Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Trzeba czekać na hamowanie

ODPOWIEDZ
TMEA
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2015, 08:57

[B4 2.6 ABC] Trzeba czekać na hamowanie

Post autor: TMEA » 01 sty 2017, 19:19

Witam

Mam problem z hamulcami w Audi 80 2.6 automat. Hamulce są tragiczne. Po naciśnięciu na pedał trzeba "czekać" jakieś pół sekundy aż samochód zacznie hamować. mam też golfa III i tam po naciśnięciu hamulca samochód od razu zaczyna hamować :) Ukałd nie jest raczej zapowietrzony bo pedał nie wpada. Dodatkowo jest nowy plyn hamulcowy. Co może powodować takie słabe i opóźnione hamowanie? :)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 01 sty 2017, 23:31

Może masz coś z serwem hamulców skoro też masz problemy z podcieniem. Odłącz serwo od kolektora i zaślep wejście kolektora. Wtedy się przejedź jak będzie hamować tak samo to znaczy, że problem z serwem (albo doprowadzeniem podciśnienia do neigo).
Po odłączeniu serwa uważaj bo hamulce mogą osłabnąć jeszcze bardziej.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

TMEA
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2015, 08:57

Post autor: TMEA » 02 sty 2017, 07:10

dodatkowo wężyk zaraz za kolektorem jest zgniatany od podciśnienia więc wygląda jak by przez to też mniej podciśnienia było w serwo. Ale to jest automat więc podciśneinie też gdzieś tam jest ponoć potrzebne dla automatu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga