Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1z]wadliwa pompa, otwór w tłoczku i cieknące hamulce.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemoO23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 164
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:55
Lokalizacja: Gowarczów

[b4 1z]wadliwa pompa, otwór w tłoczku i cieknące hamulce.

Post autor: przemoO23 » 16 sie 2012, 12:52

Mimo iż zamówiłem "profesjonalnie" regenerowane zaciski to po pewnym czasie zaczęły one "lać" z tłoka.
Odesłałem je i dostałem drugie (właściwie to sprzedający przysłał mi drugi komplet a ja mu te niesprawne odesłałem) .Chwilowo zaciski są szczelne,ale na warsztacie mechanik powiedział mi że już pompa nie trzyma/przepuszcza.
Czy wadliwie działająca pompa może być przyczyną cieknących zacisków ?

p.s jak się przyjrzałem tłoczkowi który miałem z zestawu naprawczego,to ma on mały otwór( może 1 mm średnicy) w tym rowku w który wchodzi uszczelniacz. Do czego służy/jakie jest zadanie tego malutkiego otworu ?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5465
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 16 sie 2012, 13:04

Pompka nie ma nic wspólnego z cieknącym zaciskiem, jesli cieknie z zacisku to wymienia sie gumki lub dodatkowo tłoczek jesli ma wżery (mowa o przednim zacisku)
W tylnik to może być ośka przeżarta juz i nawet nowe uszczelki nie pomogą tylko wymiana na inny sprawny.

Awatar użytkownika
przemoO23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 164
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:55
Lokalizacja: Gowarczów

Post autor: przemoO23 » 16 sie 2012, 13:23

Krzysiek 84 pisze:Pompka nie ma nic wspólnego z cieknącym zaciskiem, jesli cieknie z zacisku to wymienia sie gumki lub dodatkowo tłoczek jesli ma wżery (mowa o przednim zacisku)
W tylnik to może być ośka przeżarta juz i nawet nowe uszczelki nie pomogą tylko wymiana na inny sprawny.
Tylko że ciekło spod tłoka,nie spod ośki,na klocku który do ciskał tłok był odciśnięty mokry ślad z płynu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl