Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[90 b3 2.3 10v ng] gdzie i jaka instalacja lpg

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

[90 b3 2.3 10v ng] gdzie i jaka instalacja lpg

Post autor: hakanos007 » 15 sie 2009, 18:39

Witam wszystkich.Zamierzam kupić audi 90 b3 2.3ng i chciał bym założyć lpg.Jaka instalacja bedzie odpowiednia do tego silnika.Czy II generacji z blosem??czy IV generacji,a jak tak to jaka(dobrze wspułpracująca z tym silnikiem i w miare umiarkowanych kosztach)
Kolejne kluczowe pytanie-Gdzie w rejonie trójmiasta(lub okolicy)mozna taka instalacje założyć i dobrze ustawić?? z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
cosmeet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:16

Post autor: cosmeet » 15 sie 2009, 19:32

http://www.centrum.audi80.pl/content/view/169/70/

Gazowanie tego motoru jest raczej mało polecane. Choć oczywiście znajdą i tacy co sobie to chwalą…

Temat na forum wałkowany do znudzenia. Trzeba poszukać i poczytać bo raczej nikomu nie będzie się chciało po raz kolejny wypowiadać o tym samym.

Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: hakanos007 » 15 sie 2009, 23:40

tzn ze nie da się dobrze zagazowac tego silnika??przeczytałem Twój link i zgłupiałem..dowiadywałem sie u różnych "fachowców" którzy twierdza ze najlepszym rozwiazaniem mimo wtrysku mechanicznego jest sekwencja ktora na jakims patencie instalują.
silnik w niuni jest świerzo po remoncie...wiem ze były robione pierscienie,uszczelniacze i takie tam(wszystko co sie za soba ciagnie-dokładnie sie na tym nie znam)w poniedziałek mam dać odpowiedz co do niuni dlatego prosze o pomoc...dodaje ze sa dni kiedy robie po 100-150 km praktycznie nie opuszczając miasta więc sama benzyna odpada a klekota sie niedawno pozbyłem

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 16 sie 2009, 00:31

hakanos007 pisze:.dowiadywałem sie u różnych "fachowców" którzy twierdza ze najlepszym rozwiazaniem mimo wtrysku mechanicznego jest sekwencja ktora na jakims patencie instalują.
To ten patent pewnie będzie tak dobry jak ich pojecie o silniku z mechanicznym wtryskiem paliwa. Jak na razie chyba jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego dla tego silnika jak blos.

Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: hakanos007 » 16 sie 2009, 00:37

powiedz mi w takim razie której generacji musi być instalacja.I czy w blos jest zakładany w takich serwisach czy montuje sie go na własną rękę??..i jakiej marki była by najlepsza instalacja z blosem..sory za upierdliwość ale czas mnie goni..a niechciał bym zeby mi niunia zwiała!!:)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 16 sie 2009, 10:56

Blosa, tego dobrego (bez elektroniki) nikt legalnie nie może Ci założyć chyba że dogadasz się z gazownikiem i założy na lewo. Jeśli już byś znalazł kogoś chętnego do działania to pewnie weźmie więcej $$$ niż za normalną instalację bo przy tym jest więcej rzeźby niż przy mikserze.
Tak legalnie możesz założyć tylko II lub III generację bo IV nie założysz bo są potrzebne elektronicznie sterowane wtryskiwacze. Gdzieś czytałem że niektórzy zakładają w pełnie elektroniczny wtrysk benzyny Digifant z VW Transportera ( https://audi80.pl/23-ng-zamontowanie ... t11782.htm ), wtedy mógłbyś założyć IV gen. Na forum do NG jest też polecana III generacja ale można założyć w kilku miejscach w Polsce o ile jest jeszcze dostępna.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: hakanos007 » 16 sie 2009, 11:51

mogł by ktos zamiescić liste takich warsztatów??nie ukrywam ze jak by znalazło sie cos w rejonie pomorskiego był bym mocno uradowany.
Znalazłem u siebie w gdańsku warsztat na którego stronie oficjalnie zakładają instalacje brc i mozna dołożyć blosa.Teraz moze pytanie..jakiego rodzaju blosa sie wystrzegać?czym sie rózni blos od blosa..i czy nie lepiej było by kupić np z allegro.Na stronie warsztatu napisali ze dołożenie blosa to koszt +550zł

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 16 sie 2009, 12:08

Tak wtrysk z Transportera to genialny pomysł,w transporterze jest 110-115 koni w zależności od wersji a w NG 136.Niezły pomysł pozbyć się mechanicznego wtrysku i przy okazji wykastrować silnik.
hakanos007, Opcje są dwie i jak byś uważnie poszukał na forum to znalazł byś wszystko na temat gazu w NG.
Opcja 1:Zakładasz podciśnienówke 2 generacji po czym wywalasz mieszalnik i montujesz Blos.Lepiej dać zamontować kpl. instalacje z mieszalnikiem,bo masz kwity na wszystko na całą instalacje.A potem wylatuje mieszalnik a pojawia się Blos.
Opcja2:Instalacja 3 generacji,drogo,mało kto to jeszcze montuje i serwisuje.Z konstrukcyjnego punktu widzenia najwłaściwsza była by 3 generacja.Patrząc na sprawę przez pryzmat kosztów i problemów z ew.serwisem 3 generacji jednak blos...choć jest nie legalny(wersja bez elektroniki a taka właśnie wchodzi w grę).
Generalnie jeśli nie masz pojęcia o mechanice pomyśl o innym silniku.Mam NG drugi rok na gazie pow.40tyś nim zrobiłem i jestem zadowolony.Ale gdybym nie był "z branży" to ze wszystkim musiał bym lecieć do mechaników i gazowników a w śród nich naprawdę garstka ogarnia NG.Fajny motor ale nie dla każdego ;-)

Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: hakanos007 » 16 sie 2009, 12:56

sam wielkim mechanikiem nie jestem ale mam tak owego w rodzinie więc jak by co to pogorsze mu jakos zycia hehe.Ogólnie wielkie dzięki wszystkim za pomoc.Mam nadzieje ze sprawa rozwinie sie sympatycznie i juz w przyszłym tyg zaprezentuje swoja niunie na łamach forum..!!!

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 16 sie 2009, 13:11

luk_OP_Q89 pisze:Tak wtrysk z Transportera to genialny pomysł,w transporterze jest 110-115 koni w zależności od wersji a w NG 136.Niezły pomysł pozbyć się mechanicznego wtrysku i przy okazji wykastrować silnik.
To się da zestroić, poczytałem trochę i piszą że na fabrycznej mapie wtrysku dobrze to nie będzie chodziło i to nie ze względu na zmniejszoną moc.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 16 sie 2009, 13:40

aldi, Jak zestroisz i zhamujesz to napisz że się da a ja ci przyklasnę.Ja słyszałem że fajnie jest mieć bilzniaczki zamiast jednej baby,ale na hamowni nie miałem więc nie piszę że tak jest. :mrgreen:

hakanos007, No to łykaj ją i pochwal się na forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga