Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 2,3 ng] wariacje silniczka krokowego

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

[ 2,3 ng] wariacje silniczka krokowego

Post autor: ArturooK » 21 lut 2012, 12:59

Otóż mam problem i nie moge znalezć jego przyczyny. Silnik krokowy raz działa raz nie . zapalam silnik nie działa gasze go i znów zapalam działa i tak w kółko :) działa działa nie działa działa he kostka w stacyjce wymieniona kabel nie przetarty gdzie szukać przyczyny ?
Ostatnio zmieniony 23 lut 2012, 19:09 przez ArturooK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maszu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1673
Rejestracja: 03 paź 2010, 23:40
Lokalizacja: WWE/WPI

Post autor: Maszu » 23 lut 2012, 08:20

proponowalbym wyjac, przeczyscic krokowca, tj, ja zanurzylem go w nafcie na noc, pozniej wyjalem, przedmuchalem wszedzie gdzie moglem powietrzem z kompresora, pozniej to samo tylko ze z benzyna ekstrakcyjna, wyszyscilem, wysuszylem i wlozylem. dzialal... <ok>
[center]
SUCZA RUDOŚĆ
[/center]

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 23 lut 2012, 19:08

no raczej nie tu leży problem bo podmieniałem krokowca i było dalej to samo

zborek_k-kozle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 472
Rejestracja: 01 lut 2012, 17:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Post autor: zborek_k-kozle » 24 lut 2012, 09:12

Przede wszystkim sprawdź, czy działa switch przepustnicy, na zgaszonym silniku odkręć gaz i puść będziesz słyszał cyknięcie jak przepustnica się zamknie.

[ Dodano: 2012-02-24, 09:13 ]
A jak nie będzie tego słychać to zobacz czy ktoś nie kręcił zalakowaną na żółto bodajże śrubą . Możesz też sprawdzić multimetrem, było o tym.

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 26 lut 2012, 07:42

ten czujnik jest ok już dawno sprawdzony. Nie wiem gdzie tu szukać a kabel od silniczka krokowego idzie do ecu ? może tam cos szwankuje ?

zborek_k-kozle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 472
Rejestracja: 01 lut 2012, 17:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Post autor: zborek_k-kozle » 26 lut 2012, 09:17

Może spróbuj wymoczyć w benzynie przez noc potem przedmuchać kompresorem i zalać wd40 ? A skąd wiesz, że to jego wina ?> Co się dzieje ?

[ Dodano: 2012-02-26, 09:19 ]
Właśnie, jak podmieniłeś od innego auta to znaczy, że twój musi być sprawny, sprawdź czy nie masz lewego powietrza, popsikaj samostartem, nie mogą się obroty zwiększyć, potem napisz.

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 27 lut 2012, 17:12

powiem inaczej zamiast krokowca na wężu mam śrube i widze co się dzieje jak go podłączam. Raz działa raz nie czasem przy odpalaniu zadziała a wystarczy , że zgasze go i ponownie zaraz odpale i juz np nie działa i tak w koło :( . Kostkie w stacyjce wymieniełem, ale dalej to samo. Lewe powietrze nie ma w tym wypadku znaczenia, ale dodam, iż wszystkie uszczelki od ssącego po wtryski są nowe a klapa wyregulowana. Mimo to jak krokowiec był podłączony i działał to trzymał mi 1400 na gorącym a na benzynie falował i to sporo . Talerz regulowałem tak jak książka podawała

[ Dodano: 2012-02-27, 17:19 ]
a jak zmierzyć napięcie na przepływomierzu? w którym miejscu wpiac miernik?

zborek_k-kozle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 472
Rejestracja: 01 lut 2012, 17:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Post autor: zborek_k-kozle » 27 lut 2012, 20:15

Środkowy pin i masa z aku. Może masz jakieś przerwy w przewodach, zaśniedziałe styki ?

[ Dodano: 2012-02-27, 20:23 ]
Może źle wyregulowana mieszanka powoduje twoje problemy ? Ja u siebie regulowałem na nastawnik ciśnienia. Kultura pracy zmieniła na plus. Sonda sprawna ? Dodam, że przy źle wyregulowanej mieszance sonda stała na 0.05V i nie dawała oznak życia ! A dodam, że nowa. Dopiero po ustawieniu mieszanki zaczęła pracować. I oczywiście zapłon na 15 stopni .

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 01 mar 2012, 09:03

Sonda jest nowa :) Martwi mnie jeszcze czujnik temp silnika bo ma kolor złoty i oznaczenie 7a poprzedni właściciel go założył. Przerwa w przewodach to raczej nie jest bo jak nie działa to poruszanie kablem wyjmowanie wtyczki nie pomaga wystarczy wyłączyć zapłon i ponownie go włączyć żeby wszytsko było ok. A ten środkowy pin wziąć z potencjometra przepływki ?. Przepływka była po sporych przejściach bo ten gumowy odbój był pekniety i kleiłem go, ale talerz był git, ramie nie pogięte wiec została.wyregulowałem talerz od strony rozdzielacza na 1,9 mm, ale potencjometra nie ruszałem. Jak ma teraz założony register zamiast krokowca to na gazie pracuje równiutko na 900 tylko czasem na dobrze rozgrzanym silniku zacznie pracować tak jakby którys zapłon wypadał tylko że cały układ jest wymieniony prócz halla .

[ Dodano: 2012-03-03, 08:18 ]
?

zborek_k-kozle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 472
Rejestracja: 01 lut 2012, 17:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Post autor: zborek_k-kozle » 05 mar 2012, 15:59

Hall jakby był uszkodzony to byś nie zapalił.Czujnik temperatury sprawdź omomierzem. Przy 90 stopniach powinno być około 400Ohm. Zmierz i porównaj z tabelą z forum. Tak samo zrób z potencjometrem przepływomierza, środkowy pin i do masy, oczywiście z założoną wtyczką, wyniki oczywiście porównaj z wynikami na forum. Napięcie musi wzrastać płynnie, bez żadnych skoków. Podłącz się też szeregowo do nastawnika ciśnienia i jeżeli prąd nie waha się w granicach 0-5mA to ustaw śrubą regulacyjną. Po ustawieniach fajnie by było odłączyć aku na 15 minut. Jeżeli masz na pewno szczelny dolot to MUSI pracować dobrze. Najlepiej popsikać samostartem w czasie pracy, zobaczysz czy podnosi obroty. Mam nadzieję, że pomogłem :D

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 05 mar 2012, 20:45

Pomogłeś jako jedyny na tym forum, na którym ciężko o to :) W poprzedniej audi miałem przygode z hallem gdzie najpierw zaczeła mi szarpać powyżej 4 tyś potem z casem było coraz gorzej aż zgasła i hall padł. O dolot zadbałem gdzie od głowicy, aż po filtr powietrza wszystkie uszczelki i gumy są nowe prócz gumy od przepływki

zborek_k-kozle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 472
Rejestracja: 01 lut 2012, 17:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Post autor: zborek_k-kozle » 05 mar 2012, 21:10

Ale zrób sobie próbę samostartem, szczególnie popsikaj tam, gdzie idą wszystkie przewody do wtrysków w środku kolektora, ja wymieniałem uszczelki, grosze kosztują, są po 4 na każdy wtrysk. Już 2 osobom pokazałem, że jest to nieszczelne, mimo tego, że oni twierdzili że szczelne :d . Jak wpiszesz wymiana o ringów w Google, to jest całe fotostory.

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 07 mar 2012, 14:28

:) pisałem, że wszystkie uszczelki od głowicy sa wymienione oringi też :) ale na wtryski idą po dwa jeden mniejszy drugi większy i po tych wymianach psikałem gdzie tylko można i wszystko było ok w sobote sprawdze przepływkie i nadal nie wiem gdzie znika ten sygnał na krokowcu to bede musiał spokojnie pogrzebać

zborek_k-kozle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 472
Rejestracja: 01 lut 2012, 17:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Post autor: zborek_k-kozle » 07 mar 2012, 16:10

Są 4 :) Wtrysk jest w fajce . w środku dwie i na zewnątrz też dwie . Ale jak jest szczelne to spoko. A sprawdź czy uzwojenie silnika krokowego ma 8 Ohm .

ArturooK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2011, 17:41

Post autor: ArturooK » 08 mar 2012, 18:48

a to, że w środku są gumki to nie wiedziałem :) w sobote bede sie bawić troche aby tylko było cieplo, ale u mnie to cos z sygnałem do krokowca jest nie tak bo jak nie działa to moge do bólu wypinać z niego kostkie i wkładac i nie wlączy sie, a wystarczy, że strzele stacyjką tam i spowrotem i zadziała np może sterownik fałszuje albo gdzies moze kabel bo z krokowca ten kabel idzie do sterownika ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga