Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Koniec projektu. Nadszedł czas na zmianę pojazdu :)

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
peter_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:34
Lokalizacja: Tarnów

[80 B3] Koniec projektu. Nadszedł czas na zmianę pojazdu :)

Post autor: peter_k » 11 gru 2007, 22:49

Witam ;-)
Postanowiłem odświeżyć i zmienić mój temat bo trochę tutaj pusto i staro a dużo się od ostatniego postu pozmieniało ;-)
A więc na początek to dane AUDI-ka po zakupie 4 maja 2006 roku w Dusseldorfie: <ok>

Audi 80 B3 1,8S <rotfl>

:arrow: Kolor Czarny metalik
:arrow: Rocznik: marzec 1991
:arrow: Silnik 1,8 PM 90KM (1 punktowy wtrysk)
:arrow: Centralny zamek
:arrow: Wspomaganie kierownicy
:arrow: Szyberdach
:arrow: Ori radio Audi Alfa
:arrow: Tunel na narty
:arrow: Podgrzewane dysze spryskiwaczy i zamki

Reszta to standard, czyli właściwie dość ubogo wyposażone autko.
Fotki po zakupie i w drodze do domu (trasa ok. 1350km do Tarnowa)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Po przyjeździe Autko poddano dokładnemu czyszczeniu, wymiana rozrządu, pasków, płynów i filtrów, a z zakupów to tylko Ori kołpaki, doszło radio z poprzedniego autka i w zasadzie tyle.
ObrazekObrazek

A teraz mniej więcej zmiany jakie poczyniłem w OOOO

:arrow: Wymiana mieszka przy lewarku
:arrow: Czarny tył (Czarne Lampy + Czarna Blenda Hella Ori)
:arrow: Dymione kierunki Depo na przód
:arrow: Owiewki
:arrow: Dywaniki gumowe na zimę + Ori Welurowe na Lato
:arrow: Roleta tylniej szyby
:arrow: Montaż instalacji LPG firmy BRC (względy ekonomiczne)
:arrow: Zamontowałem 4 oryginalne elektryczne szyby + podgrzewane lusterka <ok>
:arrow: Auto Alarm + kluczyk scyzoryk
:arrow: Radio Sony + 4 głośniki Sony + zmieniarka Sony 10CD + sterowanie przy kierownicy (Joystick) + Pilot "Karta"
:arrow: Wzmacniacz SuperTech 600W + skrzynka w bagażniku z wooferkiem GTO 25cm 300W
:arrow: CB Radio President Johnyy II + antena President Missippi
:arrow: AluRamki na zegary od DIDO
:arrow: Kierownica Audi Coupe
:arrow: Tapicerka Klapy Bagżnika
:arrow: Grill bez znaczka FK Automotive
:arrow: Alufelgi Artec 15" + Opony 195/50 R15 z ochronnym rantem na felge
:arrow: Nakładki na pedały

:arrow: Aluminiowe rygielki zamykania drzwi
:arrow: Elektryczny szyberdach <ok>


Plany:

:arrow: Klimatyzacja (w trakcie realizacji)
:arrow: Przyciemnione wszystkie szyby
:arrow: Gleba -30/-30

Oczywiście wymienione zostały element gumowe zawieszenia, łączniki stabilizatorów, I reszta rzeczy które podczas eksploatacji się zużywały.
Dodam, że praktycznie zawsze co 10 000km a aucie wymieniam olej, filtry, i sprawdzam na bierząco czy wszystko gra jak należy.

Audi prezentowało się mniej więcej tak do 2008 roku kiedy to zaczeły się inne mody:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pod koniec roku zakupiłem Alu felgi, założyłem blende od 90 i dodałem jeszcze pare rzeczy które można zobaczyć na fotkach, między innymi radio i nowe zimowki.
Alufelgi, Wlepa juz naklejona, nowe car-audio, roleta, alu rygielki, uchwyt na telefon

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Na wiosnę 2009 zmienione zostały tarcze na nowe firmy Brembo, klocki, remont zawieszenia, wymiana kolejna już filtrów i oleju, uzupełnienie płynów. Większych modów brak z uwagi na ciągłe wyjazdy w delegacje.
Pod koniec wakacji omal nie zostało sprzedane, już prawie kupiony był Ford Mondeo i wtedy to coś w środku mnie tknęło aby moja kochana czarnulka nie została sprzedana i żeby jeszcze o nią zadbać.

Tak więc po kilku miesiącach Audi przeszło w Październiku dość solidny remont z uwagi na pocenie sie uszczelki pod głowica. Zmieniono wszystkie uszczelki, planowana głowica, polerowane zawory, czyszczone tłoki z nagaru którego o dziwo praktycznie brak (wręcz zdziwienie mechanika bardzo dobrym stanem silnika przy LPG) nowe uszczelniacze, paski, filtry, króćce wodne, oringi, świece, przewody, kopułka + palec, olej, termostat, i inne przy okazji naprawione ubytki, plus remont zawieszenia (silenblocki, sworznie, zbieżność)

Obrazek

Po takim remoncie Postanowiłem ze Audi nie zostanie sprzedane choć już był nawet klient, wręcz przeciwnie. Autko dostało trochę basu do bagażnika (wzmacniacz SuperTech 600W + skrzynka z głośnikiem GTO), doszły Ringi na zegary od Dido i nowa antena CB President Missisippi ;) (zdjęcia słabe bo aparat się popsuł i mam teraz tylko N95, a do tego zima trzyma i Audiczka bardzoooo zasolona i brudna)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Zaraz po Sylwestrze i Nowym Roku udałem się w podróż po troszkę"gadżetów".
Oto foto co udało się przywieść <ok> :

:arrow: Oryginalne czarne lampy Hella + Oryginalna czarna Blenda <ok>
Obrazek
:arrow: Klimatyzacja od Audi 90 2,3 (będzię przerabiana w razie potrzeby, i montowana z reszta gratow oryginalnych od 1,8 które to są w drodze juz do mnie - wielkie dzięki dla Kolegi Audi Sport za szybką transakcję)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
:arrow: Grill bez znaczka (jak się ociepli ramki reflektorów będą w czarnym macie - farba już jest)
Obrazek
:arrow: Niespotykany Rarytas do 80tki - Oryginalna tapicerka na klapę bagażnika
Obrazek
:arrow: Oryginalny Elektryczny szyberdach od B3 (silnik + panel + przekaźnik)
Obrazek

Podczas świąt alusy widoczne na foto, które miały niezbyt pochlebne opinie zostały sprzedane, a w ich miejsce zakupiłem okazyjnie i spontanicznie już inne - takie jakie od dawna chciałem mieć <ok>
Felgi niemieckie firmy Artec 15" 7J, opony 195/50 R15 <ok> 2xKleber (roczne :!:) , 2x Uniroyal (będą do zmiany bo mają 9 latek), teraz już tylko czekają na wiosne i montaż :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Oprócz tego udało mi się również zakupić i zamontować sterowanie radiem przy kierownicy :arrow: Pilot Joystick Sony RM-X4S
ObrazekObrazek
Oraz jak widać na foto z pilotem, po awarii i problemach z klaksonem (bynajmniej nie chodzi o Kolegę z forum :-P Ori Kierownicę 3 ramienną od B4 Coupe wraz z nabą :mrgreen:)
ObrazekObrazekObrazek

W połowie stycznia zamontowałem "czerń" na tył i grill na przód więc na dziś wygląda to mniej więcej tak (nie mam jak umyć autka bo jest u nas ok -15 od paru dni i na myjce woda zamarza przed spłukaniem <osohozi>
ObrazekObrazekObrazekObrazek
A tutaj fotka z wczorajszego poranka 2 siostrzyczek w wersji "zimowej" <ok>
Obrazek[center][/center]

Sesja Wiosna 2010 - Więcej na str 4

Obrazek
Audi po myciu i niestety od razu małym deszczu, jeszcze na "stalówkach"

A teraz już dzisiejsze foto po montażu felg, myciu, woskowaniu, myciu szyb i plakowaniu na "mat" <ok>
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A na koniec zakupiony "Mały gadżet" przydatny przy czarnym kolorze, żeby ładnie wyglądał <ok> (Troszkę brudny, bo tuż po zakończonej pracy, jeszcze nie wyczyszczony :mrgreen:

Obrazek <ok>

W kwietniu nareszcie usunięta została Ostatnia Korba z auta, czyli zrezany Elektryczny Szyberdach <ok>

ObrazekObrazek
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 lip 2010, 13:29 przez peter_k, łącznie zmieniany 30 razy.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 12 gru 2007, 11:47

witaj wrzucisz wiecej zdjęć to po oceniamy cos ten przebieg troszke mały jak na autko z Niemiec sam przywiziłem swojego trzy latka temu i miał 242 tys dlatego ten przebieg mnie troche dziwi ale skora tak piszesz to tak pewnie jest powodzenia :-D

Awatar użytkownika
maniek75
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1244
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:18
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: maniek75 » 12 gru 2007, 19:56

No to czekam na fotki <yes>

Awatar użytkownika
Hary89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:40
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Hary89 » 12 gru 2007, 21:22

B3 wydaje sie ładna ale ta obok B4 to cudoo.. :mrgreen: i jeszcze ten kolorek..szkoda tylko, że nie Twoja tylko wujka hehe/.... ;-)
Było B3 1.6 PP
Jest B4 2.0 ABT
Będzie B4 2.0 ABT hehe.. ;)

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=17386 zapraszam do oglądania..

Awatar użytkownika
Daniello85
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 793
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 » 12 gru 2007, 21:50

powiem tak ładniutkie obie i twoja b3 i wujka b4. pokaz wiecej fotek

peter_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:34
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: peter_k » 13 gru 2007, 00:00

Fotki dodam wkrótce, czekam na sprzyjające warunki do mycia by zdjęcia były aktualne :) (obecnie przez pore roku audi jest tak brudne ze każda fotka utwierdzała by was w przekonaniu ze nie dbam o własne OOOO :( ale to przez to iż jest ona "ciągle w trasie" ale gdy tylko jest czas i okazja to ją "pucuje" :)
A co do przebiegu to tez brałem go tak pi razy oko, ale jako że wujek jest macherem samochodowym to Audiczke radził brać w ciemno :D Teraz mam przejechane 194 000 i myślę ze jednak licznik cofany nie był, praktycznie autko oryginał, mocno "dzwonione" tez nie bylo bo praktycznie wszystko ori lakier ma, wymieniony byl tylko prawy reflektor i chyba zderzak przedni ale reszta wygląda na fabryke, a autkiem jeździła 56 letnia kobieta przde mną :) Wogóle te wszystkie 3 Audi mają przebiegi nie duże.
Ta srebrna to B4 2,0 ABK 1994 rok, (cz, ws, el. szyber) kupione od pierwszego właściciela z przebiegiem oryginalnym udokumentowanym i prawdziwym UWAGA troszke poniżej 107 000 km!! A ta biała B3 to również 1,8 tylko chyba JN jest w rodzinie od nowości i ma obecnie przebieg niewiele ponad 90 000 km :) Prócz tych 3 modeli OOOO jest jeszcze B3 1,8 Automat 1990r, i ma obecnie 197 tys nabite (miało 176 000) w szarym metaliku. Pozdrawiam i będę starał sie zrobić fotki jeszcze na dniach i umieścić na stronie :)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 13 gru 2007, 08:25

Wrzucaj foty, czekamy :-> PS. Fana rodzinna kolekcja OOOO.

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 15 gru 2007, 13:26

nic nie można powiedzieć o niej po tej focie ! :-/ ale myślę że jest super ! <ok>
...

peter_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:34
Lokalizacja: Tarnów

nareszcie aktualne foto :)

Post autor: peter_k » 16 gru 2007, 14:11

Witam. Zgodnie z obietnicą wrzucam aktualne fotki mojej OOOO Niestety pogoda oraz sprawy rodzinne sprawiły że autko znów jest brudne :( ale postanowiłem szybko w wolnej chwili (dzis rano pstryknąć fotki telefonem na szybko). Przepraszam więc za jakość ale w miarę czasu postaram sie zapodać fotki w lepszej jakości jak i po myciu gdyż teraz no wygląda trochę tragicznie :( Zapraszam do pisania waszych opinii i z chęcią przeczytam wasze spostrzeżenia na temat mojego autka :) Dodam iż mi się bardzo podoba, choć napewno jeszcze można coś udoskonalić żeby była ładniejsza :)

PS Sprzedam: szyby boczne audi b3/b4 zielone oryginalne, mechanizmy opuszczania szyb manualne,
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 19:03 przez peter_k, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kuba89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 314
Rejestracja: 01 wrz 2007, 21:38
Kontakt:

Post autor: Kuba89 » 11 kwie 2008, 15:07

Siema <ok>
Mam problem z tymi linkami do fotek :-( jak wchodze w link to przechodzi na strone główną fotosika.pl :-( tylko u mnie tak jest ? czy inni mają podobnie ?

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 11 kwie 2008, 15:36

peter_k, popraw linki
Audi, przegub, jakiej firmy?
- soczewki;
- zderzak przód coupe;
- zderzak tył S2;
- TRESER lights;
- AZEV A porsche edition;
- springi -40mm JAMEX progressive


Długie proste są dla szybkich samochodów.
Ciasne zakręty są dla szybkich kierowców.

peter_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:34
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: peter_k » 11 kwie 2008, 19:19

Bastek pisze:peter_k, popraw linki
Bardzo przepraszam koledzy ale w związku z problemami technicznymi (zmiana zdjęć na aktualne w portalu Fotosik jak i na Google Picasa nie powiodła się prawdopodobnie z powodu problemów z moim internetowym łączem) Zdjęcia obecnego wyglądu Mojego Autka zamieścić postaram się w ten Weekend. Jeszcze raz Wielkie Sory ale niestety złośliwość rzeczy martwych wychodzi czasem na złe :( Dodam iż jeszcze Moje Audi nie jest w takim stanie w jakim bym chciał :) Poszukuję wciąż ładnych Alusków i paru drobiazgów nie mniej jednak cały czas stawiam na Dobry stan techniczny samochodu i to mi pochłania fundusze :( Jako że zrobiłem remont przedniego zawiasu i zakupić musiałem letnie gumy to dalsze prace muszę odłożyć. Ale myślę że nie na długo ... Pozdrawiam i jak najszybciej postaram sie zaktualizować Moją galerie :)

Sławek320
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 271
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:31
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: Sławek320 » 11 kwie 2008, 23:32

U mnie też nie działają linki :->

peter_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:34
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: peter_k » 13 kwie 2008, 19:04

Sławek320 pisze:U mnie też nie działają linki :->
LINKI JUŻ POPRAWIONE !!!

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 13 kwie 2008, 21:59

Spoko Audik <spoko> trochę widzę modów <spoko> od razu ładniej
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Czerwony Diabeł :evil: :arrow: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=137740#137740 i jak :?:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga