Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 11.90 1,6 TD Intercooler] Labiel prezentuje

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[B3 11.90 1,6 TD Intercooler] Labiel prezentuje

Post autor: Motostacja pl » 22 wrz 2007, 21:29

[center]29 września 2007[/center]

[center]Przywitanie[/center]

Sporo czasu jestem już na tym forum a tak właśnie sobie przypomniałem że jeszcze nie prezentowałem swojej niuni :oops: Skorzystałem więc dzisiaj z okazji że niunia była czysta i skoczyłem na małą sesje na polankę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[center] 28 marca 2008[/center]

[center]Sesja wiosenna[/center]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[center] 17 września 2008[/center]

[center]Ringi[/center]

Zbierałem się, zbierałem się, aż wreszcie zebrałem się i wstawiłem ringi :mrgreen:

Obrazek Obrazek

[center] 15 października 2008[/center]

[center]Odnowa/konserwacja karoserii[/center]

Zbliża się zima, więc postanowiłem zająć się czymś co miałem zrobić już dawno. Mianowicie konserwacją tego co jest pod tylnym zderzakiem, oraz wnętrzem bagażnika. Niestety lata wody, piachu i błota dały o sobie znać i doprowadziły do tego że w jednym miejscu przegniła mi blacha. Coś nie spotykanego w Audi, ale jednak.

Obrazek

Dodatkowo swego czasu walczyłem z wodą w bagażniku co też miało negatywny wpływ na niego.

Obrazek

Ale nadszedł czas zabrać się za to. Co do przegnitej blachy to na szczęście półautomat stał w garażu, więc starszy zaraz mi wspawał w to miejsce taką blachę, że raczej już za żywotu tego auta nie przegnije. Blacha wokoło była wszędzie zdrowa, tylko ten trójkątny element niestety nie. Od zewnątrz szlifował to piach z wodą, dodatkowo w tym miejscu w bagażniku musiała zbierać się woda i efekt taki a nie inny.

Prace zacząłem oczywiście od oczyszczenia wszystkiego co będzie malowane. W miejscach gdzie były drobne ogniska rdzy, po dokładnym oczyszczeniu zastosowałem ocynk w spreju. Nie wiem jaka jest jego skuteczność, ale nie chciałem kłaść baranka na gołą blachę.

Po oklejeniu auta można było zacząć kładzenie baranka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po nałożeniu baranka i delikatnym jego przyschnięciu na całość nałożyłem jeszcze czarny lakier. Zapobiegnie to trochę przyleganiu kurzu do baranka i jego siwieniu.

[center]23 października 2008[/center]

[center]LDA[/center]

Przy okazji uszczelniania pokrywy zaworów mój wzrok powędrował na pompę wtryskową a dokładnie na LDA. Niezorientowanych odsyłam do tematów:

viewtopic.php?t=8497&highlight=lda
viewtopic.php?t=8441&highlight=lda

I tak sobie pomyślałem że nie wycisnąłem z tego urządzonka tyle ile można by było :mrgreen: Tak więc śrubokręt do ręki i rozkręcamy.

Obrazek Obrazek

Oryginalny zakres pracy PINu wyglądał następująco (to ta kreseczka):

Obrazek

Jak widać zakres ten jest bardzo mały, a pole do manewru dość spore. Po zastąpieniu podkładki dwukrotnie chudszą zakres pracy znacznie się wydłużył:

Obrazek

Ale i tak do wykorzystania zostało jeszcze z 2mm. Tak więc dziś postanowiłem jeszcze zmniejszyć podkładkę:

Obrazek

Niestety dzisiaj nie zdążyłem już przetestować auta. Nie wiem więc czy nie będzie czasem kopcić, przekonam się jutro w drodze do pracy :-P Zastanawiam się jeszcze czy obecne ciśnieniu doładowania (1 bar - w porywach 1,05 bara) zdoła w ogóle wcisnąć pin tak głęboko, ponieważ wymagało to użycia sporej ilości siły. Jeśli wszystko będzie ok to rozkręcę LDA za jakiś czas i zobaczę czy "kreska" wydłużyła się nie co, czy nie.

[center]3 listopada 2008[/center]

[center]Montaż Boosta według pierwowzoru Solskiera[/center]

Dziś postanowiłem zmienić umiejscowienie swojego wskaźnika boost. Właściwie już na samym początku chciałem tak zamontować sobie boost, ale wtedy brakło trochę przekonania że może to dobrze wyjść, więc boost powędrował na podszybie po lewej stronie. Ponieważ jednak Solskier przetarł szlak postanowiłem pójść w jego ślady.

Na sam początek musimy oczywiście wszystko rozebrać i wyciąć odpowiednią dziurę w kratce nawiewu. Solskier użył do tego celu odpowiedniej piłki. Gdzieś też taką w garażu miałem, ale postanowiłem użyć do tego celu nożyka do przycinania dywanów. Umieściłem go pod świeczką, nagrzałem ostrze i w ten sposób bezproblemowo topiłem plastik w krótkim czasie uzyskując pożądany otwór.

Obrazek

Obudowę wskaźnika również tak jak Solskier pomalowałem na czarno, tak jak i wewnętrzny pierścień który do tej pory był biały.

Obrazek Obrazek

Oryginalną szybkę już wcześniej miałem zastąpioną taką zrobioną z pudełka po płytach CD, ale ponieważ tamta miała małą wadę wykonałem ją jeszcze raz. Tak więc rysujemy sobie odpowiedniej wielkości koło na nowym pudełku od płyty CD którą to właśnie "pożyczyliśmy" od młodszej siostry i wycinamy je za pomocą lutownicy, pamiętając o tym aby nie osmolić szybki dymem. Potem wystarczy przyszlifować krawędzie.

Obrazek Obrazek

Teraz pozostało już tylko wszystko zmontować i cieszyć się nowym modem.

Obrazek Obrazek Obrazek

[center]12 grudnia 2008[/center]

[center]Niunia przerysowana[/center]

8 miesięcy pracy i parkowania pod centrum handlowym no i w końcu trafił się delikwent który postanowił potrenować parkowanie. Szkoda tylko że na mojej niuni czego skutkiem jest ryska i wgniecenie błotnika, oraz brak sprawcy :evil:

Obrazek Obrazek

W poniedziałek zamierzam iść zgłosić sprawę na policję - wątpię aby coś to dało, no ale może. Parkowałem w takim miejscu iż całe zdarzenie powinny zarejestrować kamery, pytanie tylko czy władzy będzie chciało się coś zrobić.

Ale tak czy siak cały element do malowania. Dobrze że nie zdarł mi lakieru, więc nie muszę śpieszyć się z naprawą bo rdza mi nie grozi, ale po nowym roku będę musiał coś z tym zrobić.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2008, 23:25 przez Motostacja pl, łącznie zmieniany 9 razy.
Części samochodowe online - Motostacja

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 22 wrz 2007, 21:43

nie no !!! poprostu mniam!!! bardzo zadbana b3!!!

Awatar użytkownika
Marcin26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 268
Rejestracja: 28 cze 2007, 18:45

Post autor: Marcin26 » 22 wrz 2007, 21:49

bardzo ladna tak trzymac!!!!

Awatar użytkownika
Daniello85
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 793
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 » 22 wrz 2007, 21:53

ładniutka b3

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 23 wrz 2007, 09:20

widać, że dbasz o swoje :-) bardzo ładnie utrzymane :-D

pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 23 wrz 2007, 10:00

Bardzo ładna Audiolka :mrgreen:, zadbana :mrgreen:

Wrzuć foteczki ze środeczka :mrgreen:

Tylko te pomarańczowe kierunki z przodu mi nie pasują :-|

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 wrz 2007, 12:42

MIODEK pisze:Tylko te pomarańczowe kierunki z przodu mi nie pasują :-|
Też myślałem nad ich zmianą tylko mogły by potem trochę nie współgrać z kierunkami w tylnich lampach. B4 z przodu ma białe a z tyłu czerwone no i wtedy to ładnie wygląda.

Co do środka to typowa seria. Żadnych zmian typu wycieraczki alu, albo jakaś świecąca gałka. Przy najbliższej okazji wrzuce fotki.
Części samochodowe online - Motostacja

patryk_85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 12 kwie 2007, 18:31
Lokalizacja: Otwock

Post autor: patryk_85 » 23 wrz 2007, 14:20

Bardzo ładna, ale tak jak koledzy mówią, kierunki by się białe przydały :-) a tył czerwone od avanta 8-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 24 wrz 2007, 10:19

Fajnie by to może i wyglądało, ale trochę drogi to interes. O i blenda tylniej klapy by sie przydała.
Części samochodowe online - Motostacja

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 26 wrz 2007, 18:28

bardzo piękna i zadbana seria ! :-D :mrgreen: a ma ło jest takich ! :-( :-/
...

Awatar użytkownika
kyjo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 877
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:01
Lokalizacja: RKR

Post autor: kyjo » 02 paź 2007, 21:21

podoba mi sie ;-)
czarny kolor pasuje do Audi :-P

Szerokiej drogi

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 paź 2007, 21:31

Śliczności :-), gratulacje.

ryniek_p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2007, 07:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ryniek_p » 02 paź 2007, 22:13

Ładna b3:) mi sie podoba:) Sliczniutka:)
ryniek_p

Auto Części Używane AUDI VW--->601378890

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 02 paź 2007, 23:58

Ładnie się prezentuję, a pomarańczowe kierunki są OK, białe już się opatrzyły, a seryjne bardzo ładnie się u Ciebie prezentują.

Daj jeszcze fotki wnętrza.
Są:
'85 Audi Coupe quattro 2.2 (B2/85)
'99 Audi A6 Avant 2.8 quattro Tiptronic (4B/C5)
'98 Audi A3 1.8 20V


Były:
'87 Audi Coupe GT 2.3 (B2/85) wersja US
'89 Audi Coupe quattro 20V (B3/8B)
'88 Audi 90 quattro 2.3E (B3/89)
'82 Audi Coupe GT 5E (B2/85)
'81 Audi 80 CD 5S (B2/81)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 paź 2007, 13:46

Daje zdjęcia wnętrza tak jak obiecałem. Co mogę powiedzieć :?: Hmy. Chyba tylko tyle że to seria :mrgreen: Chodź jest kilka rzeczy które zmieniłem i które chciałbym jeszcze zmienić. Narazie jeszcze posiadam Big Bena, ale już nie długo.

Widok wnętrza psuje trochę uszkodzona półka nad radiem. Uczynili to panowie złodziejowie :-/ Narazie nic z tym nie robie, bo być może przyjdzie w to miejsce kiedyś CB radio. No i jeszcze wysłużone fotele mnie strasznie drażnią. Przydały by się te od B4, ale to pewnie nie małe koszty :-| Po za tym jak jest w środku czysto to przyjemnie się jedzie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Części samochodowe online - Motostacja

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga