Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Odgrzybianie klimatyzacji. Jak to zrobić?

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

[80 B4] Odgrzybianie klimatyzacji. Jak to zrobić?

Post autor: PiotrekG » 21 mar 2008, 15:08

Witajcie. Pomyślałem sobie, że warto by było w moim autku odgrzybić klimę, żeby nie wdychać grzybów, które wyhodował Helmut, zanim je kupiłem ;-) .
Kupiłem już preparat do tego, ale okazuje się, że trzeba go stosować przy wyłączonej klimie i włączonym wewnętrznym obiegu - co w naszych B4 jest trudne do osiągnięcia :roll:. Co zrobić? Dochodzi jeszcze sprawa, gdzie włożyć wężyk od preparatu, przy psikaniu :?: I czy trzeba zdjąć tylko filtr w podszybiu?
czarekj kiedyś napisał o rozdzielaniu REC od AC:
1. Zdejmujesz trzy pokrętła regulacyjne.
2. Odkręcasz trzy wkręty trzymajace panel.
3. Zdejmujesz front panel.
4. Odkręcasz cztery wkręty na rogach zespołu regulacji.
5. Wyciągasz zespół regulacji w kierunku siedzeń.
6. Odpinasz wtyczkę 5 pin od modułu klimatyzacji.
7. Odkręcasz jeden wkręt, który trzyma moduł klimatyzacji razem z zespołem regulacji i po problemie.

Nie obejdzie się bez tego? Bo pewnie dla czegoś projektanci to połączyli...
Dużo pytań, ale odpowiedzi pewnie przydadzą się nie tylko mnie :-D
Audi 80 B4 2.0E quattro
<quattro>

Awatar użytkownika
Hołowczyc20
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 804
Rejestracja: 11 mar 2008, 17:25
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Hołowczyc20 » 21 mar 2008, 23:35

Moja rada jedź tam gdzie zajmuja się klimatyzacjami tam ci ją odgrzybią i uzupełnia środek który jest tam wlany.Sam nie wiele zdziałasz i jeszcze możesz coś popsuć tak jak mój znajomy też kupił taki środek bo chciał żeby było taniej ale efekt był odwrotny do zamierzonego z przewodów dalej śmierdziało (ale troche mniej) i jeszcze coś poprzestawiał bo nie chłodziło tak jak przed.Potem pojechał i zrobili wszystko jak należy czyli uzupełnili czynnik chłodzący i odgrzybili.
Hołowczyc20

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 22 mar 2008, 11:12

Jedż do zakładu stówkę odżałuj i zobaczysz jak to robią to następnym razem sam sobie to zrobisz.
Ale z tymi panelami to coś tematy pomyliłeś chyba bo Czarek nigdy takich głupot by nie pisał.

Awatar użytkownika
Krzysiek18/
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 18 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: Krzysiek18/ » 22 mar 2008, 12:04

ja odgrzybiłem sobie sam i jestem zadowolony a odgrzybiałem przez wezyk ktorym wycieka woda, nie wbiłalem preparatu od spodu auta tylko w miejscu montowania wezyka sciekowego do obudowy parownika(pod schowkiem pasazera) , aaaa dobre odbrzybienie klimy to wymiana filtra eco. :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

Post autor: PiotrekG » 22 mar 2008, 12:23

minon1 pisze:Ale z tymi panelami to coś tematy pomyliłeś chyba bo Czarek nigdy takich głupot by nie pisał.

To chyba nie takie głupoty... A napisał tak tu: viewtopic.php?p=142888#142888
Audi 80 B4 2.0E quattro
<quattro>

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 22 mar 2008, 14:58

PiotrekG pisze:
minon1 pisze:Ale z tymi panelami to coś tematy pomyliłeś chyba bo Czarek nigdy takich głupot by nie pisał.

To chyba nie takie głupoty... A napisał tak tu: viewtopic.php?p=142888#142888
Temat to odgrzybianie a jeśli chodzi o rec to jak najbardziej. Nie doczytałem.

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

Post autor: PiotrekG » 22 mar 2008, 16:34

Chyba zrobię tak jak Krzysiek18/, ale po opisie nie do końca wiem, o jaki wężyk chodzi. Może mógłbyś dokładniej to opisać?
Ale jeśli nie ma wewnętrznego obiegu włączonego, to chyba bierze powietrze do wentylacji przy filtrze przeciwpyłkowym na podszybiu, więc może zwyczajnie tam napsikać?
minon1 pisze:Temat to odgrzybianie
Wiem przecież, że odgrzybianie, ale - jak wcześniej pisałem - preparat trzeba stosować przy wyłączonej klimie i włączonym wewnętrznym obiegu, dlatego pytam o rozdzielenie REC od AC w tym temacie :roll:
Audi 80 B4 2.0E quattro
<quattro>

Awatar użytkownika
Krzysiek18/
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 18 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: Krzysiek18/ » 22 mar 2008, 16:47

ja zdjałem oslone nad nogami pasazera a potem odkrecilem schowek (doslownie chwila) tam w rogu na dole przy srodkowej konsoli jet wezyk odprowadzajacy wode z parownika na zewnatrz auta.zdjałem go (orginalnie jest metalowa opaska zaciskowa) wlozylem rurke od preparatu do odgrzybiania i poszlo! :mrgreen: chwile odczekalem dopiero potem odpalilem nawiw , klime <ok>

mariusz_77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2008, 19:26

odgrzybianie..

Post autor: mariusz_77 » 03 maja 2008, 06:44

czyszczenie układu klimatyzacyjnego polega na wpuszczeniu środka czyszczącego od strony filtra pyłkowego który znajduje sie pod przednia szyba od strony pasazera, który to filtr trzeba najpierw zdemontować.
A samo nabicie klimy na dzień dzisiejszy to nie taka prosta sprawa bo jezeli masz układ na freon R12 to zapomnij ze ci to zrobia w każdym serwisie poniewaz został on wycofany z uzycia i zastąpiony przez czynnik R134 niby bardziej ekologiczny:))
Ja odgrzybiałem klime w serwisie klimatyzacji ale nabijał mi facet który zajmuje sie serwisem urzadzeń chłodniczych i to nabicie jest nielegalne w swietle obowiazujacych przepisów, niestety.
Jezeli macie jakies z tym problemy to mam namiary i moge podać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 03 maja 2008, 08:02

Odgrzybianie środkiem w spreyu dużo nie pomoże :-/ owszem będzie świeży zapach ale grzybków do końca nie wytrujesz (ja to robie u siebie w zwykłej wentylacji bez klimy+wymiana filtra przeciwpyłkowego). Skoro chcesz mieć pewność to tylko dobry zakład (uwaga na pseudo warsztaty które idą po kosztach i też robią to sprayami z allegro) i polecam metodę ultradźwiękową (jakiś środek jest rozpylany za pomocą ultradźwięków) dodatkowo rozpylany jest w kabinie i dezynfekuje tapicerkę.

Awatar użytkownika
PiotrekG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:22
Lokalizacja: Łodź

Post autor: PiotrekG » 03 maja 2008, 17:27

mariusz_77, czyli mówisz, że po prostu to trzeba w ten wlot powietrza psiknąć? Robiłeś to już kiedyś u siebie, albo znasz kogoś kto robił? Pytam, bo chce spróbować u siebie, a nie chcę niczego źle zrobić i uszkodzić...
Audi 80 B4 2.0E quattro
<quattro>

Awatar użytkownika
gaav1000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 01 lut 2008, 20:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gaav1000 » 03 maja 2008, 18:36

ustawia sie na rec i pryska w otwory gdzie zaciaga powietrze tak sie robi w zakladach. odgrzybia sie spreyem ale duzo zalezy od tego jakim....
mariusz_77 pisze:A samo nabicie klimy na dzień dzisiejszy to nie taka prosta sprawa bo jezeli masz układ na freon R12 to zapomnij ze ci to zrobia w każdym serwisie poniewaz został on wycofany z uzycia i zastąpiony przez czynnik R134 niby bardziej ekologiczny:))
dla wycofanych czynnikow wprowadza sie zamienniki o tych samych wlasciwosciach i mozna ten uklad napelnic nowszym

Awatar użytkownika
jpecak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2007, 07:37
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: jpecak » 03 maja 2008, 18:49

Witam
Wczoraj byłem w zakładzie z klimą (skasowali minie razem 225zł)
Wymiana czynnika auto z93r czynnik R134a, flitr kabinowy (niby lepszy weglowy 45zł) no i odgrzybianie chyba spreyem w ktatki i do filtra kabinowego). Gość powiedział że miałem ok 340ml. czynnika a wchodzi 700, Klima działała ale pojechałem poniwaz auto kupiłem w tamtym roku na wiosne i nic nie robiłem)

Awatar użytkownika
gaav1000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 01 lut 2008, 20:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gaav1000 » 03 maja 2008, 20:01

to niezle Cie wycenili czynnik koszt 1kg 70zl( 30zl hurt) tyle ze trzeba miec pompe i manometry chyba sobie kupie i bede napelnial :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysiek18/
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 18 sty 2008, 14:13
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: Krzysiek18/ » 04 maja 2008, 21:50

jpecak pisze:no i odgrzybianie chyba spreyem w ktatki i do filtra kabinowego).
prawidłowe odgrzybienie polega na wpuszczeniu srodka bezposrednio na parownik , :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga