Strona 1 z 1

[B3] Wymiana wahaczy czy tylko tuleje | tuleje tylnej belki

: 16 gru 2008, 12:14
autor: Audiqs
Czołem, nie widzę u Was ogólnych przyklejonych tematów, więc piszę nowy.

Czytałem kilka postów na ten temat i mam w związku z tym takie pytania.

Mam wahacze do wymiany w B3 (1.9D '90), a właściwie to tulejkę. Mechanik powiedział, że nie bawi się w tulejki i że mam kupić całe wahacze. OK, poszedłem do sklepu, a tam gość, że każdy bierze tulejki a nie wahacze, bo to nie Ford, że jest większy problem z ich wprasowaniem itp.

1. Więc, czy jeżeli mechanik nie ma prasy, ani nic podobnego, to czy bez problemu da z tym radę? (czy przy wciskaniu ich "przy użyciu pierwszych lepszych narzędzi" guma się nie "wyszczerbi" etc.)?

2. Jakiej firmy najlepiej kupić tuleje, żeby były one lepsze niż jakieś najtańsze wahacze za 100 zł. sztuka?

3. Auto ma 150 tys. przebiegu, czy jeżeli sworzeń się nie domaga, to nie ruszać go?

---------------------------------

I druga część tematu, mam jeszcze do wymiany tuleję tylnej belki, w Info-Techu i w innych źródłach tuleja wygląda inaczej (wygląda prawie tak jak ta od wahacza) niż którą dostałem w sklepie, czy dali mi inną, czy rys. są tylko schematyczne? :shock: (pytam tylko z ciekawości)

: 16 gru 2008, 13:03
autor: MARCIN 80B4
Audiqs pisze:1. Więc, czy jeżeli mechanik nie ma prasy, ani nic podobnego, to czy bez problemu da z tym radę? (czy przy wciskaniu ich "przy użyciu pierwszych lepszych narzędzi" guma się nie "wyszczerbi" etc.)?
powinien sobie poradzić przy pomocy np imadła
Audiqs pisze:2. Jakiej firmy najlepiej kupić tuleje, żeby były one lepsze niż jakieś najtańsze wahacze za 100 zł. sztuka?
MEYLE HD ważne żeby były HD
TRV
LMI
i oczywiście org. BOGE
odradzam FEBI
Audiqs pisze:3. Auto ma 150 tys. przebiegu, czy jeżeli sworzeń się nie domaga, to nie ruszać go?
tu trzeba będzie je sprawdzić dokładnie po wyciągnięciu wahaczy
:arrow: co do tulei tylnej belki powinna spasować ale było dołożyć po 5 zeta i brać LMI

: 16 gru 2008, 15:23
autor: Audiqs
Dzięki MARCIN :)

W sklepie mam do wyboru coś z tego, więc wg Marcina, wybiorę tylko BOGE:
BOGE
FEBI Bilstein GmbH + Co KG
Hans Pries GmbH & Co. KG
IMPERGOM S.R.L.
KAGER
LEMFÖRDER


Przy okazji, czy są w sieci jakie popularne sklepy internetowe z (nowymi) częściami tylko do Audi, z których korzystacie?

: 16 gru 2008, 17:21
autor: goldi j51
Tomek co to za mechanik który ci tulejek nie wymieni tylko cały wahacz i naciągnie cię na nie potrzebne koszta a części tak jak Marcin napisał ;-)

: 16 gru 2008, 17:57
autor: noorbi
Ja bym proponował zmienić mechanika, na takiego który doradza rzetelnie...i najlepiej jeśli jednak ma prasę.
Oczywiście wymieniaj same tuleje, a nie wahacze.
Ja osobiście z tych co wymieniłeś zakładałbym tylko Boge, Febi albo Lemfordera.
Jeśli sworzeń jest ok, nie ruszać.

: 18 gru 2008, 14:08
autor: Audiqs
Tulejki wymienione, dzięki za wskazówki :)

: 24 gru 2008, 21:18
autor: Oofol
Wymiana całych wahaczy to bzdura. Jeśli nie miałeś jakiejś kolizji i wahacze nie są uszkodzone - wygięte - to nie ma to zupełnego sensu... Ja wymieniałem u siebie i u kumpla wahacze przy pomocy imadła i odpowiednio dobranych tulejek i jakoś dało radę. Jeżdżę od prawie 50tys na tulejkach Febi i nic nie stuka i nie ma luzów. Polecam
A co do mechanika - zmień go bo tylko naciąga cię na wydatki...!!!