrządu, płukanie chłodnicy, planowanie głowicy (co o tym myślicie?) w sumie ok. 800pln z materiałem.
Z kolei drugi mechanik stwierdził, że w tych modelach głowica jest nie do zabicia więc wystarczy tylko wymiana uszczelki i termostatu.
Co wy na to?

: 30 sty 2008, 17:18
autor: Daras
głowice tak i tak trzeba sprawdzić jak bedzie zdjęta. a czy bedzie do roboty to wyjdzie po tym badaniu.

: 30 sty 2008, 18:48
autor: krzysiek_kw15
Sam miałem coś takiego no i oczywiście samochód trafił do mechanika. wymieniłem uszczelkę pod głowicą, hydropopychacze no i głowica została splanowana. Po kilkakrotnym przeczyszczeniu zbiorniczka wyrównawczego było ok aż do dziś. Sprawdzałem dzisiaj poziom oleju no i poziom wody no i znowu pojawił sie olej w wodzie. Gdyby były to małe ilość to bym sie nie przejął ale warstwa oleju w zbiorniczku ma od 2 cm grubości wiec jest tego bardzo dużo. no i do silnika dolałem dzisiaj 200ml oleju.
Od remontu głowicy minęły 4 miesiące i znów to samo?? Strasznie mnie to wkur****.
Wiecie może co mogło być przyczyną?? Prosze o pomoc bo ja naprawdę już nie wiem co mam robić...
Jedyne co mi zostało to obić mordę mechanikowi.... :evil:
Prosze o pomoc.

: 30 sty 2008, 18:52
autor: RaKo
krzysiek_kw15, dokręcałeś głowicę w ciągu tych 4 miesięcy :?: Czy tak wyjechałeś z warsztatu i rura :?: <ok>

: 30 sty 2008, 18:54
autor: Marcin D
Jezeli autko miales przgrzane to glowica do sprawdzenia na szczelnosc i do planowania obowiazkowo,na rynku dostepne sa uszczelki roznej grubosci,wiec sobie dobierzesz.sprawdz jeszcze chlodniczke oleju bo z niej tez czesto trafia olej do plynu,powodzenia