Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 CABRIO] Kontrolka płynu hamulcowego

ODPOWIEDZ
Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

[80 CABRIO] Kontrolka płynu hamulcowego

Post autor: Paramistyczny » 27 kwie 2016, 22:02

Witam, mam problem z moim audikiem 80 Cabrio, a mianowicie ciągle świeci mi kontrolka ((!)) od płynu hamulcowego. Płyn jest uzupełniony, servo zostało wymienione, klocki także i dalej nie wiem w czym może być problem. Byłem już chyba u 3 różnych mechaników i nikt nie potrafi mi powiedzieć co dokładnie trzeba zrobić i oczywiście nie potrafią naprawić.
Podczas jazdy hamulec jest twardy i ciężko go docisnąć do podłogi. Także zwracam się z prośba o pomoc lub jeśli ktoś jest z Opola lub okolic można zobaczyć co i jak ;)
Dzięki wielkie!

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 27 kwie 2016, 22:32

Kontrolka od stanu płynu hamulcowego powinna pulsować, a nie świecić się cały czas. Nie masz może uwalonego MC?

Awatar użytkownika
trec1990
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2015, 18:48
Lokalizacja: Łobżenica

Post autor: trec1990 » 27 kwie 2016, 23:46

Cześć! Ale pedał chyba nie powinien dochodzić do podłogi :-/ co do kontrolki to ja w swojej A4 B5 ona ma ABS miałem walnięty czujnik ABS-u lecz nie pamiętam czy mi się paliła kontrolka cały czas czy mrugała :/ wymieniłem czujnik i zgasła :) a skoro wymieniałeś klocki to może przez przypadek go uszkodziłeś bo one są "delikatne" a może któryś przewód hamulcowy jest zgięty bądź w którymś miejscu przyklepany może gdzieś podłogą przy szurałeś choć to już naprawdę byłby pech i się nie cofa płyn hy... :-/ napisz jak dojdziesz w czym tkwił problem ;)

Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

Post autor: Paramistyczny » 28 kwie 2016, 12:28

Właśnie osobiście średnio znam się na autach i już właśnie po postach kilku użytkowników wymieniałem te servo i klocki i dalej jest ten sam problem, a za każdym razem trzeba mechanikowi płacić ;< Nie ma nikogo z Opola lub okolic co odpłatnie mógłby przyjrzeć się temu problemowi bo troszkę ciężko jeździ się z takim pedałem hamulca ;P

[ Dodano: 2016-04-28, 12:28 ]
Ahh i mieliście racje, kontrolka miga a nie świeci cały czas jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga