Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.6 70 KM PP] uszczelniacze zaworow

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
martini
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2008, 20:38

[80 B3 1.6 70 KM PP] uszczelniacze zaworow

Post autor: martini » 27 mar 2009, 21:04

Witam wszystkich. Chcialem sie Was poradzic. moja audiczka lyka troche oleju(ok. 0.5l na 1000km) przy czym dymi dopiero jak sie zagrzeje (temperatura>90st) czytalem tutaj na forum ze moze pomoc sama wymiana uszczelniaczy, jednak znajomy mi mowil ze wymiana samych uszczelniaczy w silniku moze spowodowac uszkodzenie silnika- wydmuchanie pierscieni poprzez zwiekszenie cisnienia. (dodam ze mierzylem cisnienie na cylindrach i wyszlo na I i II cyl 10,5 na 3cyl 8 choc jak mechanik powiedzial zaczynalo sie od 5 i na 4 cos ponad 9)
tutaj chodzi mi o koszty bo wiadomo ze jesli moge usunac wade mniejszym kosztem i mniejsza robocizna to po co rozbierac caly silnik tylko ze z kolei jak po miesiacu mam rozbierac caly silnik to nie widzi mi sie taki remont.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 27 mar 2009, 21:47

martini pisze:jednak znajomy mi mowil ze wymiana samych uszczelniaczy w silniku moze spowodowac uszkodzenie silnika- wydmuchanie pierscieni poprzez zwiekszenie cisnienia.
To totalne bzdury.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 28 mar 2009, 09:24

Może i wymiana uszczelniaczy by pomogła tylko masz za duża rozbieżność ciśnienia w cylindrach 1,2 cylinder w normie 3,4 słabszy . Przyczyna jest albo w głowicy lub w pierścieniach .według mnie zrób remont kompletny głowicy koszt to jest 800 zł taka cena jest we WROCŁAWIU sama roboćizna jak będziesz miał zdjętą głowice nie zaszkodziła by wymiana pierścieni bo nie wiadomo gdzie konkretnie jest przyczyna słabszego ciśnienia na dwóch cylindrach .Przeważnie jest to głowica przynajmiej ja się tak często spotykam Jeszcze jedno jak zdejmiesz głowice nalej nafty do cylindrów trochę i będziesz widział czy nafta przecieknie przez pierścienie jak tak to pierścienie nie trzymają ;-)

martini
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2008, 20:38

Post autor: martini » 28 mar 2009, 12:54

no tak, tyle ze chcialem wymienic same uszczelniacze przy okazji wymiany uszczelki pod glowica :mrgreen: ale no tak to juz jest ze jak sie sciagnie glowice to juz moznaby zrobic pierscionki i tak z kosztow 200zl robi sie 1000zl a niestety jestem studentem wiec moje mozliwosci finansowie na razie mi na taki remont nie pozwola.
Ale generalnie czy jesli wymienie same uszczelniacze to czy to moze mi zaszkodzic?

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 28 mar 2009, 15:05

Zaszkodzić nie zaszkodzi tylko nie wiem czy pomorze ale jak już będziesz miał głowicę na wierzchu to nie zaszkodzi ją dać do sprawdzenia samo sprawdzenie szczelności koszt pewnie nie duży a będziesz wiedział na czym stoisz ;-)

romulus697
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 09 sie 2008, 12:58
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: romulus697 » 28 mar 2009, 18:50

stary- gumy na trzonkach zaworów można wymienic bez zdejmowania głowicy. mam nadzieję że twój mechanik to wie.jeżeli nie ma takiej potrzeby to ja swoich klientów nie naciągam na niepotrzebne koszty, bo to droga w jedną stronę . nikt nie jest głupi i potrafi skonsultowac i policzyc niepotrzebnie wydane pieniądze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga