Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABK] Hałas i wycie podczas hamowania...

ODPOWIEDZ
maciekprus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:47

[ABK] Hałas i wycie podczas hamowania...

Post autor: maciekprus » 06 kwie 2009, 21:17

Witam, mam problem podczas hamowania. Raz na 50 hamowań w trakcie trzymania nogi na hamulcu, z któregoś przedniego koła (a może kolumny kierowniczej - nie wiem, trudno stwierdzić) wydobywa się baaaardzo potężne wycie - inaczej nie można tego nazwać. Szybko puszczam na pół sekundy hamulec, wciskam ponownie i jest OK na powiedzmy kolejne kilkadziesiąt hamowań... Co może być nie tak? Ktoś mi mówił, że może czujni ABS, nie wiem, ale jak na moje tak POTĘŻNY HAŁAS nie łatwo uzyskać z wysuniętego czujnika... Miał może ktoś podobny przypadek? Za pomoc z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 23:20 przez maciekprus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danio BB
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:12
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Danio BB » 07 kwie 2009, 21:06

Zwykle takie dźwięki to efekt wibracji klocków hamulcowych (szczególnie przy hamowaniu z większych prędkości).
Przyczyną może być nierówno zużyta tarcza hamulcowa, materiał klocka , zużyte jarzmo zacisku.

maciekprus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:47

Post autor: maciekprus » 10 kwie 2009, 06:13

Tarcze faktycznie gołym okiem są nierówno starte (po obrzeżach grubsze). W przyszłym miesiącu i tak miałem w zamiarach zmienić profilaktycznie tarcze i klocki więc dam znać co i jak...
Co do prędkości - staram się z tym szybko nie jeździć więc nie wiem czy przy wyższych hałasuje bardziej, ale nawet gdy przy jeździe 40km\h wcisnę hamulec, potrafi nieraz zawyć...
PS najczęściej się to zdarza gdy trzymam długo nogę na hamulcu - np jadąc 80km\h nie wyhamuję w 10sek, tylko w 30 trzymając na hamulcu nogę delikatnie... (po rozgrzaniu? może przypadek i po prostu klocek ma większe prawdopodobieństwo tego, że wpadnie w rezonans?? ) Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-10, 22:29 ]
maciekprus pisze:Tarcze faktycznie gołym okiem są nierówno starte (po obrzeżach grubsze). W przyszłym miesiącu i tak miałem w zamiarach zmienić profilaktycznie tarcze i klocki więc dam znać co i jak...
Co do prędkości - staram się z tym szybko nie jeździć więc nie wiem czy przy wyższych hałasuje bardziej, ale nawet gdy przy jeździe 40km\h wcisnę hamulec, potrafi nieraz zawyć...
PS najczęściej się to zdarza gdy trzymam długo nogę na hamulcu - np jadąc 80km\h nie wyhamuję w 10sek, tylko w 30 trzymając na hamulcu nogę delikatnie... (po rozgrzaniu? może przypadek i po prostu klocek ma większe prawdopodobieństwo tego, że wpadnie w rezonans?? ) Pozdrawiam
PS dziś doszły mnie słuchy, że podobne objawy mogą wskazywać na zużyte łożyska... Co Wy na to? Dla mnie to trochę dziwne, ponieważ podczas jazdy bez hamowania ich nie słychać, nic nie wskazuje na ich zużycie... Chyba, że są zużyte w taki sposób, gdzie objawia się to przy odpowiednich naciskach właśnie podczas hamowania...

Awatar użytkownika
Piotr1510
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2008, 22:38
Lokalizacja: KR / RST / .de

Post autor: Piotr1510 » 21 kwie 2009, 13:12

a luzu nie ma na łożyskach? ja bym obstawiał tarcze+klocki, ale z łożyskiem jest to możliwe - jak zdejmiesz tarcze- rozbierz dalej - może jakiś objaw będzie. A tak z innej strony - miałem kiedyś podgiętą blachę tą osłaniającą tarczę i ona zawadzała, tylko było to częściej niż u Ciebie - ale też nie zawsze

maciekprus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:47

Post autor: maciekprus » 21 kwie 2009, 21:36

Luzu na łożyskach nie ma - sprawdzałem. Też podejrzewam tarcze - po 1 maja mam zamiar je wymienić razem z klockami. Napiszę jaki będzie efekt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga