Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] przegub nietypowy !!

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

[80 B4 2.0 ABT] przegub nietypowy !!

Post autor: Skuciok » 05 maja 2007, 17:38

kupiłem na allegro przegub zewnętrzny celem jego wymiany.... >>ten dokładnie<<
(GPD - CVJ3138), chcąc dziś wymienić okazało się że nie jest to dobry przegub do mojego auta... ma on większą średnicę zewnętrzną od mojego oryginalnego, ale to nie jest problem bo się mieści, zębów ma odpowiednią ilość, wszystko by było cacy, tylko jest on wyższy o około 1,5 cm !! i brakło miejsca żeby się zmieścił, nie udało mi się go zamontować ( z prawej strony), co ciekawe wymieniłem jakiś czas temu przegub ze strony lewej, na taki właśnie większy i tam się zmieścił bez problemu...
o co chodzi!! w sklepach mówią mi że to właśnie jest przegub do B4 ABT, a ja mam jeden stary i jest mniejszy.... ma mniejszą średnicę i jest niższy...
czy jest to możliwe że na początku produkcji B4 (11.1991), do 2.0 ABT montowali przeguby np z B3 ???
proszę o pomoc i doradę w tej sprawie....jak dobrać ten nieszczęsny przegub bo w trzech sklepach motoryzacyjnych nie umieli mi dzisiaj doradzić....
Ostatnio zmieniony 05 maja 2007, 19:32 przez Skuciok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

Post autor: Omen » 05 maja 2007, 18:49

....jest możliwe że na poczatku produkcji B4 ( list.91) stosowano niektóre podzespoły zawieszenia/układu jezdnego/napedowego z B3...
Witaj w klubie ;-) nauczony swoimi doświadczeniami z zakupami ( w sklepie) przegubów, łożysk osi przedniej, swożni dolnych wahacza etc...najpierw demontuje daną część, potem niose do sklepu/ów i dopiero wtedy dobieramy...Wszystkie katalogi biora w łeb... niestety wersja amerycka...

Pozdr. Adam.

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 06 maja 2007, 12:55

podobnie jest w b3 z przegubami jest chyba 3 rodzaje i w sklepach nie potrafia dobrac albo nie ten dobiora najlepiej wziac stary przegub do sklepu i porownac

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 07 maja 2007, 19:24

noi mam !!, rzeczywiście nietypowe przeguby mam w aucie... bo B4 2,0 ABT a przeguby mam z B3... 1,6/1,8/1,6D/1,9D z lat 88-91 ...

tak że jeśli masz takie auto jak ja to zmierz sobie przegub przed kupnem !! jeśli średnica zewnętrzna będzie 81mm a wysokość 82 mm - to masz przegub z B3 z takich jak podałem,
jeśli wymiary wynoszą 88mm na 96mm to jest to przegub z B4....

(ps. mam do sprzedania ten z B4 którego nie założyłem, wisi na allegro i w ogłoszeniach tutaj może ktoś potrzebuje, zapraszam)

Awatar użytkownika
bono84
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 175
Rejestracja: 03 kwie 2007, 23:38
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: bono84 » 07 maja 2007, 22:36

Tak samo jest w b3 z bębnami hamulcowymi 2 rodzaje a różnice prawie żadne. Nie wspomnę o cenie.

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 07 maja 2007, 22:48

Bardzo prawdopodobne ze masz własnie częsciowo napęd taki jak w B3 skoro się juz o tym przekonałes :-) najlepiej wyjąc częsc i szukac takiej w ETCE i zobaczyc ktory rocznik auta taką ma i wtedy brac ją jeszcze do sklepu i sie kramażyc ze mają taką znalesc :-) często w sklepach nie wiedzą co mają.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 03 wrz 2009, 20:34

odświężę trochę temat
Czy kroś mógłby sprawdzić jaki przegub siedzi w moim aucie (ETKA) od strony pasażera?
Jest to 2.8 ośka 92r prod
mam problem bo tak jak Skuciok jakiś czas temu chodziłem i kupywałem wg katalogu w sklepie i du.. okazał się większy a zamiast zębów miał takie rowki-co najdziwniejsze w google takie właśnie przeguby pokazują tzn. z taka ilością zębów i o takich wymiarach.
a jeśli chodzi o ten co kupiłem to w żaden sposób bym go nie zmieścił-nawet młotkiem :-P
Pomóżcie cosik ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga