Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moja Audi 80 B3 1.8s 87 rok By krzyzak11

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Moja Audi 80 B3 1.8s 87 rok By krzyzak11

Post autor: krzyzak11 » 02 sty 2008, 12:59

Cześć
Nadszedł czas i na mnie:)
W końcu czas wystawić do oceny moją drugą połowę:)
Samochód już trochę przeżył jak na swój wiek.
Silnik 1.8s na pełnym wtrysku nawet daje rade:)
Rok produkcji 1987 w pełnym ocynku:)
Wiec opisze wszystko od początku. Samochód został sprowadzony z niemiec w zeszłym roku w czerwcu, koleś dla siebie sprowadził no i pośmigał nią dobre pół roku i zaliczył dzika:( Wtedy dowiedziałem sie od znajomego i zakupiłem ją po okazyjnej cenie.
Kiedy przywiozłem ją na podwórko pomyślałem sobie Qrde w jakie bagno wpadłem:( Patrzałem na nią dzień w dzień przez tydzień po parę godzin aż w końcu zobaczyłem w niej "to coś"
Od razu jakoś nabrałem motywacji do pracy.
Najpierw rozebrałem ja tzn macha, gril, zderzak, pas przedni, cały popękane lampy, błotnik, chłodnice itp

Patrze dalej. No ale ok pomyślałem sobie co tu patrzeć trzeba robić. Siadłem na allegro zamówiłem części.Pośmigałem po autoszrotach kupiłem jeszcze mache i przednia szybę. Ok wyciąłem szybę wkleiłem ja:)
kiedy przyszły części stanąłem jeden dzień poskładałem ja do kupy, zalałem wodę no i pale ja:) Coś stukało no ale ok jadę sie przejechać....
Nie zapomnę do dzisiaj tej chwili mimo że silnik był do regeneracji audika miała kopa jak ...
Ok Przyjechałem do chaty postawiłem ją i patrze myślę.
Minął miesiąc założyłem instalacje gazową mimo że silnik już nie walił jak wcześniej lecz tykał.
Pojeździłem jeszcze miesiąc zrobiłem wtedy 5 tyś kilometrów od tego czasu co ją kupiłem. Nie patrzałem ile mi bierze paliwa czy gazu bo jakoś tak wyszło że kończył sie gaz to jechałem tankować.Postanowiłem sprawdzić ile mi pali.Pojechałem na stacje gazowa ładna pani zatankowała do pełna i jazda na całym zbiorniku (40 litrów) zrobiłem 215 kilometrów!!! wtedy dopiero stwierdziłem że długo tak nie pociągne. Kupiłem silnik od B3 1.8 JN za 500 zł i wziąłem sie do roboty! Wyregulowałem zapłon I gaz i Pojechałem na stacje do pełna gazu.I jazda!!Silnik Okazał sie bardzo dobrym sprzętem mimo że jest ciut słabszy od mojego ale oszczędniejszy 11 litrów gazu przy jeździe mieszanej i 9l W trasie.
Pośmigałem jeszcze dobry miesiąc i postanowiłem Czerwony zmatowiały kolor pokryć czarną farbą:)
Czas do pracy choć nie był to łatwe jak na 1 raz dla Laika. Ale jakoś dałem rade:)
Pierwsze co zrobiłem zerwałem listwy z drzwi, wszystkie znaczki. Szpachlowanie, matowanie aż w końcu przyszedł czas na podkład:) Później znowu matowanie i malowanie.
Nogi mi sie uginały żebym tylko nie zje... roboty. No ale dobra malujemy hehe Poszedł najpierw dach później tylny błotnik, tylne drzwi i drzwi kierowcy w połowie malowania drzwi BACH padł pistolet;/ Wkur... na MAXA klusek na drzwiach i ZAŁAMKA:( No ale jakoś ogarnąłem sie pojechałem do kumpla po pistolet. Ok drzwi spierniczyłem. Jedna warstwa poszła później druga.Patrze na moją niunie i jestem zadowolony:) Zapomniałem o drzwiach.
Czarny świecący kolorek robi swoje:)
Poprawiłem drzwi i zapomniałem o problemie.He Poskładałem wszystko do kupy 2 dni poźniej i długa na miasto:)hehe
Po około miesiącu kolejna zmianka. Niunia dostała ciemne szyby i alumy oraz tłumik.
Na 205 o wiele lepiej sie śmiga niż na zwykłych 175tkach:)

Co w planach?:
Myślałem nad zmiana audiki na BMW e36 325i ale jednak zostanę przy niuni która sprawuje sie bardzo dobrze:) Za to ja kocham. Tylko lać. Ja tu gadu gadu a moje nie napisałem co w planach:)
No wiec:
-Białe kierunki z przodu
-Mam Komplet drzwi zapasowych które kupiłem za grosze i chce je wygładzić
-Gleba 60/40 (tylko jakiej firmy? z allegro? macie jakieś zaufane sklepy internetowe?)
-blenda na tylna szybę
-Jakiś ładny felunek 17 na lato
-Car Audio z prawdziwego zdarzenia
-Skury
-przyciemnienie tylnych i przednich lamp
-i Przemalowanie jeszcze raz niuni na czarny Metalik

Spalił mi sie dysk na którym miałem foty jak ja kupiłem rozbita jak przygotowywałem do malowania itp.Ale tylko jak naprawie dysk to wrzucę foto
Narazie jestem zmuszony wrzucić fotki z obecnego stany mojego maleństwa:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu świerzo po malowaniu :

Obrazek

Obrazek

Komentować i Dawać pomysły do jakieś zmianki

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 02 sty 2008, 13:10

witaj kolego pełen podziw za wkład włożonej pracy zapodaj białe kierunki ringi na zegary a co z tamtym silnikiem było nie tak piszesz żę do regeneracji ale ma kopa widze że jeszcze masz duże plany trzymaj tak dalej powodzenia <ok>

Awatar użytkownika
Maciejaa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 249
Rejestracja: 16 lis 2007, 14:06
Lokalizacja: Radom

Post autor: Maciejaa » 02 sty 2008, 13:14

witam:) no no elegancja francja ale zarzuc białek kier i z wygladu lala :D jak załorzysz to wrzuc foto pozdawiam:D
Czarne audi wjezdza na teren, nic nie poradzę jestem szpanerem

Obrazek

krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Post autor: krzyzak11 » 02 sty 2008, 13:18

No miał kopa ale nie opłacało mi sie go robić już. Poszła uszczelka pod głowica i któraś szklanka w głowicy, panewka obrócona także lipa. I tak jestem Bardzo zadowolony z niej:)
Co do pieca to z czasem może wstawię 2,3 z dwoma wałkami:) Ale narazie o tym nie myślę.Musze skupić sie bardziej na budzie:)

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 02 sty 2008, 14:47

ladna ladnie ci wyszlo to malowanie ja tez mam czarny metalik zapodaj biale kierunki i pomaluj zderzaki to bedzie cacy
Moje Audi Typ89 - Temat...

Tatowe Audi A6 4B 2.7BiT Avant quattro
- Temat...

Graty na sprzedaż:
ALLEGRO

krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Post autor: krzyzak11 » 02 sty 2008, 15:10

Niop białe kierunki muszą być:)Zaraz narobicie mi chęci i zamówię na allegro:)hehe
Audi Sport malowanie jak malowanie żadnej rewelacji nie widać ale ze spłowiałego kolorku na czarny z połyskiem sie przerzucić to już robi lekkie wrażenie:) Ogólnie nie jest źle mogłoby być lepiej. Teraz myślę może wziąłbym sie za rezanko drzwi:) Tylko muszę jeszcze pomyśleć jak to zrobić:]

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 02 sty 2008, 15:17

a co chcesz z dzwiami zrobić?
było Audi 90 2.3NG 136KM
viewtopic.php?t=11858#112425
http://pl.youtube.com/watch?v=4L8auyMI1B0
była Audi B4 avant 1.6 ADA 101KM
viewtopic.php?t=18271
NARAZIE LIPA POZOSTAŁ ROWER

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 02 sty 2008, 15:21

Ja bym się na 2.3 nie targał jak ma jeździć na gazie bo słyszałem (chyba że źle słyszałem :-P )że nie wszystkie 2.3 znoszą gaz bo mają mechaniczny wtrysk i są problemy z oszczędzaniem
A tak furka cacy :mrgreen: powodzenia w dalszych modach
Pozdrawiam
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Post autor: krzyzak11 » 02 sty 2008, 15:33

Willi mam komplet drzwi do audiki i chce coś z nimi zrobić tzn na pewno wygładzić żeby nie było tego rowka.Skoro ma być malowana można działać. Trzeba zacząć trochę wcześniej bo przed malowaniem nie będzie dużo czasu na robotę i myślenie.
Hmm kaczaza5 nie wiem ile w tym prawdy ale ja teraz mam 1.8 na pełnym mechanicznym i poprzedni silnik mi ciągnął gaz jak dzik ale ten silniczek spoko daje rade tamten też był JN tyle że nie wiem co z nim było może gaz był też źle wyregulowany bo waliło gazem w budzie gdzieś uciekał .Natomiast teraz mam zatkany całkowicie wlot powietrza gąbką i wsadziłem tam rurkę taka do paliwa i sobie ciągnie powietrze. Gaz na max przykręcony ile tylko można było i jest spoko
Nie chcę mówić ze gadasz głupoty bo nie słyszałem nic o tym silniku negatywnego ani sam sie nie przekonałem.Ale może kiedyś zobaczymy:)

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 02 sty 2008, 16:08

co do silnika to wolał bym włożyć 2.8 lub 2.6 bo te dają rade na gazie jeśli chodzi o 2.3 10V to odradzaja montowanie bynajmiej u mnie na warsztatach no chyba że sekwencje
ale przyznam że na paliwku chodzi cudnie

ps. porobie jeszcze pare pierdółek i będę swoją 90-tke sprzedawał 2.3 10V rok 1989 klima manual,el.lusterka,el.szyby,ładny nie poprzecierany niebieski welurek
było Audi 90 2.3NG 136KM
viewtopic.php?t=11858#112425
http://pl.youtube.com/watch?v=4L8auyMI1B0
była Audi B4 avant 1.6 ADA 101KM
viewtopic.php?t=18271
NARAZIE LIPA POZOSTAŁ ROWER

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 02 sty 2008, 16:34

kierunki białe lub ciemnie ok jaknajbardziej ... nou grill albo kompletny na czarn albo cos bez logo ... malujac auto nie zapominj trysnać zderzaków.
pozdro.

[ Dodano: 2008-01-02, 16:40 ]
ps pytanko .. komora silnika została czerwona ?

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 02 sty 2008, 17:07

Spoko autko, zapodaj białe kierunki, powodzenia w modach.

krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Post autor: krzyzak11 » 02 sty 2008, 17:07

will wyczytałem gdzieś że potrzebujesz listwę na błotnik i drzwi jak by co to mam:)Ale muszę luknąć w jakim stanie:)
To powiadasz że te silniki lipne w gazie? A ten 2.3 20v 170 koników?
No dobra mówisz 2,6 albo 2,8 jaka cena jest takich silników z osprzętem? Teraz gaz trzeba znowu przerabiać? Skrzynka biegów będzie pasować? Jak z elektryka?

duo he no pewnie że zderzaki będę psikał:) Kierunki też wymienię napewno.

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 02 sty 2008, 17:18

no roboty napewno będzie dużo ale jestem tego zdania że jeśli coś robić to robić z głową i nie na łapu capu ja właśnie robie na łapu capu i szlak mnie trafia nie mogę odstawić autka na dłuższy czas niż 24H bo codziennie nim śmigam a największy jest to ból że mam swój warsztat a nie mogę swojego autka doprowadzić do stanu takiego jaki bym chciał

elektryka skrzynia i cały osprzęt niestety ale wydaje mi sie że nie pasowała by
szukaj anglika są teraz tanie a części troche weżniesz sobie a reszte sprzedasz

ps. poszukaj listew bo jestem naprawde zainteresowany
było Audi 90 2.3NG 136KM
viewtopic.php?t=11858#112425
http://pl.youtube.com/watch?v=4L8auyMI1B0
była Audi B4 avant 1.6 ADA 101KM
viewtopic.php?t=18271
NARAZIE LIPA POZOSTAŁ ROWER

krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Post autor: krzyzak11 » 02 sty 2008, 17:48

Nie ja nie chce narazie zmieniać silnika. Po prostu tylko pytam. ale z 4 koła trzeba mieć żeby działać z silnikiem.Narazie wygładzę tamte drzwi psiknę podkładem ewentualnie, przygotuje sobie do malowania żeby później szybko poszło:)
Klamki jak malować? Srebrny czy w kolorze autka?

will ok zerknę na te listwy zaraz:)

duo tak komora została czerwona. w wakacje jak będę działał przemaluje ja:)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga