Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ALL] nowe klocki trą (tylna oś)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 12 maja 2013, 17:34

krzysiek21_01_1989 pisze:I jak ten problem udało Ci się rozwiązać?
no powiem Ci i tak i nie.
Rozbierałem to kilka razy przeczyszczałem i przesmarowywałem nawet lekko klocki zeszlifowywałem bo jakoś się jakby krzywo ścierały i problem pozostał. Troszkę się jakby już poukładało tam coś bo zacinają się tylko czasami a nie jak na początku wymiany za każdym hamowaniem. Jeżdżę tak już ze 2-3 tyg i jakby z każdym dniem jest coraz lepiej więc liczę że w końcu tam się wsio ułoży i będzie git.

teko

Post autor: teko » 12 maja 2013, 19:30

Ja miałem coś takiego, ze te ośki prowadzące zacisk wytarły się i zacisk krzywo podchodził. W efekcie tego blokował się i tarł cały czas przedni klocek o tarczę. Nie wiem czy sama wymiana tych "osiek" pomoże bo ja musiałem wymienić cały zacisk, bo już ręczny nie trzymał i ciekł, ale to inna sprawa. W każdym bądź razie po zabiegu wymiany zacisku i osiek, a przy okazji tarcz i klocków bo już się nie nadawały problem nie powrócił.

krzysiek21_01_1989
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 29 lip 2010, 19:22
Lokalizacja: Labiszyn/Bydgoszcz

Post autor: krzysiek21_01_1989 » 12 maja 2013, 20:13

A to ciekawy pomysł mi kolego podsunąłeś, bo nawet o tym nie myślałem, co prawda sprawa dotyczy przedniego zacisku, ale zasada jest ta sama. Prowadnice chodzą leciuteńko, bez żadnego oporu, ale możliwe, że mają już jakiś luz i ten zacisk nie pracuje w osi tylko lekko się przechyla. Zauważyłem też nierównomierne zużycie klocków, jakieś 20-30% różnicy tak na oko. Ale pomysł z prowadnicami ciekawy, zajme się tym, dzięki.

[ Dodano: 2013-05-22, 20:49 ]
Sprawdziłem te prowadnice i nie stwierdziłem luzów, za to stwierdziłem, że teraz grzeją mi się hamulce w kołach na krzyż, tzn. prawy przód i lewy tył, ale ten tył to nie zawsze, możliwe, że to pompa hamulcowa? Diagnosta stwierdził na przeglądzie, że wg niego pedał hamulca wpada dosyć głęboko...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl