Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi Coupe 2.3 NG] Zielona strzała.

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

[Audi Coupe 2.3 NG] Zielona strzała.

Post autor: Kofper » 11 sie 2013, 22:12

[center]Siemano :D
Jest to drugie auto w rodzinie. Auta szukałem od ponad roku i w końcu trafiła się ta właściwa.

:arrow: Silnik jaki tutaj posiadam to zwykłe 2.3 NG w ośce nie zatrute gazem.
:arrow: Przebieg na obecną chwilę 329 000 i będzie ciągle rosnął.
:arrow: Kolorek piękny LZ6P. Zielony a w cieniu wpadający lekko w niebieski
:arrow: Rok produkcji 1992 :-D

Wyposażenie :
- Elektryczne szyby
- Elektryczne i podgrzewane lusterka
- Elektryczny szyberdach
- Tunel na narty
- Dodatkowe zegary
- Grzane fotele
- Podgrzewane wkładki zamków
- Oryginalne dywaniki Audi
- ABS wyłączany
- Tapicerka jasny welur z drzewem
- Procon-Ten
No i pewnie jeszcze wiele innych o których teraz nie pamiętam :-P

Autko porusza się na felgach AZEV A 7Jx15 H2 ET 35 i oponkach Dunlop Sport 205/60/15. Z tego co już zdążyłem sprawdzić w papierach to założone jest sportowe zawieszenie firmy H&R amory i sprężyny. To wszystko siada 45mm w dół :D Ogólnie autko ma parę defektów bo w dwóch czy trzech miejscach trzeba zrobić poprawki lakiernicze, nie działa podświetlenie dodatkowych zegarów √, brak klaksonu √ , nie działa wskaźnik temperatury wody w liczniku √. To wszystko jest do ogarnięcia :-)
Co do planów to na razie mam takie, żeby doprowadzić go do stanu idealnego a już bardzo blisko mi do tego brakuję.

No to teraz kilka fotek ode mnie. Jednak mój telefon nie robi ładnych zdjęć :-/

Obrazek[URL=http://s1312.photobucket.com/user/Kofper/media/Audi%20Coupe%20-%20forum/Zdjcie0062_zpsy9dksizs.jpg.html]ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To by było na tyle narazie. Komentujcie oceniajcie :D Czekam na porady co można zmienić, jak zaradzić istniejącym problemom. Hej :lol:
:lol:

Dzisiejsze zdjęcia już w lepszej rozdzielczości i jakości :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Od razu mówię że wydech taki nie zostanie :D Pójdzie w polerke albo rozglądne się za jakąś ładną końcówką.
21.08.2013
Dwie siostrzyczki czekają na nowy garaż :D Przymiarka.
Budowa trwa :-D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
]23.08.2013

Nowe rezanko :D W kanały nawiewowe wpadły głośniki wysokotonowe z audi a6 :D Coraz lepiej to zaczyna grać. :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

29.10.2013

Nowa wlepka już zawitała na szybę. :-D
Obrazek
31.10.2013

Od kolegi forum zakupiłem używaną lampę. Bez zatrzasków tylko żeby szkło było dobre. Wczoraj wziąłem się za wymianę. Myślałem, że będzie z tym dużo roboty a udało mi się wszystko ogarnąć w 15 minut :D
ObrazekObrazek
28-07-2014

√ Dziś w końcu doczekałem się ramek klubowych i założyłem. Ładne i estetyczne są.
Obrazek

√ Znalazłem w szafie fajną naklejkę to wpadła na pokrywę akumulatora.

Obrazek

Przy okazji zakupiłem białe ledy w postojówki. A tak na razie nic większego się nie dzieje, za kilka dni minie rok odkąd jest ze mną i przez ten czas zrobiła ok 3000km. Pewnie trzeba będzie jej sprawić jakiś prezent za to. Powoli szykuje się na zlot, jak nic się nie wydarzy to przyjeżdżamy ! <ok> [/center]
[center]Jako że minęło jej rok u mnie dostała nowe tarcze i klocki na przód i tył firmy ATE.[/center]

[center]
11.08.2014[/center]

[center]W końcu dzięki użytkownikowi krs wpadła długo poszukiwana i upragniona wlepka klubowa !! :mrgreen:
Obrazek
[/center]

[center]22.08.2014
Dzisiaj wpadły nowe głośniki na tył. Oryginalne dawały jeszcze radę ale powoli już się zaczynało łuszczyć zawieszenie membrany i trzeba było założyć coś innego. Denerwowało mnie w ori też to, że były ze wzmacniaczem i potrzebowały prądu żeby grać. Tak więc wpadły głośniki Boscha wyciągnięte z Mercedesa Actrosa :shock: również 13cm średnicy. Grają podobnie jak ori.
Obrazek
Obrazek
Oryginalna instalacja jak i głośniki zostały więc w każdej chwili można wsadzić z powrotem.
Przy okazji grzebania z głośnikami postanowiłem zeszlifować przednie maskownice głośników na "plaster miodu" i wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/center]

[center]23.01.2015

Pierwszą zmianą w nowym roku jest założenie wyświetlacza temperatury <mikolaj> Wyświetlacz kupiony od kolegi zzzagubiony Zawsze ten wyświetlacz mi się podobał <ok>

Obrazek[/center]

[center]W międzyczasie na początku 2015 roku wpadł nowy wydech środkowy i końcowy. Dwururka do najładniejszych nie należy ale jest ok.
Obrazek

18.02.2015
Z racji tego, że mam ferie i pogoda nawet dopisuję wziąłem się za malowanie zacisku, wyszło to nawet nawet i na jakiś czas będzie.<piwo>
Obrazek
19.03.2016
Setup zimowy poszedł w odstawkę. Trzeba będzie w tym roku odświeżyć stalówki bo już je trochę rdza złapała. Coupeta umyta z zimowej soli, alufelgi założone, lakier na szybko odświeżony QuickDetailerem. Miejmy nadzieje, że przelata ten sezon bezproblemowo. W tym roku w końcu będzie wyczekiwane przeze mnie od dawna Prawo Jazdy więc roczny przebieg pewnie się zwiększy. Jak na razie było ok 4tys.km rocznie :-D :-D
Obrazek Obrazek Obrazek
15.05.2016
Coś tam z ostatniego wypadu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

08.02.2017

Od dłuższego czasu drażnił mnie wydech końcowy, ponieważ końcówki nie bardzo mi podchodziły a w dodatku średnio raz na tydzień musiałem legać pod autem i podginać mocowania bo są wykonane z tak cienkiej blach że pod wpływem dziur się odginają.
Długo szukałem odpowiedniego wydechu i w końcu trafiłem coś takiego. Niestety przez to jak jest wyprofilowana podłoga i duże wycięcie w zderzaku nie jest to założone idealnie ale mi się podoba i nie przeszkadza. Ładnie podkreśliło dźwięk pięciu cylindrów, nie za głośno, nic nie trzeszczy jest ładnie :D
Obrazek Obrazek

05.05.2017


Początkiem nowego sezony zostało wprowadzonych kilka zmian stylistycznych :-)

Pierwszą rzeczą planowaną już od dawna było częściowe lakierowanie nadwozia bo w newralgicznych miejscach już było nieciekawie. Znalazłem lakiernika z pasją który zrobił to porządnie i użył jednych z lepszych zabezpieczeń, żeby było już na lata. Jestem bardzo zadowolony z efektu. Czeka mnie jeszcze tylko korekta lakieru i nałożenie wosku.
Kilka zdjęć z lakierowania:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj już częściowo poskładane. Przy okazji lakierowania wpadły nowe listwy gumowe i plastikowa listwa progowa. Wszystko z ASO i niestety troszkę drogie :shock:

Obrazek

Ku przestrodze!! Uważajcie jak zamawiacie części karoserii z wysyłką. Ja niestety przez pośpiech zamówiłem pierwszy błotnik który przyszedł pogięty bo kurier poczty polskiej na nim po prostu stanął i cały czas walczę o odszkodowanie za niego, natomiast drugi który zamówiłem i to jeszcze od forumowicza który zapewniał mnie że błotnik jest w idealnym stanie i wystarczy przeczyścić i lakierować okazał się być w masakrycznym stanie, lecz już nie miałem czasu i ochoty na szukanie kolejnego więc ten poleciał do blacharza.

Obrazek Obrazek Obrazek

W między czasie gdy auto stało u lakiernika trafiła mi się okazja na zakup alufelg z oponami. I tak po wyprawie ponad 200km w jedną stronę za nabyłem alufelgi Borbet T 8J 17" ET35 z oponami 205/45 i polerowanym rantem okok
Z kół jestem bardzo zadowolony ale będę musiał założyć jeszcze dystanse żeby bardziej je wypchnąć na zewnątrz.

Obrazek Obrazek

Przy okazji wrzuciłem jedną do B3 żeby zobaczyć jak tam siądzie na seryjnym zawieszeniu mysli_ Trochę się zrobiła koza choć na zdjęciach tego tak nie widać.

Obrazek Obrazek

Tutaj już zdjęcia jak auto wygląda na tą chwilę. Dekielki na felgach to tylko forma przejściowa :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdro!
[/center]
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 23:15 przez Kofper, łącznie zmieniany 23 razy.

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 13 sie 2013, 10:09

fajna, wnętrze wygląda na świeże, powodzenia ;-)

lipek21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 02 sie 2011, 14:08
Lokalizacja: Zagórz

Post autor: lipek21 » 13 sie 2013, 11:26

wnętrze super , ładna sztuka <ok> , no i silnik 5 cylindrów czego chcieć więcej :D

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 13 sie 2013, 18:43

No 5 garków brzmi niesamowicie :D Ogólnie autko w ładnym stanie jest. Silnik był na pewno myty. Parę mankamentów jest jeszcze do wyeliminowania ale wszystko się powoli zrobi :)

adrianR5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:45
Lokalizacja: Zator

Post autor: adrianR5 » 19 sie 2013, 15:10

Gratuluje znalezienie takiego rodzyna. <ok> super wnętrze, ładny bagażnik, niewiem jaką masz wiedze na temat napraw jakie ktoś robił w tym samochodzie, ale ja najpierw zajrzałbym do silnika i pod spód, mam już trzecią 80tke i w każdej jak kupiłem trzeba było dokręcąć śruby na sankach, może przypadek.. :mrgreen: czujnik temperatury raczej szfankuje przy chłodnicy a nie w zegarach, sprubuj popukać czy sie nie odwiesi., powodzenia w pracach.
R5 MONSTER!!!!

Awatar użytkownika
pablovw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 30 wrz 2012, 16:20
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: pablovw » 21 sie 2013, 22:17

Fajniutka i sympatyczna 5-cio cylindrówka. Te silniki pięknie chodzą, widać że czysta i zadbana i nie tknięta ręką wiejskiego tjunerrrra. Kolorek chyba jak mój, dobrze przepoleruj a dopiero zobaczysz zieleń. Pozdro i powodzenia w użytkowaniu

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 22 sie 2013, 16:52

adrianR5, Historii nie znam :d Przegląd przeszła bez zarzutu :)
pablovw, Dzięki :d

[center]21.08.2013[/center]
Dwie siostrzyczki czekają na nowy garage :D Przymiarka.
Budowa trwa :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2013-08-25, 17:26 ]
Nowe rezanko :D W kanały nawiewowe wpadły głośniki wysokotonowe z audi a6 :D Coraz lepiej to zaczyna grać. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Crazy_Wolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 10 maja 2013, 16:52

Post autor: Crazy_Wolf » 29 sie 2013, 17:17

Ładna maszyna <ok>
https://audi80.pl/moje-audi-80-b4-20 ... t79830.htm

Moje byłe i obecne autka:
VW Golf II 1.3 NZ 1992 (2000-2013
Opel Kadett E 1,7D 1989 (2008-2009)
Opel Kadett E 1.3 NB 1987 (2009-2013)
Audi 80 B4 2.0 ABT "Green Cruiser" 1992 (2013- )

Awatar użytkownika
binekbnk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 149
Rejestracja: 05 wrz 2012, 22:48
Lokalizacja: Sidra BSK

Post autor: binekbnk » 31 sie 2013, 16:51

Naprawdę kozackie wnętrze, zawsze mi się podobały jasne środki sam chciałem do swojej, ale jak pomyślę jak by wyglądał fotel kierowcy po miesiącu dojazdów do pracy to sobie odpuściłem :P Ładna sztuka pieść i dbaj o nią. Pozdro 8-)

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 15 wrz 2013, 20:57

Autko za dobre sprawowanie dostało nowy olej. Castrol Edge 5w40.

Awatar użytkownika
Rastaman25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:57
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Rastaman25 » 17 wrz 2013, 21:02

konkretna coupe'ta:D

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 05 paź 2013, 23:38

Dzisiaj podczas wyprzedzania wjechało BMW przede mnie i wyrzuciło go z asfaltu i skutkiem czego jest rozwalony mój prawy reflektor i lewy kierunek. Kamienie odprysły. Zauważyłem dopiero po powrocie do domu, nie wiem co robić. W niedługim czasie będę pewnie szukał szkła lampy zespolonej. Masakra

[ Dodano: 2013-10-15, 20:03 ]
W sobotę wziąłem się za sklejenie odstającej listwy. Kupiłem jakiś klej w tubce technicol. Jak na razie ładnie się wszystko trzyma po sklejeniu. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

bananv8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2013, 22:49

Post autor: bananv8 » 28 paź 2013, 18:02

No widzisz, nie było ojca przycisnąć za pierwszym razem jak u mnie byliście? <ok>

Auto jest klasa, pięknie się nim jeździło i zwracało uwagę wokół siebie. Po długich namysłach prawdopodobnie sam skuszę się niebawem na 2.3 w kupetce <ok>

Cieszę się, że auto wpadło w ręce kogoś, kto wie, co ma i będzie o nie dbał. Pozdro ze świętokrzyskiego!

PS. Miałeś niesamowitego farta bo mało brakło a auto dwa tyg przed Waszym przyjazdem pojechałoby w drugą stronę Polski, była już laweta pod domem ale w ten dzień nie mogłem znaleźć kluczyków do samochodu i nie było mowy o wyjęciu go z garażu :P

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 28 paź 2013, 18:36

Aaa witam :D Kurde jaki świat mały :mrgreen:. Ja byłem od razu od za tym autem :D Ojciec, że tak powiem po zdjęciach zobaczył, że jest to ideał i troszkę się rozczarował. Miesiąc był na rozmyślenia i w końcu pojechaliśmy drugi raz i od razu z innej strony patrzyliśmy na auto :lol: . Niedługo autko idzie na setup zimowy tylko się zastanawiam jeszcze czy zostawić felgi na czarno czy wypiaskować i pomalować w kolor aluminium. :mrgreen:
Przez 2 miechy przejechaliśmy dopiero 1000km :D Ostatnio też mi lampe rozbili ale już idzie nowa :mrgreen:

[ Dodano: 2013-11-01, 07:29 ]
Od kolegi forum zakupiłem używaną lampę. Bez zatrzasków tylko żeby szkło było dobre. Wczoraj wziąłem się za wymianę. Myślałem, że będzie z tym dużo roboty a udało mi się wszystko ogarnąć w 15 minut :D
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Satar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 29 paź 2008, 14:00
Lokalizacja: DLW

Post autor: Satar » 01 lis 2013, 09:05

Echhh. Kofper rozdrapałeś moją ranę. Ale lalka. Zachorowałem na NG po tym jak kumpel pokazał mi swoją 90tkę. I to wnętrze... . Sam w przyszłym roku :mrgreen: cupię coś takiego, żeby było co posłuchać <ok>
Komentuj moje kombidło
b4-abk-avant-t62073.html#686511

Audi Lwówek Śląski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga