Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 coupe 2.6 V6] roblem z wymiana płynu chłodniczego

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
rafalzimnicki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:26
Lokalizacja: WARSZAWA

[B4 coupe 2.6 V6] roblem z wymiana płynu chłodniczego

Post autor: rafalzimnicki » 20 paź 2009, 19:55

Witam kolegów
Mam mały problem i prosze o wyjaśnienie. Idzie zima więc postanowiłem wymienić płyn chłodniczy bo po zakupie auta w czerwcu nie wiem co było zalane, więc kupiłem płyn (dynagel 2000 zresztą polecany na forum) i pojechałem do mechanika i się zaczęło odkręcił zbiorniczek, wąż od chłodnicy i coś przy silniku żeby spuścić płyn z bloku i nagrzewnicy. najpierw z chłodnicy zleciało ok 2 litrów wody!!! wiec mechanik mówi że to mało więc odkręcił ten drugi o którym wspominałem a tam wyleciało drugie ok 2-3 litry stwierdził że to też za mało bo do tego silnika wchodzi ok 10-11 litrów. więc szukał dalej i w zasadzie nic nie znalazł odkręcił jakiś mały zaworek na gumowej rurce na imbus w miejscu tak jakby za silnikiem (nie nagrzewnica) i z tamtąd też poleciało troche wody ale mało. I już za bardzo nie wiedział co zrobić więc zaczął wlewać płyn do zbiorniczka po zalaniu go do pełna znowu z tego co powyżej napisałem zaczęła lecieć woda tak jakby płyn ją wypychał czy to jest normalne????? wyleciało dużo wodu i zakrecił w momencie jak zaczął lecieć różowy płyn który zalewał. Zalał prawie do poziomu przed max dodam że weszło ok 8 L płynu. Potem kazał odpalić coś tam jeszcze pokrecił i powiedział że powinno być okco o tym myślicie??? z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 20 paź 2009, 21:59

Procedura wymiany płynu w V6 wygląda trochę inaczej niż zrobił to mechanik.
KorNoLio

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 20 paź 2009, 22:47

Ja odkręcam korek na zbiorniczku, a potem czerwony korek na dole chłodnicy i leci tak około 6 litrów, po zdjęciu dolnego węża na chłodnicy zleci może jeszcze ze 1 litr, a jak byś jeszcze wyją chłodnice to też koło 1-1,5 litra wypłynie. Cały płyn z silnika Ci nie zleci chyba żebyś tył samochodu podniósł.

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 20 paź 2009, 22:57

rafalzimnicki pisze:dodam że weszło ok 8 L płynu
Do ABC wchodzi właśnie 8L płynu do AAH 11L. Jeśli chodzi o spuszczanie płynu podobno na bloku jest jakaś śruba właśnie do tego.

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 20 paź 2009, 23:47

Jest ona pod silnikiem na łączeniu silnika ze skrzynią
Obrazek[/img] zielona strzałka pokazuje gdzie jest ta śruba. Ja ją odkręcałem ale nic nie poleciało.

rafalzimnicki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:26
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: rafalzimnicki » 21 paź 2009, 00:02

siwusek216 pisze:
rafalzimnicki pisze:dodam że weszło ok 8 L płynu
Do ABC wchodzi właśnie 8L płynu do AAH 11L. Jeśli chodzi o spuszczanie płynu podobno na bloku jest jakaś śruba właśnie do tego.
A to już wszystko jasne. Jeden z forumowiczów jakis czas temu sprawdził mi i podał ile płynu wchodzi do jakiej pojemności silnika tylko nie wiedziałem że jest jakaś róznica jeśli chodzi o typ silnika między AAH a ABC. eh a kupiłem aż 3 bańki 5cio litrowe bede miał na niezłą dolewke.
dzięki wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
Cichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:03
Lokalizacja: Łęcznowola

Post autor: Cichy » 21 paź 2009, 00:10

Dobrze by było zrobić test na punk zamarzania płynu chłodniczego - jeśli ktoś nie jest pewny czy jego silnik nie popęka przez zime. Testery dostępne w motoryzacyjnych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga