Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B4 ALL ] Jakie czujniki do alarmu?

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

[ B4 ALL ] Jakie czujniki do alarmu?

Post autor: PABLO » 13 cze 2007, 19:44

Pytanko jak w temacie. Szukałem alarmów i jest sporo ale "gołych"... Jakie polecacie czujniki do alarmów? I jakby ktoś mógł odrazu opisać zasade ich działania to byłbym bardzo wdzięczny...

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 13 cze 2007, 21:12

a to nie ma cz. ultradźwięku przy alarmach??
jak nie to taki właśnie polecam - wystarczy że mucha w środku lata i już piszczy - nie mówiąc już jakby ktoś łapy wsadził.
nowości, nowości... Zaglądać- zapraszam
>>B4 1z powered by V-Tech<<

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 13 cze 2007, 21:40

PawelG pisze:a to nie ma cz. ultradźwięku przy alarmach??
jak nie to taki właśnie polecam - wystarczy że mucha w środku lata i już piszczy ł.
No właśnie i do każdej muchy będziesz leciał . Ja mam wykożystane jedynie włączniki drzwiowe i uważam , że to wystarczy . Jak koleś ma walnąć radio to mu wyjący alarm nie będzie przeszkadzał , a żeby odjechać autkiem trzeba do niego wsiąźć .
AUDI SPORT

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 14 cze 2007, 08:04

marko pisze:No właśnie i do każdej muchy będziesz leciał . Ja mam wykożystane jedynie włączniki drzwiowe i uważam , że to wystarczy . Jak koleś ma walnąć radio to mu wyjący alarm nie będzie przeszkadzał , a żeby odjechać autkiem trzeba do niego wsiąźć .
ta mucha to taka przenośnia - jeszcze mi się nie zdażyło lecieć nigdy do włączonego bez powodu alarmu. ale jak zostawie uchyloną szybę i ktoś wsadzi łape, to zacznie wyć - sprawdzone.
nowości, nowości... Zaglądać- zapraszam
>>B4 1z powered by V-Tech<<

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 14 cze 2007, 16:10

PawelG pisze:a to nie ma cz. ultradźwięku przy alarmach??
jak nie to taki właśnie polecam - wystarczy że mucha w środku lata i już piszczy - nie mówiąc już jakby ktoś łapy wsadził.

Jak odkręcisz na MAX to może i zadział.
Polecam ultradźwięki i czujnik udarowy. Jeśli masz funkcję prealarmu (wcześniejsze ostrzeganie) to są takie fajne nie drogie czujniki udarowe z dwiema strefami. Ta tyle bo więcej nie ma sensu :-/
Ostatnio zmieniony 14 cze 2007, 22:10 przez minon1, łącznie zmieniany 1 raz.

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 14 cze 2007, 18:03

A co sądzicie o czujniku uderzeniowym? Podobno reaguje na puknięcie w blache?

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 14 cze 2007, 21:45

PABLO pisze:A co sądzicie o czujniku uderzeniowym? Podobno reaguje na puknięcie w blache?
uderzeniowy = udarowy
jw

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 15 cze 2007, 19:37

A co sądzicie o czujniku uderzeniowym? Podobno reaguje na puknięcie w blache?
ultradźwiękowy też powinien zareagować, a oprócz tego chroni środek
nowości, nowości... Zaglądać- zapraszam
>>B4 1z powered by V-Tech<<

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 15 cze 2007, 21:55

Kup sobie ultradzwięk i uderzeniówkę (najlepiej z prealarmem) podłączasz równolegle
koszt jest minimalny,

uderzeniówka jest czuła pod warunkiem że ją umieścisz w odpowiednim miejscu i ją podkręcisz na maksa

Filodendron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:45

Post autor: Filodendron » 15 cze 2007, 23:00

Witam, podepnę sie pod temat bo nie mam sensu tworzyć nowego, otóż zakupiłem autoalarm http://moto.allegro.pl/item206325511_pr ... jniki.html i w związku z tym mam pytanie, czy ten alarm jest odpowiedni do sterowania oryginalnym zamkiem centralnym w Audi bo nie ma możliwości ustawienia czasu sterowania zamkiem 1-3, na schemacie jest informacja jak podłączyć do zamka pneumatycznego (czy lepiej zastosować sie do instrukcji montażu alarmu gdzie polecane jest zastosowanie dwóch przekaźników przełącznych (inst. w dziale download) o ile ten alarm jest odpowiedni do Audi i drugie pytanko czy do tego alarmu można podłączyć czujniki ultradźwiękowe?

Obrazek

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 16 cze 2007, 16:56

Filodendron pisze:Witam, podepnę sie pod temat bo nie mam sensu tworzyć nowego, otóż zakupiłem autoalarm http://moto.allegro.pl/item206325511_pr ... jniki.html i w związku z tym mam pytanie, czy ten alarm jest odpowiedni do sterowania oryginalnym zamkiem centralnym w Audi bo nie ma możliwości ustawienia czasu sterowania zamkiem 1-3, na schemacie jest informacja jak podłączyć do zamka pneumatycznego (czy lepiej zastosować sie do instrukcji montażu alarmu gdzie polecane jest zastosowanie dwóch przekaźników przełącznych (inst. w dziale download) o ile ten alarm jest odpowiedni do Audi i drugie pytanko czy do tego alarmu można podłączyć czujniki ultradźwiękowe?

[url=http://images21.fotosik.pl/371/d95ca980113bb1f4med.jpg]Obrazek[/URL]
Kupiłeś sprzęcik od mojego kolegi. Jeśli mówił że będzie pasować to musi pasować :!:
Jeśłi nie wiesz czegoś to do niego dzwoń to Ci pomoże. 8-)

Filodendron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:45

Post autor: Filodendron » 16 cze 2007, 18:49

:-) To, że mi pomoże to wiem... tylko nie chce mu głowy zawracać a zastanawiam się czy brak możliwości ustawiania czasu sterowania 1-3 nie będzie problemem... i oto mi głównie chodzi... ja po prostu zanim zacznę coś robić wole mieć pewność... :-)

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 16 cze 2007, 19:11

Filodendron pisze::-) To, że mi pomoże to wiem... tylko nie chce mu głowy zawracać a zastanawiam się czy brak możliwości ustawiania czasu sterowania 1-3 nie będzie problemem... i oto mi głównie chodzi... ja po prostu zanim zacznę coś robić wole mieć pewność... :-)
99% że będzie chodzić tylko :!:nie pomyl kierunków drzwi - pompka :!: bo uszkodzisz siłownik w drzwiach :D.
U mnie 1 s zamyka i otwiera chodzi jak ta lala

Filodendron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:45

Post autor: Filodendron » 16 cze 2007, 19:23

Dzięki za info, a masz oryginalny centralny?

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 16 cze 2007, 20:17

Filodendron pisze:Witam, podepnę sie pod temat bo nie mam sensu tworzyć nowego, otóż zakupiłem autoalarm http://moto.allegro.pl/item206325511_pr ... jniki.html i w związku z tym mam pytanie, czy ten alarm jest odpowiedni do sterowania oryginalnym zamkiem centralnym w Audi bo nie ma możliwości ustawienia czasu sterowania zamkiem 1-3, na schemacie jest informacja jak podłączyć do zamka pneumatycznego (czy lepiej zastosować sie do instrukcji montażu alarmu gdzie polecane jest zastosowanie dwóch przekaźników przełącznych (inst. w dziale download) o ile ten alarm jest odpowiedni do Audi i drugie pytanko czy do tego alarmu można podłączyć czujniki ultradźwiękowe?
Po 1. Jeśli nie masz możliwości ustawienia w centralce czasu sterowania C.Z. na 3s to nię bedzie działać (pompka nie zdąży zrobić podciśnienia/nadciśnienia) - ale wątpię by nie było takiej opcji - to już jest standard, więc poszukaj dobrze, gdzieś na pewno jest opisane - zwykle podczas programowania się wybiera czy ma być 1 s czy 3s

Po 2. Czujniki ultradzwiękowe i wszystkie inne podłączasz równolegle do czujnika uderzeniowego (jesli któryś z nich zatrybi, to włącza się syrena, albo prealarm)

Po 3. Na schemacie masz już pokazane, jak dokładnie podłączyć alarm do C.Z.Pneumatycznego. Szkoda że nie jest podpisane na jakim przewodzie, jaki generowany jest ładunek, ale nawet bez tego zrobisz bez problemu podłączenie. W instrukcji w downloadzie jest zrobiony opis do podłączenia centrali alarmowej która wyzwala podwójny "-" (czyli zamykanie"-" i otwieranie też "-") Twoja centrala jest już wyposażona w sterowanie +/- (czyli tak jak jest oryginalnie w naszych audikach z pneumatykiem)

pozdr :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga