Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 b3 Comfort Edition] Oddam moja Emerytke w dobre rec

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Zbysiuuu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Elbląg

[Audi 80 b3 Comfort Edition] Oddam moja Emerytke w dobre rec

Post autor: Zbysiuuu » 10 mar 2014, 21:11

Witam. Po kilku latach rozłaki wróciłem do audi 80 :-)
Lubicie czytac i paczec foty? TO zaczynamy <urodziny>

W 2004 dostałem od rodziców auto do pracy na taxi:-P
Audi 80 b3 1.8 PM Comfort Edition. 91 rok, składak 95,
Auto troche pomeczone zewnetrznie ale technicznie zrobilismy ok 150tys km bez zajakniecia.
Obrazek
Obrazek
Po strzale w zadek oczadziałem i kupiłem szmelc jakich mało.
Ford Mondeo MKI 1.8 z sekwencja, klima itp
Obrazek


Ford doprowadził mnie do takiego stanu finansowego ze rzuciłem taxi i znalazłem normalna prace.

Troche pobujałem sie Astra F i wtedy jeszcze z przyszła zona znowu oczadziałem i zakupiłem kolejna zyciowa pomyłke ale juz ze stajni Audi

A6 C5 98r 2.4 na sekwencji w automacie
Zadbany pod kazdym wzgledem mscił sie tym ze stał ponad rok zabrany poprzedniemu włascicielowi za wozenie od wschodnich sasiadow powiedzmy ze cukierków...
Zrobiłem w 1.5 roku 8 tys. W bieżace naprawy poszło 5tys <buu>

Obrazek

W miedzyczasie za 6 stów kupiłem golfa 2 1.3 któremu małymi krokami przywracałem zycie ale z braku czasu poszedł w swiat
Obrazek

A6 miałem tak dosyc ze pojechałem do pobliskiego komisu z którego w zamian za audi wytyrałem E46 . 99r, 2.0 w dieslu 136 km. To auto bede juz wspominał bardzo miło. Jak na ta moc fajnie wciskał w fotel, wachał rope i ogólnie fantastyczne auto. Biedne z wypasu nawet klimy nie miało, dołozyłem tylko bezowy srodek z m-pakietu. technicznie dosyc dobry, zewnetrznie super. Sprzedał sie w 18h od wystawienia.

Obrazek
Obrazek

Sprzedane w zeszły piatek. Uznalismy z zona ze skoro robimy teraz 3-4 tys km rocznie lepiej spłacimy wiekszosc kredytu za wykup mieszkania a kupimy cos za 3-4 tys na dojaz dla niej do pracy.

Szukalem Vectry, Astry F, jakiejs Laguny czy Primery
Znalazłem ogłoszenie własnie audi 80 ale zonie sie nie spodobało...
Za dzień lub dwa udało mi sie ja jednak przekonac ze w tej cenie to najlepsze wyjscie <ok>

A wiec do rzeczy.
Auto o którym mowa to B3 1.8 PM z 91roku.Tez Comfort Edition <ok> Niezłego mam farta co? <lol> Wyposazenia praktycznie brak. Wspomaganie i to co w standardzie dla comforta-gril, chromy, tapicerka (ładna siwa-w porzedniej miałem czarna), blenda z tyłu.

Obrazek

Auto jak widac pełna seria. Od nowosci po sasiedzku-2 włascicieli. W polsce od 2006roku.

Obrazek
Obrazek

Zewnetrznie stan 5-
Jakis debil w dwóch miejscach pojechał gwoździem na lewym oku. Jakies małe ryski itp
Wgniecen brak. Korozji brak. Miał przygode prawy błotnik i zderzak. Odcienie dobrane idealnie. Ale auto ma 23 lata!!
Obrazek
Obrazek

W srodku stan perwekcyjny. Brak przetarc, dziur, rys na plastikach. Tapicerka do lekkiego przeprania. Mieszek biegów rozsypuje sie w dłoni-juz zamówiony.

Technicznie stan rewelacyjny. Musze tylko powalczyc z silnikiem. Lekko sie zamula. Wymieniłem przewdoy i jest poprawa ale jeszcze cos ja boli.
Swiece, kopułka, palec i podstawa monowtrysku lada dzien do wymiany.
Myslałem ze moze to tez wina katalizatora???

Obrazek

Na koniec zostawiłem najlepsze....

Przebieg auta to na chwile obecna 137 tys km.
Obrazek
Obrazek

W 2006r po sprowadzeniu miała niecałe 100 tys
Znalazłem naklejke na przednich drzwiach kierowcy od wewnatrz. W 96 roku miała 18 tys :mrgreen:


W audiczce wszystko chodzi jak nowe. Nic nie skrzypi, nie piszczy. Znam ten model doskonale wiec jakies porównanie mam ;-) Nawet moja zona stwierdziła "ale on w kupie" <ok> Nie była przekonana do B3 a teraz "jara" sie nim tak samo jak ja :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Plany wobec auta?
-dojsc dlaczego sie muli. Mozliwe ze potrzebne mu "przegonienie" Pierwszym włascicieliem była kobieta, drugim juz w Polsce starszy Pan pl 60-tki
-dbac
-zachowac w pełnej serii. Dostałem do auta ori 14` aluminiowe te brzydkie pełne ale jakos na kołpakach i pomarańczowym kierunku dobrze wg. mnie wyglada <urodziny>
Podro!!
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 20:09 przez Zbysiuuu, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 10 mar 2014, 21:32

b3 w serii ma to coś w sobie, oczywiście na tych kołpaczkach ;-) dbaj najbardziej jak potrafisz, powodzenia <piwo>

Zbysiuuu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Zbysiuuu » 10 mar 2014, 21:40

keczy pisze: dbaj najbardziej jak potrafisz, powodzenia <piwo>
Taki jest plan :mrgreen: Chciałem doprowadzic lakier do perfekcji ale Panowie lakiernicy sami stwierdzili ze aż żal go malowac bo w 90% lakier jest ori. Lepiej przełknac te kilka rysek i niech taka zostanie <piwo> <ok>

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 10 mar 2014, 21:46

Zbysiuuu pisze:Lepiej przełknac te kilka rysek i niech taka zostanie

Profesjonalne kosmetyki plus ogarnięty lakiernik i lakier będzie jak nowy ;-)

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 735
Rejestracja: 12 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 11 mar 2014, 18:06

ja też bym nie malował lepszy oryginał niż malowanie:)

co takiego w a6 ci się rozsypało że włożyłes tyle kasy chyba właśnie automat :mrgreen:
Było OOOO 80 B3 1.8S
Jest: OOOO A6 C5 2.4 QUATTRO

Zbysiuuu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Zbysiuuu » 11 mar 2014, 19:34

Marcin19l pisze:ja też bym nie malował lepszy oryginał niż malowanie:)

co takiego w a6 ci się rozsypało że włożyłes tyle kasy chyba właśnie automat :mrgreen:
Skrzynia i silnik to jedyne czego nie robiłem <mikolaj> Ogólnie za bardzo o nia dbałem. Myslałem ze to bedzie auto na kilka lat wiec nie kupowałem tez byle czego.
Zawieszenie na lemforderze ale co chwile cos zaczynało pukac. A szarpnac sie jednorazowo na cały przód za 2 tys nie jest łatwo wiec robiłem na biezaco. Sam chyba szukałem dziury w całym. Wyczytałem ze warto wymienic ezektor-sru do ASO i 110zł poszło. Na vagu sonda wyszła i sru 300. Przewody WN i sru kolejne 300zł. Olej w skrzyni i sru 500. Po poprzedniej zimie zaczeła troche brac olej wiec wolałem sie z nia pożegnac. Na poczatku kochałem A6 i myslałem ze nigdy jej nie sprzedam ale zmieniłem tez zdanie po przejechaniu sie E46.
Mały kurdupel a ma duzo fajniej zestrojone zawieszenie. Oczekiwałem od A6 komfortu a okazał sie troche taboret. Tylko ta cisza w A6...Bajka...moja miała na dodatek podwójne szyby wiec w srodku było cudownie cicho.

Serus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Serus » 11 mar 2014, 21:45

Jest śliczna. Fajnie, że się uchowała w takim stanie. Przykry jest fakt, że na prawdę mało ich jest w tak doskonałym stanie :(. Dbaj bo jest o co <ok>

Awatar użytkownika
Marcin_89
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 02 lip 2008, 20:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Marcin_89 » 11 mar 2014, 21:50

Piknie wygląda na tym zdjęciu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c9108.html
Blenda od 90-tki robi robotę.

Wypoleruj jej siusiaka. <ok>
Było: VIII 2008 - X 2008 - B3 1.8PM; X 2008 - III 2010 B3 1.6PP; -> IV 2010 - VIII 2013 B3 1.6D
VIII 2013 - IX 2015 C3 2.3E [*]; VI 2015 - XI 2015 B3 1.8SF; XII 2015 Coupe B4 AAH; B3 1.8SF+LPG X 2015 - II 2016; 1.9D II 2016 - VI 2016; C3 2.3NF XII 2015 - VI 2016; C3 1.8JN V 2016 - VII 2016
jest: -> C3 Avant 2.3NF VII 2016 - ?

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 12 mar 2014, 10:33

Marcin ma rację na tym zdjęciu tyłem super wygląda i możesz kikuta wypolerować zawsze to fajny detal <ok>

Awatar użytkownika
quattroBandit
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 18 lip 2013, 15:10

Post autor: quattroBandit » 13 mar 2014, 09:58

Przemas80 pisze:Marcin ma rację na tym zdjęciu tyłem super wygląda i możesz kikuta wypolerować zawsze to fajny detal
fakt, w końcu ostał się oryginalny <ok> <ok> a to już powoli rarytas zauważyłęm w B3 ;-) Autko fajne, jedynie ori alu mu brakuje. A tk to bardzo pozytywnie się przedstawia <ok>
If it's got tits or wheels, sooner or later, it'll give ya trouble.

Audi 80 1,6 - swap 2,3 10v /ex "gruz"
Audi 80 1,6TD /ex "szarańcza"
Audi 80 quattro 16v - dla żony :) , "owca"
Audi 90 quattro 20v - dla zabawy, "krowa"

Zbysiuuu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Zbysiuuu » 13 mar 2014, 18:49

quattroBandit pisze:jedynie ori alu mu brakuje
Leza w piwnicy. 14` takie pełne.
Zona głównie jezdzi czasem w nocy wiec jeszcze zostaje na zimowkach.

Wczoraj wymieniłem mieszek drazka biegów. Strasznie raził w oczy <ok>

[ Dodano: 2014-03-13, 18:53 ]
quattroBandit pisze:fakt, w końcu ostał się oryginalny <ok> <ok> a to już powoli rarytas zauważyłęm w B3 ;-)
Ja juz głównie trupy widuje na miescie. No B4 czasem jeszcze Ladne zobacze ale tez nie czesto.
Trafila mi sie na prawde zdrowa sztuka i mysle ze cana nie była wygórowana=dałem 3.7 tys <piwo>

killerek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killerek » 15 mar 2014, 10:33

Autko widać zadbane. Ciekawi mnie tylko czym się różni ta wersja od zwykłej b3? Czyżby było jakieś inne zawieszenie(bardziej sportowe)? Pozdrawiam i życzę bezawaryjności:)
Audi bogiem silnik nałogiem prędkość zabawą a tuning podstawą

Zbysiuuu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Zbysiuuu » 15 mar 2014, 11:24

killerek pisze: czym się różni ta wersja od zwykłej b3?
Zawieszenie, silnik bez zmian. Zewnetrznie chromy okien, grill A90, Blenda tył A90 i chyba wychodziły na alusach. W srodku gruby welur w kratke. Cos gdzies słyszałem ze jest lepiej wygłuszona ale nie wiem czy to prawda.

Dzis zalozylem alusy. Maja nalot od klocków wiec musze je podczyscic jak pogoda pozwoli i strzele fotki ;-)
Problem zamulania silnika tez prawie rozwiazany. Na próbe przeczysciłem kopułke i palec- chodzi prawie perfekcyjnie. Kosztuje to grosze wiec sie wymieni <urodziny> Do tego przewody i bedzie lala.

Aha znalazłem problem. Nie podswietlaja mi sie guziki na srodku deski od przeciwmgielnych, reg. wysokosci swiatel i podgrzewania szyby. Wszystko działa ale w nocy nie swieca na czerwono. Bezpieczniki całe. Jakies pomysły???

audi_sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2007, 11:09
Lokalizacja: Tychy

Post autor: audi_sport » 15 mar 2014, 11:53

Zbysiuuu pisze:
killerek pisze: czym się różni ta wersja od zwykłej b3?
Zawieszenie, silnik bez zmian. Zewnetrznie chromy okien, grill A90, Blenda tył A90 i chyba wychodziły na alusach. W srodku gruby welur w kratke. Cos gdzies słyszałem ze jest lepiej wygłuszona ale nie wiem czy to prawda.

Dzis zalozylem alusy. Maja nalot od klocków wiec musze je podczyscic jak pogoda pozwoli i strzele fotki ;-)
Problem zamulania silnika tez prawie rozwiazany. Na próbe przeczysciłem kopułke i palec- chodzi prawie perfekcyjnie. Kosztuje to grosze wiec sie wymieni <urodziny> Do tego przewody i bedzie lala.

Aha znalazłem problem. Nie podswietlaja mi sie guziki na srodku deski od przeciwmgielnych, reg. wysokosci swiatel i podgrzewania szyby. Wszystko działa ale w nocy nie swieca na czerwono. Bezpieczniki całe. Jakies pomysły???
Co do podświetlenia to w przyciskach ogrzewania szyby i przeciwmgielnych temat jest banalny- siedzi tam standardowa żarówka 1.2W jak w zegarach- wymiana nie wymaga wyciągnięcia przycisku (wystarczy, że delikatnie podważysz front przycisku- od razu ujrzysz żarówki). Co do regulacji świateł tam jest więcej roboty- musisz wyciągnąć regulator i go rozebrać- jest tam mała żarówka z "wąsami" do przylutowania nie pamiętam jakie ma oznaczenie ta żarówka ... Poszukaj w tematach, pamiętam, że ktoś zrobił kiedyś fotostory.

Zbysiuuu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 10 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Zbysiuuu » 15 mar 2014, 12:05

Póżniej sprawdze. Troche mi ciezko uwiezyc ze wszystkie zaróweczki sie przepaliły.
W poprzedniej 80-tce nigdy tego nie musiałem ruszac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga