Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8 RU LPG] duże spalanie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

[80 B3 1.8 RU LPG] duże spalanie

Post autor: Frachu » 26 mar 2008, 00:14

Witam
Pytanie moje może i jest błahe ale nie wiem już co mam robić z moja lalunia. Wiem że ten temat poruszany jest na forum non stop ale jakoś nie znalazłem żadnego wyjaśnienia.
Pisałem już kiedyś na forum ze mam problem z dużym spalaniem ( około 15l LPG) Wymieniłem już prawie wszystko poza parownikiem i mikserem. Dodam ze pół roku temu przeprowadziłem operacje parownika - wymieniłem membrany. Niestety nie przyniosło to zamierzonego efektu spalanie było takie jak przed operacja. Ewentualnie może któryś z kolegów ma jakiś pomysł co może być przyczyna ogromnego pragnienia???
Silniczek to 1.8 RU instalacja I
O to co już wymieniłem ewentualnie naprawiłem:
Przewody WN, Świece zapłonowe, kopułka aparatu zapłonowego, palec rozdzielacza, filtry (gazu i powietrza), uszczelniona została podstawa gaźnika silikonem, ciśnienie na cylindrach jest w normie, Gaz ustawiany na analizatorze spalin, tankuje na BP.
Autko zapala normalnie w świecie na gazie bez problemów, nie posiada żadnych wahań obrotów.
Proszę o pomoc <osohozi>

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 26 mar 2008, 21:18

Kolego 15l przy odcinkach powiedzmy 3km w mieście zimą to niestety ale w miare normalne spalanie , natomiast w trasie to totalna porażka - nie określiłeś przy jakiej jeździe masz to spalanie .
AUDI SPORT

Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Frachu » 26 mar 2008, 22:44

Jest to cykl miejski odcinki po około 6km. Nie wydaje mi sie ze 15 litrów to norma w zimę.

Awatar użytkownika
SCK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: SCK » 27 mar 2008, 08:14

Zatłoczone miasto, 6 km odcinki, zima, szajsowata jakość gazu i ewentualnie "ciężka" noga - to i 15 litrów LPG może ubyć. Sporo jak na Twoje autko, ale w granicach rozsądku.
W moim przypadku w chwili obecnej autko spala mi ok 12 litrów LPG po mieście, ekstremalnie 14 litrów, ale to w dużych korkach podczas mrozu :-). W trasie najmniej zanotowałem 7,5 litra LPG.
Na początek proponuje zatankować do pełna np. na takim Shellu i wyruszyć na małą wycieczkę poza miasto. W drodze powrotnej zatankuj na tej samej stacji i wtedy oblicz ile gazu ubyło.

Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Frachu » 27 mar 2008, 11:28

W moim mieście o dziwo nie ma korków no chyba ze dzien "dyszla" ale to inna bajka. Noga też nie jest ciezka staram sie jeździć ze stalą predkościa bez wygłupów. Co do tankowania to zawsze do pełna i na BP więc obliczenia spalania sa dośc dokladne. Jutro wizyta u gazmistrza może on coś wymyśli. Narazie zapowiedział ze rozbierze pół samochodu.
Czy jest możliwe zeby któryś z tych miedzianych przewodów co dochodzą do parownika sie przytkał?? Gdzieś cztałem ze po wymianie membran muszą sie one ułożyć i ze moze to trwać okolo 1000 km czy to prawda???

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 27 mar 2008, 15:32

Też o tym czytałem i jest to dosyć prawdopodobne . A czy nie masz częściowo zatkanego wlotu powietrza? Powiedzmy nowym filtrem innej firmy niż FILTRON . Nie posądzajcie mnie o reklame tej firmy . Chodzi mi o filtr który wewnątrz nie ma siateczki wzmacniającej tylko blaszkę z otworami około 5-6 mm . Skutecznie tłumi przepływ powietrza .
AUDI SPORT

Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Frachu » 27 mar 2008, 21:50

Dopływ powietrza jest dobry bynajmniej tak mi sie wydaje. Używam Filtra Filtronia od kiedy nabyłem Audi. Jutro wizyta u doktora może sie coś wyjaśni. Napisze o wynikach.

Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

Post autor: bartek18150 » 27 mar 2008, 22:04

Ja tam bym sie nie dotykal do tego, 15 lterkow na takich odcinkach i z pierwsza generacja to raczej normalne spalanie.

Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Frachu » 27 mar 2008, 22:27

Tyle ze jak kopiłem autko to paliło około 12 na tych samych odcinkach. w trasie wychodziła około 7.5 teraz trasa to około 10.5. Co do teraźniejszości to jak już pisałem zobaczymy jutro co ludz zwany mechanikiem powie po dokładnych oględzinach. Dzięki za sugestie
pozdro

[ Dodano: 2008-03-28, 10:30 ]
Dziś gazmistrz stwierdził że mam uszkodzona uszczelke pod głowica ( miesiąc temu wymieniana) błędem bylo to że nie została splanowana głowica :-( I własnie jest to że moja lalunia ma takie a nie inne pragnienie. Co wiecej zwiększa sie ono przy bardzo nagrzanym silniku bo podobno odkształca sie wtedy głowica. Sprawdzone- plynu chlodniczego na max i lecą bąbelki :cry: :cry: :cry: :cry:

Gerpi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 06 kwie 2007, 02:50
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: Gerpi » 27 kwie 2008, 14:19

Ja się podepnę żeby nie zakładać nowego wątku, Autko mam jak w temacie i ten sam problem czyli : miasto 15-16 litrów , trasa 10-12. Myślałem,że regulacja gazu coś pomoże,ale jest niewiele lepiej. W sumie to odkąd pamiętam to po mieście brał te 14-15 , w zimie nie dziwiłem się,że ciut więcej,ale mamy już wiosnę i zaczyna mnie to wkurzać,a już maksymalnie sie wpieniłem jak zagadałem do gościa na parkingu,który miał takie samo autko i mówi,że na trasie pali mu 7.5 a w mieście niewiele więcej ponad 10,ale,że gaz zakładał mu znajomy i zakładali różnego rodzaju miksery aż w końcu otrzymali taki wynik. Może w tym leży problem?? I jak to zrobić żeby nie stracić niepotrzebnie kasy a uzyskać poprawę bo w renomowanych zakładach gazowniczych tanio nie jest więc może ktoś zna w Krakowie dobry zakład,który wie co w trawie piszczy i stawia celne diagnozy??
A jak to jest w zasadzie z regulacją gaźnika bo ten gazmistrz twierdził,że w tych instalacjach nie ma wpływu regulacja benzynki na spalanie gazu ,to prawda??

Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Frachu » 28 kwie 2008, 18:12

Witam
Już myślałem ze moje autko tylko ma takie pragnienie. Co do spalania to na dzień dzisiejszy sie poprawiło. w mieście to w granicach 10,5 do 11 a 13,6 przy ciągłym "butowaniu". Spalanie poprawiło sie po ustawieniu porządnie rozrządu i ustawieniu zapłonu, i oczywiście wymienione byly przed ustawianiem filtry (powietrze i gazu) tak dla pewności chciałem żeby było to zrobione na nowych. Co do twojej diagnozy to wydaje mi sie że podstawa to czyste filtry szczelny układ dopływu gazu, podstawa gaźnika, nowe przewody WN i świece a i przydało by sie żebyś napisał ile masz przejechane na membranach może to one coś brużdżą?? A i nie zapomnij o wizycie na analizatorze spalin. A wogóle to niech sie kolega DANEK wypowie on ekspertem jest od gazu.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 28 kwie 2008, 21:08

Jako, że wywołano mnie do tablicy ale za eksperta się nie uważam :-) .
Zakładając, że mikser jest dobrze dobrany.
Jeśli chodzi o I generację, spalanie w zimie jest ściśle uzależnione od temperatury zewnętrznej (największy wpływ), długości pokonywanych odcinków, częstotliwości odpalania autka i regulacji gazowni. W efekcie przy temperaturach w okolicach 5-10 stopni poniżej zera, krótkich odcinkach (ok. 3km), odpalaniu zawsze wystudzonego silnika i poprawnie wyregulowanej gazowni spalanie w takim silniku może osiągnąć nawet 15 litrów. Przy niezbyt poprawnie wyregulowanej instalacji może być sporo wyższe. Jeśli do tego dojdzie uszkodzony termostat (zacięty w pozycji otwartej) to nawet przy dłuższych odcinkach spalanie nie spadnie bo silnik , a co za tym idzie reduktor, będzie dłużej niedogrzany.
W instalacji II generacji do powyższych warunków dochodzi jeszcze sprawność sondy lambda, która jest jedynym czujnikiem na podstawie którego komputerek gazowy dobiera mieszankę.
Latem spalanie powinno się zmniejszyć ponieważ reduktor rozgrzewa się dużo szybciej i gaz jest lepiej odparowywany.
Gerpi, Skoro masz kontakt ze znajomym, którego autko pali zdecydowanie mniej i z rozmowy z nim wynika, że jest to skutek doboru miksera to zapytaj go co za mikser ma tam włożony i porównaj. Źle dobrany mikser może skutecznie zwiększyć spalanie. Podobnie jak zaklejanie dolotu przez gazowników partaczy.

Gerpi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 06 kwie 2007, 02:50
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: Gerpi » 29 kwie 2008, 00:25

Dzięki Frachu i Danek, będę jutro na wymianie przegubu to przy okazji niech mi mecho zapłon ustawi bo to chyba najtańszy zabieg,a potem tak jak mówicie : przewody, świece, regulacja zaworów i zobaczymy. Jest nadzieja skoro Frachu mieścisz sie w 11 literkach po mieście :)

Frachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 13 gru 2006, 17:19
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Frachu » 29 kwie 2008, 19:12

Szanowny kolego wkradł Ci sie błąd w druku nikt nic nie pisał o regulacji zaworów - tak w ogóle to zawory sa regulowane hydraulicznie w audi wiec o żadnej regulacji mowy nie ma.
Daj znać co i jak po ustawieniu zapłonu.
Pozdrawiam

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 29 kwie 2008, 19:56

Kiedyś miałem podobny problem , ale gazownicy stwierdzili że 15 litrów to za dużo i okazało sie że mam walnięty przełącznik powietrza (ciepło -zimno) ten w filtrze powietrza . A więc omineli go ściągając i zaślepiając wężyk od tej benbramy w filtrze. Teraz bierze tylko zimne powietrze i może sie dłużej grzeje , ale 10 -11 litrów gazu mnie zadawala!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga