Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABT] Syczenie podczas hamowania

ODPOWIEDZ
940NW

[b4 ABT] Syczenie podczas hamowania

Post autor: 940NW » 19 cze 2012, 09:45

Witam.
Mam następujący problem.
Ostatnio zaczął mi syczeć pedał od hamulca podczas naciskania (w jego początkowej fazie). Hamulce wydaje mi się hamują dobrze, przy głębszym wciśnięciu syczenia już nie ma, pedał wciska się raczej normalnie z wyjątkiem początkowej fazy wciskania pedału. Jest jakby troszkę ciężej pojawia się syczenie oraz na wolnych obrotach silnik zaczyna dostawać drgań i minimalnie spadają obroty, po głębszym wciśnięciu wszystko wraca do normy. W plastikowym przewodzie (tym z zaworkiem) od serwa nie znalazłem nieszczelności (ale pewności nie mam, że jej tam nie ma). Wymieniłem natomiast ten gumowy będący za nim. Stary był tak twardy, że po prostu przy zdejmowaniu się połamał, no ale nie rozwiązało to problemu. Serwo również sprawia wrażenie szczelnego. Chciałbym wymienić ten plastikowy przewód z zaworkiem, ale gdzie taki nowy dostać i jak się go odłącza od serwa? Wystarczy mocniej pociągnąć? Pozdrawiam i czekam na sugestie.

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 19 cze 2012, 11:18

słuchaj ja bym wymienił cały płyn hamulcowy odpowietrzył i zobaczył co wtedy bo nie ma co obstawiać walniętego serwa co w sumie mogło by się zgadza przez spadające obroty , moja dziewczyna tak miała niestety w swoim seacie , objawy te same ,u niej to wina była serwa :/
obejrzyj dokładnie wszystkie przewody hamulcowe tez

940NW

Post autor: 940NW » 19 cze 2012, 11:38

Niedawno wymieniałem tarcze hamulcowe, klocki, odpowietrzałem układ. sprawdzałem przewody (dwa wymieniłem), płyn też wymieniony (nic nie ubywa), hamowanie jest ok (tarcze ATE, klocki Ferodo), bardziej złości mnie na przykład to, że na skrzyżowaniu nie koniecznie muszę wciskać pedał do końca, czasem wystarczy delikatnie dotknąć pedału hamulca, żeby przypadkowo samochód się nie cofnął, i wtedy zaczynają się "turbulencje"

[ Dodano: 2012-07-06, 14:46 ]
Wymiana serwa rozwiązała problem. Miałem Serwo ATE, kupiłem używane LUCAS i po problemie. Informuję, że serwo LUCAS jest jakby troszkę krótsze od strony komory silnika, ale pasuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl