Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1,9 TDI]czujnik temperatury

Awatar użytkownika
rysio123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2007, 08:54

[B4 1,9 TDI]czujnik temperatury

Post autor: rysio123 » 14 lis 2007, 17:49

Witam

Jestem swiezym nabywca Audi b4 1992 1.9 TDI , odkad go kupilem temperatura na wskazniku
sie nie rusza jest na minimum choc zdazalo sie ze lekko sie skazowka uniosla, ostatnio probowalem go rozgrzac i sprawdzic czy sie wentylacja wlacza, no i sie nie wlaczala choc czekalem i dodawalem gazu, zrobilem jak na innych postach koledzy napisali aby zewrzec wtyczke czujnika chlodnicy ,zrobilem tak i wiatraki odpalily czyli wiatraki sa okej. Od chlodnicy obie rury gorna i dolna sie nagrzewa wiec termostat
dziala, teraz motyw z czujnikiem temp. , mam ksiazke serwisowa do Audi 80 ale z silnikami benzynowymi, pojechalem na zlom znalazlem kilka takich fur i znalazlem te czujniki, tylko ze jesli chodzi o mojego disla nie wiem gdzie on powinien byc :/ moze ktos mi ukazac na jakims zdjeciu ? albo omowic , rowniez bylbym wdzieczny jakby ktos mial ksiazke do dislow i podal linka.

ps: jesli bylo cos takiego omawianego to prosze mnie odeslac do tego postu, bo co szukalem to nie znalazlem :/
Ostatnio zmieniony 14 lis 2007, 19:10 przez rysio123, łącznie zmieniany 1 raz.

camel 25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: camel 25 » 14 lis 2007, 18:00

Witam kolego, mam ten sam problem, mi padł czujnik który znajduje sie z tyłu silnika w głowicy, przy przewodach wchodzacych do nagrzewnicy. Jesli Ci sie troszke rusza wskazówka temperatury to wystarczy zdjac wtyczkę z tego czujnika, jesli wskazówka opadnie to czujnik jest do wymiany. Koszt nowego nie powinien przekroczyc 30 zł za zamiennik, znajomy mechanik dorzadził mi by do tego autka nie kupowac zamienników włoskich. Pozdrawiam :-D
Najlepszy rosyjski wynalazek? Kamień do przyciskania kiszonej kapusty

Awatar użytkownika
rysio123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2007, 08:54

Post autor: rysio123 » 14 lis 2007, 18:05

OO spoko juz biegne to sprawdzic do autka : ) Dzieki i pozdrawiam : )

camel 25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: camel 25 » 14 lis 2007, 19:09

Powodzenia, napisz potem co i jak 8-)
Najlepszy rosyjski wynalazek? Kamień do przyciskania kiszonej kapusty

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 15 lis 2007, 21:45

Noi jak tam kolego, wyjasnilo sie cos?
...............TDI POWER................

smigle
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 21 sie 2007, 12:39
Lokalizacja: Wilno

Post autor: smigle » 16 lis 2007, 16:40

camel 25,
przy sprawnym czujniku temperatury po odlaczeniu wtyki tez opadnie wskazowka.
najlepiej byloby zmierzyc opor jaki daje ten czujnik.
moze takze byc, ze wskaznik przeklamuje, z powodu slabego kontaktu na desce. takze stabilizator w desce. wskaznik paliwa nie przeklamuje (raz pokazuje mniej, raz wiecej, albo wogole pusty, choc jest pelny)?

sargal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2007, 12:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [B4 1,9 TDI]czujnik temperatury

Post autor: sargal » 20 lis 2007, 12:59

rysio123 pisze:Witam

Jestem swiezym nabywca Audi b4 1992 1.9 TDI , odkad go kupilem temperatura na wskazniku
sie nie rusza jest na minimum choc zdazalo sie ze lekko sie skazowka uniosla, ostatnio probowalem go rozgrzac i sprawdzic czy sie wentylacja wlacza, no i sie nie wlaczala choc czekalem i dodawalem gazu, zrobilem jak na innych postach koledzy napisali aby zewrzec wtyczke czujnika chlodnicy ,zrobilem tak i wiatraki odpalily czyli wiatraki sa okej. Od chlodnicy obie rury gorna i dolna sie nagrzewa wiec termostat
dziala, teraz motyw z czujnikiem temp. , mam ksiazke serwisowa do Audi 80 ale z silnikami benzynowymi, pojechalem na zlom znalazlem kilka takich fur i znalazlem te czujniki, tylko ze jesli chodzi o mojego disla nie wiem gdzie on powinien byc :/ moze ktos mi ukazac na jakims zdjeciu ? albo omowic , rowniez bylbym wdzieczny jakby ktos mial ksiazke do dislow i podal linka.

ps: jesli bylo cos takiego omawianego to prosze mnie odeslac do tego postu, bo co szukalem to nie znalazlem :/


[ Dodano: 2007-11-20, 13:05 ]
sargal, sam mam ten problem i juz nie wiem co robic kontrolka wciaz miga, mimo ze plyn, pompa wody jest ok, nawet mimo ze wskaznik zegara na desce rozdzielczej dziala. Moze ktos juz ma na to sposob? pozdrawiam!
sargal

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 20 lis 2007, 13:52

mozesz miec uszkodzony czujnik temp na wskaźnik i dlatego świeci sie lampka od cieczy lub zabrudzony czujnik w zbiorniczku. Odłacz czujnik temp ten 3 pinowy i zobacz co bedzie sie działo.

sargal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2007, 12:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sargal » 20 lis 2007, 14:36

a ktory z tych czujnikow jest 3pionowym (ten niebieski z tylu silnika???) bo mimo, że wypiolem z niego wtyczke to kontrolka przez caly czas migala. Dzieki! bede dalej sprawdzal
sargal

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 21 lis 2007, 08:30

sargal pisze:a ktory z tych czujnikow jest 3pionowym (ten niebieski z tylu silnika???) bo mimo, że wypiolem z niego wtyczke to kontrolka przez caly czas migala. Dzieki! bede dalej sprawdzal
Wiesz co w 8C nie wiem gdzie on jest ale wydaje mi sie że powinien byc na króćcu idacym do chłodnicy( ale moge sie mylić) spróbuj jeszcze wypiąć wtyczke od zbiorniczka wyrównaczego

Awatar użytkownika
rysio123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2007, 08:54

Post autor: rysio123 » 21 lis 2007, 13:13

jesli chodzi o miganie kontrolki na liczniku to na bank czujnik wody w zbiorniczku , psiknij wd40 na styki z kabla i czujnika w zbiorniczku wody(cieczy chlodzacej), albo sprawdz czy bedzie ci kontrolka migac jak odczepisz kabel od tego czujnika w zbiorniczku, jesli go odczepisz kontorlka powinna przestac migac to wyjdzie na to ze to ten czujnik , tak samo mozesz sprawdzac z reszta czujnikow : ) pozdro

[ Dodano: 2007-11-21, 13:18 ]
a tak wogle propo mojego czujnika temp, to styki kabla byly zasniedziale psiknolem na nie wd40 i czujnik ozyl pokazuje juz temp. : ) znowu mam nastepny problem tzn cieknie mi nim plyn chlodniczy :/ przeczyscilem uszczelke z glonów od niego jest troche lepiej ale dalej od czasu do czasu cieknie mi nim :/ , glupio to jest zrobione bo ten czujnik trzyma sie na plastikowej zasówce, rozmyslam jak go mocno przydusic tam zeby woda nie uciekala, moze ma ktos jakis pomysl na to ?

xavier

Post autor: xavier » 21 lis 2007, 13:58

Tak, rozwiazanie jest bardzo proste :) Kup nowy oring - ja w ASO dalem za niego 3 PLN (kupilem od razu pare sztuk). Po wymianie nic nie cieknie i ta plastikowa zasuwka spokojnie starcza.

Awatar użytkownika
rysio123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 09 lis 2007, 08:54

Post autor: rysio123 » 21 lis 2007, 17:49

ooo spoko : ) jutro skocze po kilka takich oringow ;] dzieki wielkie

sargal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2007, 12:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sargal » 23 lis 2007, 10:39

WOJTEK26 pisze:
sargal pisze:a ktory z tych czujnikow jest 3pionowym (ten niebieski z tylu silnika???) bo mimo, że wypiolem z niego wtyczke to kontrolka przez caly czas migala. Dzieki! bede dalej sprawdzal
Wiesz co w 8C nie wiem gdzie on jest ale wydaje mi sie że powinien byc na króćcu idacym do chłodnicy( ale moge sie mylić) spróbuj jeszcze wypiąć wtyczke od zbiorniczka wyrównaczego
dzieki za info.. jak juz uda mi sie usunąc tą usterkę to powiadomie.
Pozdr..
sargal

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

Post autor: TomekDj » 24 lis 2007, 18:50

Witam wszystkich ja miałem podobny problem z kontrolką i w książce Audi 80 sam naprawiam jest napisane tak jeśli miga kontrolka płynu chłodzącego to trzeba odłączać po kolei wszystkie czujniki zacząć od zbiorniczka następnie czujnik na króćcu 2 pinowy niebieski a następnie trój pinowy szary u mnie właśnie ten 3 pinowy szary był padnięty wymieniłem go i kontrolka zgasła. A co do tych czujników kupiłem czujnik Hans Pries topran Germany i pokazuje mi przy rozgrzanym silniku 110 stopni nie chciało mi się szukać jakiegoś innego i tak zostawiłem pozdrawiam wszystkich

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga