Strona 1 z 2
[ 1.9Tdi 1Z ] jakie turbo ?
: 26 lut 2012, 19:20
autor: duo
jakies sprawdzone info na temat turbo do 1Z ktore by wstawało wcześniej i dłuzej pompowało niż seria ?
: 26 lut 2012, 20:42
autor: Mortiis
duo chcesz coś większego zapodać czy coś bliżej serii ? jeśli coś innego to turbinka od razem kolektorem AWX

: 26 lut 2012, 21:45
autor: duo
Mortiis pisze:duo chcesz coś większego zapodać czy coś bliżej serii ? jeśli coś innego to turbinka od razem kolektorem AWX

generlanie to tak jak napisałem wyże, że chcciałbym coś co bedzie maxymalnie wcześnie wstawać i pompować ile się da .. noi dobrze jakby to majątku nie kosztowało
: 27 lut 2012, 06:42
autor: Mabrothrax
AFN z tańszych, AWX z droższych - wiadomka, AWX będzie lepszym koksem

: 27 lut 2012, 07:59
autor: Niki20
ARL :mrgreen: Tylko to pewnie późno będzie wstawać
... a jak nie to dmuchnij w T2 1,5 Bara i będzie git :mrgreen: Drugie miej w zapasie jak to się wysra

: 27 lut 2012, 11:00
autor: gibaj
a po co ci turbo zmieniać? kompa zmień tylko i masz parę koni wiecej :mrgreen: a jeszcze lepszy efekt to wtryski z np.AFNa + drugi ECU

: 27 lut 2012, 13:22
autor: mrozoo
gtb1756vk osadzisz je na kolektorze wydechowym z awx ;P Kupic mozesz je w cenie turba z awx i masz spory potencjal i mlode turbo...
: 27 lut 2012, 16:48
autor: trepek
DUO, na samym początku byś napisał czy masz Boscha czy Pierburga bo tam są inne turbiny, T2 i T15. T15 wcześniej wstaje.
Jak T15 to mało dla Ciebie i dalej za późno wstaje to pasuje przejść na zmienną geometrię turbiny i sterowanie podciśnieniowe (jest temat na forum rezania jak to zrobić).
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że zalecanym jest nałożenie nowych map do softu po zmianie turbiny aby w pełni wykorzystać potencjał tego, co posiadasz.
: 27 lut 2012, 23:56
autor: duo
trepek pisze:DUO, na samym początku byś napisał czy masz Boscha czy Pierburga bo tam są inne turbiny, T2 i T15. T15 wcześniej wstaje.
Jak T15 to mało dla Ciebie i dalej za późno wstaje to pasuje przejść na zmienną geometrię turbiny i sterowanie podciśnieniowe (jest temat na forum rezania jak to zrobić).
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że zalecanym jest nałożenie nowych map do softu po zmianie turbiny aby w pełni wykorzystać potencjał tego, co posiadasz.
narazie jest bosch, ale to kwestia czasu ( kiedy graty dorwę na wymianę ) bo docelowo bedzie pierburg. O czyms tam sobie zdaje sprawę, resztę próbuje ogarnąć .. narazie jak dziecko we mgle

: 28 lut 2012, 06:12
autor: trepek
duo pisze:narazie jak dziecko we mgle
Kto pyta nie błądzi

Będzie jakiś zmieniany sofcik? Mógłbyś od razu poprosić o nowe mapki turbiny.
: 28 lut 2012, 17:26
autor: UKI_XX
Jak masz boscha to i turbo T2, ciężko to rozbujać i spory lag wychodzi. Jak chcesz mieć coś koło 130KM to spokojnie wystarczy T15, jest mniejsze ale o wiele szybciej wstaje i spokojnie może dmuchać 1.4 bara

Do tego zakładaj wtryski AFN albo mocniejsze z AEL i będzie fajnie <ok>
Jak chcesz się pakować w turbo VNT to musisz przerobić całe sterowanie, z zalet będziesz miał tylko tyle że trochę wcześniej wstanie, a poza tym to czasami stają kierownice i możesz mieć notlaufa w najmniej odpowiadającym momencie.
: 28 lut 2012, 18:22
autor: duo
ok, ale czy nie jest tak ze najlepiej zaząć od wymiany boscha na pierburga i nie bawić sie w dłubanie bosha ? chciałbym zrobić cos raz a dobrze i zapomnieć o temacie. PIerburg jest lepszy rozumiem w sensie mniej awaryjny i bardziej rozwojowy ? ( tak wywynioskowałem do tej pory czuytając różne tematy ) bo graty na przekładkę na pierburga to bym prawie już miał w zasadzie .. generalnie to bym nie chce robić jakiegoś koksa ktory bedzie powodem do dumy i przechwalań, ale chciałbym podłubać na maxa ile się da, ale nie do granic mozliwości tylko w granicach zdrowego rozsadku noi w jakiś kosztach ludzkich
: 28 lut 2012, 19:45
autor: trepek
duo pisze:PIerburg jest lepszy rozumiem w sensie mniej awaryjny
Nastawnik w pompie się nie sypie w Pierburgu, wystarczy przeczyścić i dalej hula.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć nastawnik indukcyjny, ECU 16 bit i turbinę Garrett T2.
: 28 lut 2012, 22:28
autor: duo
chyba zapadła decyzja .. wtryski ael .. turbina t15 mocny program i jakies tam pierdółki egry odmy icki .. mysle ze jakos bedzie sie odpychać znośnie już.
: 29 lut 2012, 07:37
autor: Niki20
duo pisze:mocny program
jak przejdziesz na pierburga to 16bit od razu...
duo pisze:turbina t15
... i dmuchnąć w nią z 1.4 Bara. Powinno być ciekawie
