Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4 Avant 1,6] Składamy powietrze.

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

[Audi 80 B4 Avant 1,6] Składamy powietrze.

Post autor: manfred19 » 26 lip 2012, 02:36

Witam wszystkich klubowiczów ;-) Nadejszla wielkopomna chwila co by pokazać swoje cudo. Najpierw kilka słów od strony technicznej a później foto.
Auto trafiło w moje ręce w sierpniu 2010 roku.
Wyposażenia fabrycznego wielkiego nie ma więc będzie krótko:
:arrow: kolor LY7T Czyli Kristallsilber Metallic C6
:arrow: Wspomaganie kierownicy;
:arrow: Elektryczne szyby przód;
:arrow: Centralny zamek;
:arrow: Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka;
:arrow: Klimatyzacja teraz już manualna, był włoski klimatronik....ciężki temat ;-)
:arrow: Komplet felg aluminiowych i stalowych;
Moje dodatki to:
:arrow: dodatkowe zegary;
:arrow: przycisk centralnego zamka z A4:
:arrow: alarm ze scyzorykiem;
:arrow: podświetlenie nad nogami przód oraz drzwi;
:arrow: skromne audio do niedalekiej i szybkiej rozbudowy;

Przez te dwa lata auto otrzymało parę nowych podzespołów:
:arrow: amorki przód+tył monroe'a+poduszki, osłony i odboje;
:arrow: tuleje sanek, wahaczy i tylnej belki-lemki i febi;
:arrow: sworznie, łączniki i reszta gratów w zawiasie;
:arrow: tarcze i klocki przód+tył;
:arrow: ogumienie uniroyal rain expert;

Jedyne co zostało z poważniejszych prac do poprawy to lakier a później zmiana silnika oczywiście ;-)
Kilka foto poniżej:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka foto z rezania przełącznika do centrala:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i jeszcze parę:
Obrazek Obrazek

A tu podświetlenie na ciepłych ledach:
Obrazek
Obrazek Obrazek


Środek z zegarami (jeden do wymiany):
Obrazek

Ponad to na początku kwietnia wymieniałem uszczelniacze na zaworach i przy okazji uszczelniacz na wałek rozrządu i uszczelka pod pokrywę zaworów. Całość zabiegu trwała 8 godzin łącznie z wykonaniem przyrządu do rozpinania zamków zaworowych ;-) Zależało mi na nie zdejmowaniu głowicy gdyż silnik od 19 lat nie był rozbierany. Myślałem nad sprężonym powietrzem ale w końcu wykorzystałem patent ze sznurkiem i udało się temat ogarnąć. Po całym zabiegu wyruszyłem autem pod Londyn. Spożycie oleju spadło z 5-6 litrów między wymianami do zera :)
Hehe tak często olej dolewałem że ciągle czysty był :-D Po powrocie do kraju zalałem silnik olejem Valvoline 10w-40. Przejechane mam na nim ponad 5 tyś. Zero ubytku oleju i sam olej wygląda jak bym go wczoraj zalał <ok>

Pora na małą aktualizację wątku.
Dzięki pomocy oraz uprzejmości kolegi DEDHI'ego na pokładzie auta zagościł wyświetlacz temperatury zewnętrznej. Montaż przeprowadzałem według opisu z forum i wszystko zajęło może godzinę włącznie z dorobieniem pasującej wtyczki 5-cio pinowej. Wszytko działa elegancko i cieszy oko ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji końcówka wydechu poleciała do polerki. Oto efekt:

Obrazek

Jeszcze raz wielkie dzięki DEDHI <piwo>


Żeby nie było że i mnie Mikołaj nie ominął w tym roku to pochwalę się tym co znalazłem pod choinką:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dołączyłem do kolejnej rodziny:

Obrazek Obrazek

Limited version 8-)
Przemas80 to był dobry pomysł jak i projekt wraz z wykonaniem ;-)

Jako że śniegi stopniały i zrobiło się w miarę znośnie na dworzu z głównym udziałem kolegi Dedhi poczyniliśmy taki oto praktyczny uchwyt:

Obrazek Obrazek Obrazek

Tak jak obiecałem podsyłam foto z efektu dzisiejszego marznięcia:

Obrazek Obrazek Obrazek

Poczyniona została nowa wiązka do halogenów oraz regulacji świateł....wszystko połączone tak jak w fabryce......bez zwarć i palenia bezpieczników ;-)

Jutro zapodam foto za dnia. Ogromne dzięki dla Przemasa80 za dostarczenie potrzebnych elementów <piwo>
Następnym razem działamy przy Twoim aucie ;-)

[center]Marzec 2013[/center]

Po zamontowaniu instalacji świateł okazało się że nie działa podświetlenie przycisku regulacji. Jako że u brata fabrycznie podświetlenie było dosyć słabe to pokusiłem się o zastosowanie mocniejszej żarówki. Przycisk po zdjęciu obudowy wygląda tak:
Obrazek Obrazek

Dalej delikatnie demontujemy czerwony plastik podświetlenia skrywający w sobie żaróweczkę:
Obrazek Obrazek

Wylutowujemy spaloną żarówkę i lutujemy nową. Niestety jej średnica jest większa niż fabrycznej i dlatego musimy rozwiercić otwór na większy. Na zdjęciu powyżej zaznaczony czarną ramką. Wiertło 6mm pasuje idealnie. Zastosowałem W2W i teraz świeci naprawdę jasno:
Obrazek

Dalej całość składamy i cieszymy się oto takim efektem:
Obrazek

Zabrałem się za szykowanie felg pod polerkę. Stara powłoka lakiernicza już usunięta i dwie fele wstępnie przeszlifowane:
Obrazek Obrazek Obrazek

Końcowy efekt ma być taki:
Obrazek

Ponad to dopłynęły w końcu poduszki do air'a. Będzie można zacząć kreślić rysunki dla tokarza ;-)

Obrazek Obrazek

A na koniec na poprawę nastrojów wiosennych takie małe przygotowania do otwarcia sezonu grillowego:
Obrazek

Obiecane foto felusiów:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Otwory na śruby tez będę polerował.....byłem dwa dni w Radomiu i zależało mi żeby już letnie gumy na auto założyć. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej ;-)


Wpadł na pokład podłokietnik z a6c4. Instalacja całości wraz z dorobieniem uchwytu montażowego zajęło mi dwie godziny:
Obrazek Obrazek

Powoli całość zawieszenia nabiera kształtu:
:arrow: przód:
Obrazek

:arrow: tył:
Obrazek

Po wygrzaniu w piecu:
Obrazek Obrazek

Udało się wstępnie poskładać przód. Na razie tak prowizorycznie żeby zobaczyć jak wygląda. W tygodniu kupię śruby M8 z nierdzewki. Po powrocie w sierpniu z wakacji może uda się wszystko zamontować na aucie i rozpocząć testy.
Wyszło tak jak innym:
Obrazek Obrazek

pozdro
manfred19 ;-)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2014, 14:31 przez manfred19, łącznie zmieniany 24 razy.

Awatar użytkownika
pawełek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:06
Imię: paweł
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: pawełek » 26 lip 2012, 07:20

No i to mi się podoba, kolejny zadbany Avant ;-)
Opis także rewelacyjnie napisany <ok>


Silniczek taki jak mój... też chciałbym go wymienić, tylko skąd na to zebrać kasę :mrgreen:

Jakieś plany co do zmian? Felgi, zawieszenie itp? ;-)
CZĘŚCI z Audi 80 na sprzedaż: WEJDŹ !

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 735
Rejestracja: 12 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 26 lip 2012, 10:27

widziałem ją z 4-5 lat temu na zywo i zdziwiły mnie kierunki pomarańczowe :-P
Było OOOO 80 B3 1.8S
Jest: OOOO A6 C5 2.4 QUATTRO

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lip 2012, 11:59

pawełek, felgi i gleba będą w przyszłości tylko tak jak mówisz na wszystko kasy potrzeba, Marcin19l, mnie te kierunki za każdym razem rano zadziwiają :mrgreen: może w ten weekend uda się białe zarzucić ;-)

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 735
Rejestracja: 12 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 26 lip 2012, 14:23

manfred19 pisze:Marcin19l, mnie te kierunki za każdym razem rano zadziwiają może w ten weekend uda się białe zarzucić
chociaz wiesz że masz przez to jedyną taka 80tke w Radomiu, mnie tam się nawet podoba ;-)
Było OOOO 80 B3 1.8S
Jest: OOOO A6 C5 2.4 QUATTRO

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lip 2012, 14:43

Marcin19l, tak jak mówisz jedyna i niepowtarzalna jest ;-) i tak zmienię nie tylko ze względów wizualnych ale i technicznych bo jakiś specjalista połowę zaczepów na nich połamał i już raz mi wyskoczył lewy kierunek przy 140km ;-) myślałem że może jakiegoś ptaszka trafiłem. Zjechałem na bok a tu mi dynda ;-) kierunek oczywiście :-)

Awatar użytkownika
1.8s
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 349
Rejestracja: 08 sty 2011, 10:19
Lokalizacja: Kamienna Góra dolśl

Post autor: 1.8s » 26 lip 2012, 20:02

manfred19, ja na Twoim miejscu nie zmieniałbym kierunków. B4 w kombi + pomarańczowe kierunki + srebrny lakier = cudo (jak dla mnie)
<yes> <yes> <yes>


Gratuluję pięknego samochodziku.

Awatar użytkownika
hexman
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 785
Rejestracja: 29 sie 2009, 20:04
Lokalizacja: SBI

Post autor: hexman » 26 lip 2012, 20:11

Ja podbijam opinie reszty co do kierunkow.
Audik przez to jest niepowtarzalny i ''wyrazisty''. Cos innego, co na prawde przypada mi do gustu!
Biale sa oklepane... U siebie w 80 tez zmienialem biale na pomarancze, bo byly bardziej ''indywidualne''. W C4 tez mam i nie zamierzam zmieniac na to co wiekszosc ;)

Zaczepy mozna jakos wyrezac - dla chcacego nic trudnego :D

Audik widac, ze zadbany, ale pierwsza rzecza ktora zauwazylem byly wyblakle listwy w zderzakach ;)
Mozesz je prysnac struktura do plastiku. Beda wygladac jak nowe i co najwazniejsze nie musisz ich poprawiac czernidlami co chwile <ok>
Było białe Audi :arrow: Biały 1Y

Jest białe Audi :arrow: Biały AAT

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lip 2012, 20:19

Dzięki za pozytywne opinie ;-) listwy w zderzakach były czymś malowane. Ni to czarne ni to grafitowe. Wszystko będzie poprawiane przy okazji malowania auta co nastąpi mam nadzieję jeszcze w tym roku. Kurcze i teraz nie wiem co mam robić z tymi kierunkami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 26 lip 2012, 20:37

Kierunki może weź spróbuj jakoś naprawić te zaczepy,a listwy na zderzak mam takie leża u mnie w piwnicy mogę ci oddać free

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lip 2012, 20:43

Przemas80, pucuj się kiedy będziesz w Radomiu to ustawimy się na jakieś bro i porozmawiamy o interesach <ok>

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 26 lip 2012, 20:48

Jak wszystko dobrze pojdzie to z tego glupiego kraju jakim jest Finlandia wyjade 21 wrzesnia i bede kilka dni więc czas się znajdzie myślę :lol:

Awatar użytkownika
m_an_ie_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 29 lut 2012, 02:15
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: m_an_ie_k » 28 lip 2012, 01:32

no Braciak, wreszcie się zdecydowałeś pochwalić swoją niunią, może niedługo pójdę w Twoje ślady chociaż, mnie w mojej Adelajdzie więcej poprawek czeka, ale jak wiadomo na wszystko przyjdzie pora, co do kierunków to ja się już do nich przyzwyczaiłem i zawsze rozpoznam Twoje autko, ale decyzja o zmianie należy do Ciebie, ale moim zdaniem jeśli w ogóle je zmieniać, to całe lampy na zespolone. a co do silnika to 1,8 turbo byłoby super, chociaż ja po wizycie u kolegi czarekj jestem zachwycony swoim ABK ;-)
Było B4 avant ABK '92

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 28 lip 2012, 09:28

U mnie lakier też szału nie robi a na zdjęciach błyszczy się ;-) może to przez wosk ;-) wracaj ze skrzynką piwa to będziemy u Ciebie coś działać ;-)

Awatar użytkownika
KAROLEK22XX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1053
Rejestracja: 11 paź 2010, 16:45
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: RADOM

Post autor: KAROLEK22XX » 28 lip 2012, 10:58

Ładny avant mam nadzieje ze go zobacze na zywo w radomiu hihi pdoba mi sie światełko od spodu cos takiego ja jest w e36 :D
Vide Cul Fide

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga