Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

B4 1,9 TDI 1Z--->>spooch --->> powrót na salony

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

B4 1,9 TDI 1Z--->>spooch --->> powrót na salony

Post autor: spooch » 08 lut 2016, 23:38

Jako, że niektórym czytało się dobrze temat mojej poprzedniej B4 i może brakować kontynuacji, zakładam nowy temat :)
W zasadzie przypadkiem stałem się właścicielem kolejnej B czwórki. Samochód znam od wielu lat, samochód dobrego kolegi. Pamiętam jak świetnie się prezentował w momencie zakupu. Ostatnie kilka lat jeździła nim kumpla żona, wcześniej on sam... Jako, że kupili nowy samochód B4 było na sprzedaż. Kupił je jego brat, również dobry kolega ale po kilku dniach kupił sobie A4 i srebrna strzała znowu była do kupienia ;)
Teraz jest moja :)
Skąd mam samochód? Śmieszne bo wczoraj rozmawialiśmy, że sprzedałem avanta i biorę jego. Był mały problem, okazało się, że samochód już był w rękach nowego nabywcy ale, że tamten miał problem z kasą to B4 jest u mnie...
Jutro cyknę kilka fotek nieszczęścia :)
Dziś już zamówiłem petexy do środka bo stare zostały wyjęte, na środę przyjadą nowe felgi, a jutro zamawiam kilka rzeczy pod maskę i zrobię spis co jeszcze potrzebne :D
Dla przypomnienia moje poprzednie audi ;)

https://audi80.pl/topics131/b4-20-ab ... t98476.htm

pozdro

[ Dodano: 2016-02-08, 22:34 ]
Przejrzałem pobieżnie papiery...
Trochę faktów ;)
Audi kupione 10.2007 roku jak się okazuje od mojego znajomego z piaskownicy, który do dziś sprowadza samochody i to całkiem ładne :)
B4 przyjechało z Francji z przebiegiem 224000km, teraz ma 315750km. Przez 9 lat zrobione 90kkm :mrgreen:
Można powiedzieć, że jestem drugim właścicielem w kraju :D
Silnik pracuje jak należy, generalnie kolega, który siedzi w tych samochodach od lat dziś się przejechał i z miejsca chiał kupić hahaha ale nie. Musi przejść przez moje ręce. Pomogę odzyskać my to co przez lata stracił. Plusem jest to, że pomimo garażowania pod chmurką stał w zacienionym miejscu pozbawionym drzew.
Jutro przewiduję pierwsze mycie, odkurzanie i zakupy :D
W weekend postaram się spotkać z kumplem i wszystko rozpisać co i kiedy było robione. Samochód zawsze jeździł na continentalach, zawieszenie tylko monroe i swag...generalnie nie było nigdy oszczędzane na tanich zamiennikach, zawsze górna półka :D
pozdro

[ Dodano: 2016-02-08, 23:38 ]
Pierwsze foto ;)
Obrazek

Próba szczelności zbiornika

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 11 lut 2016, 13:28

Witaj ponownie <ok> Te auto to też tylko na chwilę?
Uzupełnij profil i nazwę tematu ;-)

spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

Post autor: spooch » 11 lut 2016, 22:40

Piotrekdriver1, nie wiem, czas pokaże ;)
Miałem już propozycje sprzedaży ale mam tu kilka rzeczy do zrobienia i wtedy może wystawie na sprzedaż. Póki co jestem pod wrażeniem jak to rano odpala. Jakby pauza była wcisnieta, rewelacyjne. Wczoraj założyłem radio ale i tak będę wyciągał żeby podłączyć mikrofon. Dziś przyszły petexy. Kół jeszcze nie rozpakowalem...
Pozdro

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 12 lut 2016, 08:15

Urząd skarbowy Cię nie napada? :mrgreen:
Zapodaj więcej zdjęć.
O jakim mikrofonie mówisz?

spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

Post autor: spooch » 13 lut 2016, 10:29

Piotrekdriver1,
Skarbowy nie napada ;)
Mikrofon do radia, do zestawu głośnomówiącego. Jest BT i obsługa tel ;) mam dość kabli i słuchawek w telefonie. Tak będę miał radio internetowe i telefon w jednym.
Zastanawiam się nad wymianą wszystkich sprężyn. Widziałem zestaw jamexa 20/20. Jeździłem na jamexach e34 i nie tylko ja byłem zadowolony. Biała była sporo sztywniejsza a miała gorszego producenta amory.tu są Monroe wszystkie i maja 15-20 kkm także myślę nad sprężynami.
W białej były nowe a te już mają za sobą ponad 300kkm więc pomyślę.
Pozdro

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 13 lut 2016, 10:39

Amory mogą być seryjne a sprężyny sportowe?

Marcin11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 142
Rejestracja: 06 mar 2012, 06:08
Lokalizacja: warm-maz Gołdap

Post autor: Marcin11 » 13 lut 2016, 11:11

No własnie ?? zwykły amorek, i niska i sportowa sprężyna? to działa dobrze razem ?? :-P
TDI pl.

spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

Post autor: spooch » 20 lut 2016, 19:38

W e34 miałem jamexy 40/35 i seryjne gazowe amory. Było rewelacyjnie. Sztywne w zakrętach i komfortowe na co dzień. Tu chcę zachować walory seryjnego zawieszenia i zostawić te amory co są. Generalnie lubię nowe błyskotki w samochodzie a nowe sprężyny się przecież błyszczą ;)
Także 20/20 i seryjny amor jak najbardziej może być ;)
pozdro

[ Dodano: 2016-02-20, 19:38 ]
Znalazłem trochę czasu... wkrótce aktualizacja ;)
Idę kręcić śrubki :D
pozdro

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 20 lut 2016, 19:54

To czekam <ok>

spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

Post autor: spooch » 21 lut 2016, 01:47

Miałem wymieniać nagrzewnicę ale jak zobaczyłem brak gąbek to mi się odechciało, poza tym stara nagrzewnica błyszczy także została. Uzupełniłem gąbki, dałem nowe z zestawów kluczy honitona hehe :D Wygląda jak seria. w jednym miejscu troszkę nie fabrycznie to wygląda ale stara sfatygowana miała prawie taką samą przerwę, tyle że w równej linii.
Składam wszystko i za jakąś godzinkę, dwie odpalam i testuję.
Zastanawiam się co jest z zegarami bo nie działa mi licznik przebiegu, "dzienny".
Idę kręcić dalej :D

hubert26w
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:34
Imię: Hubert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Szydłowiec/Maz.

Post autor: hubert26w » 21 lut 2016, 07:31

Siemanko! Zimne luty na płytce licznika najpewniej...A który rocznik zegarów?

spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

Post autor: spooch » 22 lut 2016, 16:20

hubert26w, zimne luty odpadają, mam analogowe. Przebieg idzie a dzienny stoi i przeskakuje. Skasować się nie da

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 22 lut 2016, 19:27

Ale to nie na linke :-D jaki producent zegarów?

spooch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:40

Post autor: spooch » 01 maja 2016, 11:01

Zanim zaktualizuję napiszę...
SPRZEDAM swoje audi ;)
Trochę przy nim porobiłem, trochę włożyłem ale upatrzyłem sobie inną furę.
Mam już dogadane volvo 850 T5 2,3 kombi oczywiście :) Bardzo fajnie wyposażone ale potrzebuje trochę serca. Kupię nawet jak B4 się nie sprzeda do tego czasu a mam ok tyle potrzebuje aktualny właściciel. Kupił sobie ukochaną sierrę i ją robi...
Cena dla forumowiczów 5500 tak jak stoi. Same koła z oponami kosztowały mnie 1500 i kilka pierdół w międzyczasie wymienione.
Do wymiany zostało jeszcze wymienić jedną tuleję wahacza. Nie zdążyłem tego zrobić. Dla siebie wymienił bym całe zawieszenie bo cena śmieszna.
pozdro

[ Dodano: 2016-04-23, 15:51 ]
Tuleje wahacza wymienione, turbina wymieniona. Samochód jeździł normalnie ale gwizdała i denerwowało mnie to. Dałem też trochę dobroci dla silnika w postaci dodatku ceramicznego od liqui molly ;)
Poza tym cały czas, codziennie dzielnie mnie wozi.
Samochód wystawiony na sprzedaż praktycznie odkąd tu napisałem. Oglądało kilka osób, kilka osób dzwoniło... Generalnie mam dość sprzedawania tego samochodu. Jak sprzedawałem swoje 5er czy volvo to jacyś normalni ludzie przyjeżdżali. W zasadzie nie przyjeżdżali bo sprzedałem dla pierwszej osoby, która przyjechała po samochód. Z poprzednim audi też nie było problemu bo kupił pierwszy, któy przyjechął obejrzeć. To jest mój pierwszy diesel i mam go dość.
Kupiłem wspomniane wcześniej volvo. Czekam tylko aż się sprzeda audi bo całą kasa pójdzie w osiemsetę. Macie kogoś kto chce pewny samochód? Do wymiany został tylko rozrząd ale szczerze w dupie mam jego wymianę bo ktoś kto przyjedzie kupić i tak będzie marudził, że drogo, że tu ryska a tam coś... Ludzie przyjeżdząją oglądać samochód za grosze a wymagania mają jakby przyjechali do salonu. Jak mnie wkur... to pojadę na wrak racing i rozbiję to pudło.
pozdro

[ Dodano: 2016-05-01, 11:01 ]
Sprzedałem audi ;) Zostały mi alu felgi.
Sprzedam za tyle co kupiłem. 600 z przesyłką. Jak ktoś chętny to pisać PW
Części do volvo za kilka tysi w drodze :D Dokupiłem jeszcze BMW dla żony żeby było czym latać RWD ;)
pozdro

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga