Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 ABK] LPG I gen a sonda lambda

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
kocurek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2008, 19:12
Lokalizacja: Łódź

[80 ABK] LPG I gen a sonda lambda

Post autor: kocurek » 03 paź 2008, 16:04

witam wiec tak mam audiole z silnikiem jak w tytule no i mam w niej LPG-a Igen (bez elektroniki) i moje pytanie jest takie czy sonda lambda może paść od jazdy bez elektroniki i czy wogóle to, że nie mam w tej instalce emulacji lambdy ma jakiś wpływ na spalanie gazu.


dzieki za info

P.S. szukałem szukają ale nie znalazłem odpowiedzi - być może źle patrzyłem

pozdrawiam

kurcze pomyliłem działy prosiłbym o przeniesienie

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 03 paź 2008, 18:04

Słabo szukałeś :-P
Owszem jazda na LPG I generacji zwłaszcza źle wyregulowanej może przyspieszyć zużycie sondy lambda.
Emulator sondy nie ma wpływu na spalanie LPG. Nie po to tam jest. Poczytaj w dziale dowload/lpg artykuły i książki o LPG

kocurek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2008, 19:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kocurek » 03 paź 2008, 18:52

a czy uszkodzona lambda (bez emulacji) ma wpływ na spalanie LPG??

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 03 paź 2008, 19:05

kocurek pisze:a czy uszkodzona lambda (bez emulacji) ma wpływ na spalanie LPG??
Przy LPG I generacji lambda nie ma nic do pracy na gazie. A więc nie ma znaczenia czy jest uszkodzona czy nie, nie wpływa na ilość spalanego gazu.
Na marginesie emulator lambdy nie jest montowany by wpływać na spalanie gazu tylko po to by oszukiwać ECU, że sonda normalnie pracuje kiedy silnik spala LPG. Przeczytaj te rzeczy, o których pisałem to wszystkiego się dowiesz.

kocurek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2008, 19:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kocurek » 03 paź 2008, 19:20

właśnie przeczytałem Twoj artykół odnosnie I i II gen ale mam pytanie

wiec jeśli nie mam emulacji lambdy czyli podczas pracy na LPG ECU dostaje nieprawidłowe wskazania lambdy - to juz wiem
czyli bez emulacji może mi sie rozjechać mapa wtrysków - bedzie źle chodzic na benzynie ale pomimo błedów w ECU bedzie normalnie chodzic na Gazie i bedzie spalac prawidłowe ilosci gazu

mam racje czy sie myle??

aha i ile powinna palić ABK na I instalce w Automacie - bo ciagle borykam sie z wielkim spalaniem - jestem juz po wymianie reduktora (nareszcie odpala na benzynie bez kłopotów) i jeżdzac po mieście Łodzi w strasznych korkach wyszła mi 16LPG
a jazda pomiedzy 2 miasteczkami (podpiał bym to pod jazde mieszaną bo na kilku swiatłach musze stawać i nie jedzie sie tam ze stała predkościa) ok 13LPG czy sa to znośne wartości??

aha gaziarz mi powiedział, ze po wymianie reduktora powinienem po wyjeżdzeniu ok 3 baków LPG podjechać na regulacje - czy mial racje czy che mnie naciągnąć i czy ewentualna ponowna regulacja (nowego reduktora) powinna jeszcze zmniejszyc spalanie

kurcze troszke upierdliwy jestem ale prosze o pomoc

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 03 paź 2008, 20:12

kocurek pisze:mam racje czy sie myle?
Tak, masz rację z małą poprawką (kurcze muszę to dopisać do artykułu chyba :-/ ). Sterownik silnika ABK inaczej niż większość pozostałych sterowników jednostek napędowych w 80-kach nie ma funkcji adaptacji i brak emulacji lambdy podczas pracy na LPG nie będzie miało wpływu na pracę na benzynie. Jedynie uszkodzenie, zużycie lambdy wpływa na pracę na benzynie.
Za dużo pali tego LPG. Coś jest nie tak. Albo źle wyregulowana instalacja albo jakaś nieszczelność, albo źle dobrany mikser. Powinien palić po mieście ok. 13 l, a w trasie do 9,5. Z tą regulacją po wyjeżdżeniu kilku baków to moim zdaniem przesada jeśli pierwsza regulacja była przeprowadzona poprawnie. Ale możesz podjechać i przy okazji poprosić o sprawdzenie szczelności całej instalacji, począwszy od butli i wielozaworu do reduktora i miksera. Tylko niech sprawdza również przy pracującym silniku na LPG.

kocurek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 07 lip 2008, 19:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kocurek » 03 paź 2008, 20:41

kurcze no już sam nie wiem co robić

powiem tak anim wymieniłem reduktor paliła mi 17 - 18 LPG (generalnie nie wiem czy nazwac to jazda po miescie czy mieszana - no napewno nie trasa)
obecnie na tej samej trasie pali 13


Reduktor mam Landi LE98

a dodam że w moim audi posiadam komputer pokładowy i wartości które podaje o spalaniu sa zgodne z rzeczywistym spalaniem

wiec moje pytanie jest takie co jeszcze nie związane z sama instalacja LPG ma wpływ na takie spalanie gazu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga