Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Wskaźniki paliwa i temperatury-uszkodzone?

ODPOWIEDZ
OREŁ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: SCI/KR

[B4] Wskaźniki paliwa i temperatury-uszkodzone?

Post autor: OREŁ » 21 lis 2007, 17:39

Panowie mam taki mały a zarazem wkurzający problem. Już o tym pisałem kiedyś, ale widzę że to ciągle wraca:( otóż jako że zima tuż tuż dużo się czyta i pisze o nękających problemach z temperaturą. Sam przeżyłem to na własnej skórze tylko że myślałem że wszystko naprawiłem ale sie okazuje że niebardzo. Niedawno wziąłem się za konkretny przegląd i naprawe całego układu chłodzącego (przyczyna? - wysokie wskazanie na wskaźniku temperatury rzędu 107 stopni). Wymieniłem kilka rzeczy: termostat X2, czujnik włączania wentylatorów, czujnik odpowiedzialny za wskazanie temperatur na desce rozdzielczej, wymieniłem płyn chłodzący, sprawdziłem stan pompy wodnej (znikomy luz a zapadki na turbinie są wszystkie w całości). W końcu po eliminacji tych czynników doszedłem do wniosku ze licznik przekłamuje czyt. uszkodzony (wentylatory wg wskazania licznika włączają sie przy 107 stopniach) teraz moje pytanie co się zepsuło w tym liczniku? Czy ten stabilizator wymienny? Nadmieniam że wymieniałem sam wskaźnik temperatury (oba stary i nowy pokazują takie same wskazania). A drugie pytanie to takie: jaką rolę odgrywa czujnik który podaje wskazanie temperatury do ECU, po co to jest wogóle? Czy to może też mieć wpływ na przekłamanie na tablicy? Bo zaczyna mnie to irytować.
A byłbym zapomniałem wkażnik temperatury czasem gra mi w gumkę wraz ze wskaźnikiem poziomu paliwa tzn nie pokazują dokładnie a jak rozbiorę licznik i docisnę ten stabilizator to wskazanie sie naprawia tzn paliwo chyba ok temperatura 107 stopni :(

Darek_32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 09 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Darek_32 » 21 lis 2007, 17:50

Twoim problemem jest czujnik odpowiedzialny za wskazanie temperatury na desce rozdzielczej. Piszesz, że go wymieniłeś ale czy przypadkiem nie kupiłeś tego taniego za ok. 20-30 zł?? One przeważnie przekłamują wskazania mniej więcej tak jak Ty to podajesz. Jeżeli kupiłeś czujnik z serii tych tanich to masz odpowiedź na swoje pytanie. Lepiej zainwestować pare złotych więcej a napewno nie będzie błędnych wskazań temperatury.
Audi B4 B+LPG

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 21 lis 2007, 18:32

Darek_32 pisze:Twoim problemem jest czujnik odpowiedzialny za wskazanie temperatury na desce rozdzielczej. Piszesz, że go wymieniłeś ale czy przypadkiem nie kupiłeś tego taniego za ok. 20-30 zł??
Ale to tylko połowa sukcesu, druga przyczyna to na pewno problemy z licznikiem, tzn. albo stabilizator albo zimne luty. Wskazuje na to wyraźnie objaw wariowania wskaźnika paliwa. Licznik w łapki do rozbiórki i przelutuj wszystkie połączenia lutowane oraz wymień stabilizator, obejrzyj również dokładnie ścieżki na płycie, być może któraś jest pęknięta.

Awatar użytkownika
pafko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2006, 08:13
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: pafko » 21 lis 2007, 19:43

Ewidentnie zastosowałeś najtańszy czujnik odpowiedzialny za wskazania temperatury na zegar /na pewno włoski wynalazek/. Dobre czujniki od 50 PLN wzwyż.

OREŁ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: SCI/KR

Post autor: OREŁ » 22 lis 2007, 01:19

pafko pisze:Ewidentnie zastosowałeś najtańszy czujnik odpowiedzialny za wskazania temperatury na zegar /na pewno włoski wynalazek/. Dobre czujniki od 50 PLN wzwyż.
A no był tani bo chyba nie miał gość innego więc kupiłem taki jaki był. To jakie firmy polecacie czujnik - prosiłbym o konkretną nazwę bo znowu mi ktoś wciśnie byle co i znowu będzie lipa :(. A co do stabilizatora to on jest umasowiony z jednej strony a z drugiej wchodzi w gniazdo i nie jest lutowany także da sie go wyciągnąć i zakazdym razem sie zastanawiam czy własnie nie styka znowu:(. Ale dzięki za info posprawdzam jeszcze raz wszystko co napisaliście tylko podajcie mi jaki ten czujnik.
Acha a może mi ktoś powiedzieć coś na temat tego drugiego czujnika niebieskiego który podaje sygnał do ECU co się stanie jak on jest też uszkodzony?

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 22 lis 2007, 08:48

Ten drugi czujnik (niebieski) nie ma nic wspólnego ze wskazaniami na deskę. W przypadku jego uszkodzenia (przeważnie za duża wartość rezystancji) ECU cały czas "myśli", że silnik jest zimny i wzbogaca mieszankę.
Co do f-my czujnika na wskaźnik To najlepszy byłby Beru (ale to spory wydatek - prawdopodobnie coś ok. 120 zł), może być Hella, widziałem też czujniki f-my Facet ale nie wiem co to za firma, więc się nie wypowiem.

Awatar użytkownika
RaKo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 674
Rejestracja: 11 paź 2007, 17:44
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 22 lis 2007, 10:40

Wymień tego robaka w liczniku z trzema nóżkami,co przykręcany jest na śrubkę.On jest odpowiedzialny za wskazania małych wskaźników na liczniku w B4 :-D

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 25 lis 2007, 12:16

Może ktoś z was wie gdzie można kupić taki stabilizator?Jedyne miejsce to z rozbiórki. Podobno jest jakaś część zastępcza ale dałem sobie z tym spokój.

OREŁ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: SCI/KR

Post autor: OREŁ » 28 lis 2007, 18:28

krisiun1 pisze:Może ktoś z was wie gdzie można kupić taki stabilizator?Jedyne miejsce to z rozbiórki. Podobno jest jakaś część zastępcza ale dałem sobie z tym spokój.
Napewno takie cos kupisz w każdym sklepie elektronicznym. Kiedyś wychodziła taka gazeta "Mój elektronik" tam też mieli różne podzespoły.
A tak wogóle to dzięki panowie za pomoc, faktycznie czujnik przekłamywał, to nowe gó... pracuje w innym zakresie temperatury dlatego przekłamuje.

Awatar użytkownika
JacekSol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: JacekSol » 28 lis 2007, 20:36

Witam, wszystkie informacje dotyczące wskaźników paliwa i temperatury są pod tym adresem. viewtopic.php?p=78631&highlight=#78631
Pozdrawiam.
Jacek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga