Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Regulamin forum Audi80.PL

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4629
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Regulamin forum Audi80.PL

Post autor: Doc » 17 sie 2007, 23:09

Regulamin Polskiego Klubu Audi80.pl
Rejestrując się jesteś zobligowany zapoznać się z nim !

1. Masz prawo do posiadania i wyrażania swoich poglądów. Inni mają dokładnie takie samo prawo - szanuj to. Sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie - Twoim dobrym wychowaniu lub chamstwie.

2. Nickname nie jest niczyją własnością, jednak niegrzecznie jest używać nicka, który jest kojarzony z inną osobą.

3. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety a także zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego. Forum ma służyć wymianie poglądów i informacji, ale w sposób kulturalny i z poszanowaniem odbiorcy. Użytkownicy nieprzestrzegający tej zasady zostaną natychmiastowo usunięci (zbanowani).

4. Prywatnym animozjom dawaj wyraz wyłącznie w listach prywatnych. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego, niż oglądanie grona publicznie wyzywających się osób. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.

5. Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.

6. PISANIE WIELKIMI LITERAMI jest uznawane za krzyk i niezgodne z netykietą.

7. Aby przekazywać swoje emocje powinieneś używać emotikonek.

8. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy po opublikowaniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", aby je poprawić. Nagminne łamanie zasad ortografii będzie karane ostrzeżeniem.

9. Unikaj zbaczania z głównego tematu wtku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (Offtopic). Częste, bezmyślne, nic nie wnoszące do tematu odpowiedzi są zabronione i mogą skutkować ostrzeżeniem.

10. Tematy należy nazywać wykorzystując odpowiednie tagi, które opisane są na każdym podforum. Niepoprawnie tytuły zostaną skasowane, a użytkownik nagminnie źle nazywające tematy zostanie ukarany ostrzeżeniem.

11. Użytkownik może maksymalnie dostać 6 ostrzeżeń, po przekroczeniu tej liczby zostanie zablokowany, zawieszony czasowo.

12. Uzupełnij bardzo rzetelnie informacje w profilu dotyczące Twojej osoby i auta.

13. Przed napisaniem pierwszego posta przedstaw się nam, swoje auto i przywitaj w odpowiednim dziale.

14. Zanim napiszesz nowy temat w poszukiwaniu pomocy technicznej sprawdź czy już takiego nie było. Przejrzyj forum, użyj opcji szukaj. Pamiętaj, to Twój obowiązek!

15. Jeśli nie uda Ci się odnaleźć odpowiedzi w archiwum napisz nowy temat w odpowiednim ku temu dziale ( patrz opisy działów na forum ) w sposób jasny, zrozumiały, opisujący problem i za razem krótki. Zabronione jest pisanie tytułów typu: POMOCY, MaM PrObLem !!!!!!!, !!!! help !!!!! itp. Nie używaj wielu znaków interpunkcyjnych pisanych po sobie zarówno w tytułach jak i samych postach.

16. Obrazki, zdjęcia należy przede wszystkim umieszczać za pomocą darmowych hostingów generujących miniaturowe kody na forum. Znajdziesz takie pod adresem www.fotosik.pl lub www.imageshack.us , a w ostateczności jako załącznik do tematu, posta.

17. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do dodania na forum - nic nie pisz. Absolutnie zabronione są posty typu "racja", "wow" , "hehe", "to smutne" , "ja bym to olał" , "kiedyś też tak miałem" itp. Pamiętaj, aby usilnie nie zdobywać ilości postów. Wykrycie takiego zachowania przez administratora pozbawi Cie nie tylko wszystkich postów, ale i konta.
Kategorycznie zabronione jest podbijanie swoich tematów przez pisanie posta pod postem w celach innych niż rozwiązanie problemu. Podbijanie postów w działach Moje auto w szczególności , będzie karane natychmiastowym ostrzeżeniem bez upomnienia. W przypadku powtarzania procederu , nastąpi także ban czasowy.


18. Wpłaty klubowe i ich wysokość są dobrowolne i mają na celu wsparcie finansowe w utrzymaniu i rozwoju Polskiego Klubu Audi80.PL. Administracja nie ma obowiązku oddawania wpłat w przypadku wykazania takiej chęci przez użytkownika.

19. Motywy graficzne w podpisach nie mogą przekraczać wielkości 350 x 70 pikseli i wagi 100 KB. Dozwolone formaty to jpg, jpeg, gif. Awatary nie mogą przekraczać 100 x 100 pikseli i wagi 20 KB. Dozwolone formaty to jpg, jpeg, gif.
Zabrania się pisania całości postów boldem , kolorem czerwonym, lub innym z pominięciem czarnego z wyjątkiem zaznaczania, podkreślania istotnych i uzasadnionych fragmentów tekstu. Koloru czerwonego używać mogą jedynie moderatorzy i administratorzy forum.

20. Użytkownicy Polskiego Klubu Audi80.PL będący w posiadaniu skrzynek e-mail w domenie zobowiązują się do przestrzegania netykiety w posługiwaniu się nimi, oraz zabezpieczaniu przed powszechnie ogarniającym nas spamem. Zabrania się podawania na publicznych forach, stronach internetowych, blogach, etc adresu e-mail w postaci naturalnej tj. login@domena . W przypadku konieczności podania adresu w w/w miejscach należy zabezpieczyć go w sposób następujący login[at]domena lub login(małpa)domena co ma na celu uniemożliwienie spam robotom wyszukiwania @ ( małp ) i dodawania naszego adresu do spam list.
Zabrania się przesyłania pornografii, obraźliwych tekstów, oraz zawartości łamiących polskie prawo. W przypadku wykrycia łamania regulaminu skrzynka e-mail zostaje dożywotnio odebrana wraz z usunięciem konta, a w sytuacjach szczególnych banicja IP, lub całej klasy IP.

21. Administracja forum ma prawo usunięcia postu, tematu, a w skrajnych przypadkach konta, oraz uruchomienie banicji bez podania przyczyny.
Tematy pozostające bez odpowiedzi po upływie trzech miesięcy oraz tematy nie zawierające żadnych ważnych informacji ani wartości merytorycznej, będą usuwane jako zbędne bez wysyłania powiadomienia

22. Redakcja Polskiego Klubu Audi80.pl nie ponosi odpowiedzialności za posty pisane przez użytkowników. Nie ponosi również odpowiedzialności za korzystanie z towarów czy usług reklamujących się na łamach forum bądź ogłoszenia umieszczone w dziale "Ogłoszenia" , oraz za zawieranie wszelkich transakcji za pośrednictwem naszego forum.
Każda transakcja powinna być finalizowana na Allegro.pl lub inny portal aukcyjny. W związku z powyższym Redakcja nie może być stroną ani pośrednikiem w przypadku jakichkolwiek sporów czy naruszeń przepisów prawa polskiego.

23. W dziale pt: "Zloty, spoty i grupy lokalne" :
a) zabrania się umieszczania tematów i postów nie związanych stricte z tematyką lokalną. Wszelkie tematy techniczne, czy też nielokalne powinny znajdować się w odpowiednim ku temu dziale w otwartej, ogólnej części forum. Organizacja spotów i zlotów ogólnopolskich, innych niż lokalne możliwa jest tylko za zgodą i widzą administracji.
b) moderatorzy i administratorzy mają pełne prawo moderacji działu "Spoty, zloty i grupy lokalne".
c) opiekun działu, któremu rangę taką nadaje administracja forum, ma prawo do równoległej moderacji wraz z grup moderatorów. Uprawnienia jednak, otrzymuje tylko dla swojego działu, czyt. grupy lokalnej. Administracja zastrzega sobie prawo do odebrania uprawnień moderatora i rangi opiekunowi.
d) w dziale tym obowiązuje używanie tagów w tytułach tematów. Tagi to nazwy miast w kwadratowych nawiasach. Przykład:
[Warszawa] Spot 23.05.2009 w centrum
[Poznań] Grill nad jeziorkiem
[Gdańsk] Impreza maniaków Audi80.pl
[Pipidówki dolne] Zlot 13.12.3008
[Łódź] Większe Kontrole policji

24. Zabrania się reklamowania serwisów, stron internetowych, portali, klubów i wszelkich przedsięwzięć konkurencyjnych na forum Klubu Audi80.PL bez zezwolenia administracji.

25. Administracja ma prawo do wysyłania newslettera klubowego na podany podczas rejestracji Twój adres email.
b) Osoba rejestrująca się na forum wyraża zgodę, aby na podany przy rejestracji adres e-mail otrzymywała mailing dotyczący różnych spraw związanych z Klubem, a także mailing na temat ofert, promocji, informacji i innych wiadomości od firm i innych instytucji reklamujących swoją działalność na forum za pośrednictwem Administracji.

26. Wybrane działy forum posiadają dodatkowy, podrzędny przyklejony, widoczny regulamin działu. Jesteś zobligowany zapoznać się z każdym z nich. Dla przykładu - w dziale OGŁOSZENIA widnieje regulamin działu określają wymogi dodania ogłoszenia. Sprawdź zatem podrzędny regulamin każdego działu ( jeśli istnieje ), zanim napiszesz nowy temat. Nadrzędnym, ogólnym, uzupełniającym nieokreślone kwestie regulaminem każdego działu, jest niniejszy regulamin.

27. Reklama komercyjna na forum.
Umieszczenie każdej komercyjnej reklamy możliwe jest tylko za wiedzą i zgodą administracji. Zasady umieszczenia i czas trwania się reklamy zostaną określone w dwustronnej umowie pomiędzy reklamodawcą a Administracją Klubu Audi80.pl (reklamy są płatne).
Autoreklama w postach jest niedozwolona i będzie skutkować usuwaniem postów reklamującego się. Dotyczy to także zachęcania do korzystania z oferowanych usług bądź towarów, kierowania do swojego tematu czy umieszczania linków do swojej strony, zarówno na tym forum, jak i stron własnych czy firmowych. Zabrania się również rozsyłania reklam przez PW, e-mail czy inny komunikator internetowy za pośrednictwem Polskiego Klubu Audi80.PL
Łamanie tego zakazu spowoduje wstrzymanie, a w skrajnych przypadkach całkowite usunięcie reklamy ze strony klubowej.
Do komunikowania się reklamującego z zainteresowanym służyć będzie specjalnie w tym celu założony własny temat w dziale "Firmy, reklamy, oferty".

28. Za nie przestrzeganie niniejszego regulaminu administratorzy mają prawo przypisywania ostrzeżeń w efekcie których konto użytkownika w kilku etapach zostaje zawieszone czasowo, zablokowane, a finalnie usunięte z uwzględnieniem banicji.

29. Ogłoszenia darmowe. Ogłoszenia sprzedaży części/usług, zamiany bądź kupna są możliwe tylko w dziale "Ogłoszenia".
a) wszystkie ogłoszenia nie znajdujące się w stworzonym specjalnie do tego celu dziale, będą automatycznie kasowane bez podawania przyczyn, a użytkownicy nagminnie łamiący to postanowienie, będą karani ostrzeżeniami. Wystawienie ogłoszenia w ShoutBox jest karane ostrzeżeniem z urzędu.

b) temat z ogłoszeniami ( dotyczy całego Działu Ogłoszeń ) po jego wystawieniu będzie automatycznie zamykany przez osoby odpowiedzialne za forum, a kontakt z ogłoszeniodawca będzie możliwy poprzez dane zawarte w samym ogłoszeniu ( @ , nr. telefonu, link w m.in. allegro, olx, otomoto oraz koszty ) lub poprzez Prywatne Wiadomości tzw PW. W przypadku jakichkolwiek zmian w samych ogłoszeniu, autor zwraca się do Administracji Forum w celu dokonania korekty jego treści ( np. w przypadku sprzedanej jednej z kilku części )

Wszystkie ogłoszenia nie znajdujące się w stworzonym specjalnie do tego celu dziale, będą automatycznie kasowane bez podawania przyczyn, a użytkownicy nagminnie łamiący to postanowienie, będą karani ostrzeżeniami.

30 a). Tworzeniem, reklamą, promocją i sprzedażą wszelkiego rodzaju gadżetów na forum Polskiego Klubu Audi 80 zajmuje się tylko i wyłącznie Administracja lub osoby przez nią upoważnione.

b) zabrania się umieszczania w profilu banerów i avatarów o treści informującej o prowadzonej działalności lub znaków firmowych. Dotyczy to również umieszczania inicjałów, skrótów nazw, linków ogłoszeniowych, nr. tel. itp., jak również samej nazwy użytkownika.

c) każdy niewłaściwy Avatar lub obrazek w podpisie zgłoszony administracji będzie rozpatrzony i usunięty, jeśli Moderacja/Administracja tak zdecyduje. Nieprzestrzeganie tego punktu będzie skutkowało ostrzeżeniem.

d) z wymogów wymienionych w ppkt b i c zwolnione są jedynie osoby upoważnione przez Administrację Klubu oraz "Społeczność sympatyków PKA 80".31. Zabroniona jest rejestracja i używanie na forum oraz na portalu podobnych nicków, nicków obraźliwych oraz podszywających się pod innego użytkownika lub reklamujących swoją nazwą firmy/usługi. Nick zarejestrowany z datą wcześniejszą jest priorytetowy i względem takiego kolejne będą usuwane lub zmieniane na inną nazwę odbiegającą od nicku priorytetowego.

Administracja zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany nicka użytkowników tylko w wypadku naruszenia w/w postanowienia. Nick zarejestrowany

32. Zakazane jest umieszczanie w Avatarze oraz w podpisie obrazków związanych z polityką , religią i wszystkim tym co może być obraźliwe dla innych użytkowników. Każdy niewłaściwy avatar lub obrazek w podpisie zgłoszony administracji będzie rozpatrzony i usunięty jeśli Moderacja tak zdecyduje. Nieprzestrzeganie tego punktu , będzie skutkowało ostrzeżeniem.

33. Decyzje Administracji i Moderacji w sprawie ostrzeżeń są NIEPODWAŻALNE.
Ostrzeżenia mogą być przyznawane czasowo lub trwale , o tym decyduje Moderator , który ostrzeżenie wystawia. Wszystkie ostrzeżenia przyznawane są wyłącznie w przypadku naruszeń regulaminu lub łamania ogólnie przyjętych zasad.

Mogą być przyznane 4 stopnie ostrzeżeń.

Pierwszy stopień to po prostu ostrzeżenie.
Drugi stopień to zakaz pisania na forum lub na jakimś dziale na dany czas.
Trzeci stopień to blokada wejścia na forum na jakiś czas.
Czwarty stopień to całkowita banicja z forum.

34. Administracja zastrzega sobie prawo do zachowania wszystkich wiadomości napisanych przez użytkowników forum nawet po prośbie o usunięcie konta.
Usuwanie postów czy tematów na prośbę autora danego postu czy tematu będzie rozpatrywane i badane pod względem merytorycznym i zasadności usunięcia indywidualnie.

35. Administracja forum ma prawo w drodze wyjątku udzielić dostęp lub zezwolenie osobie nie posiadające uprawnień w danym zakresie. Zabrania się bez autoryzacji administracji wstawiania w postach/tematach numerów kont do wpłat pieniężnych. Złamanie tego zakazy będzie skutkowało ostrzeżeniem!


Rejestracja w klubie jest równoznaczna z potwierdzeniem warunków regulaminu.

Punkty zaznaczone kolorem czerwonym wchodzą w życie z dniem 23 marca 2013 roku.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 00:11 przez Doc, łącznie zmieniany 14 razy.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4629
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Dostęp do działu Sympatyków.

Post autor: Doc » 19 maja 2020, 01:58

Witajcie.

Zamknięty dział Społeczności sympatyków to miejsce pogawędek, integracji, plotkowania Administratorów, Moderatorów, ale również użytkowników, klubowiczów.

Należy jednak spełniać odpowiednie kryteria, aby otrzymać tam dostęp.
Oto króciutki regulamin - wymagania jakie trzeba spełniać:

1. staż udziału w forum wynoszący minimum 4 miesiące.

2. Aktywne współtworzenie forum i centrum ( artykuły, niusy, porady, porządek ) - chęć i umiejętność niesienia pomocy w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez współuczestników.

3. Poczucie humoru przy jednoczesnym zachowaniu netykiety i kultury wypowiedzi.

4. Moja akceptacja oraz akceptacja za strony wszystkich Sympatyków (trzeba być przez nas zaproszonym, gdyż tylko my decydujemy o tym kogo chcemy widzieć w swoich szeregach). Jako My rozumie się wszystkich użytkowników mających już dostęp. Nowy "Sympatyk" w demokratyczny sposób z pomocą ankiety zostaje zaproszony, lub też nie.


Warunek określony w pkt 1 może być w uzasadnionych wypadkach pominięty. Pozostałe natomiast muszą być bezwzględnie spełnione.

Jednocześnie uprzedzam, że wszelkie próby wywarcia nacisku lub uzyskania informacji o ew. szansach usera będą traktowane jako niezgodne z dobrymi obyczajami, a tym samym nie poprawią wizerunku "aspiranta", a wprost przeciwnie. Namolne pytania, próby wywierania presji traktowane są negatywnie, a ich skutek jest odwrotny do zamierzeń ubiegającego sie o dostęp. Nie radzimy tego robić.

Sami obserwujemy forum, sami zauważymy kto jest "Sympatykiem", sami wyłapiemy pomocnych, uczynnych, koleżeńskich, dowcipnych Sympatyków i sami zaprosimy do zamkniętej społeczności.


Ostatnio przesunięty w górę 19 maja 2020, 01:58 przez: Doc.

Zablokowany

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga