Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 all] Brzeczek od wlaczonych swiatel..

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

[B4 all] Brzeczek od wlaczonych swiatel..

Post autor: zgredek27 » 10 lut 2007, 09:39

Witajcie..wydaje mi sie ze temat byl juz poruszany :-/ ale nie moge znalezc :-P

Gdy otwieram drzwi po zgaszeniu silnika (swiatla przelaczaja sie na postojowe) nie brzeczy....brzeczek :-P Gdzie go znajde..bo to pewnie w nim lezy przyczyna, czujniki od drzwi raczej dobre, swiatelko zapala sie i gasnie normalnie po otwariu :mrgreen:

PS (czy przy wlaczonym migaczu na zgaszonym silniku tez powinien sie wlaczac brzeczek?) wtedy swieca postojowki z jednej strony autka jak dobrze wiecie.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 10 lut 2007, 10:52

Brzęczek działa dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

ScaniaDriver
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 18 sty 2007, 23:57

Post autor: ScaniaDriver » 10 lut 2007, 11:26

Brzeczek jest pod kierownica musisz zdjac ta półke i tam go znajdizesz Powodzenia;)

Darek_32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 09 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Darek_32 » 10 lut 2007, 11:56

Właśnie - po pierwsze to wyjmij kluczyk ze stacyjki przy włączonych światłach i otwórz drzwi - jeżeli wtedy nie będzie brzęczał to przyczyny szukaj w nim samym. :-)

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 10 lut 2007, 13:14

OK, i tak musze wyjac te polke bo mi kierunki przy zamykaniu(otwieraniu) centralnym przestaly migac :/ Ale jednak dzisiaj nie bedzie czasu...pewnie w przyszlym tygodniu sie za to wezme :-P Dzieki wszystkim za szybka odp.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 10 lut 2007, 16:04

Cześć zgredek 27

W B4 ten "brzęczek" znajduje się w zegarach a nie jak w B3 pod kierownicą!
Patrzy się na Ciebie przez taką kwadratową siateczke na środku licznika.Jest tam taki maleńki głośnik i to pewnie on nawalił.

U mnie też to wysiadło ale zostawiłem to sobie na później i nie powiem Ci jak to naprawić bo nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 10 lut 2007, 18:29

ScaniaDriver pisze:Brzeczek jest pod kierownica musisz zdjac ta półke i tam go znajdizesz Powodzenia;)
Nie prawda kolego...
jest tak jak pisze IC69 czyli wB4 jest w zegarach...dokładnie tu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu poniżej...

sprawdź czy wszystkie kable od bzyczką są ok, czy nie ma problemów z połączeniem... jeśli wysrał się sam brzęczyk to proponuję kupić na allegro cały wyświetlacz ikonek z brzęczykiem w środku (koszt do 20zł) bo samego bzyczka będzie ciężko dostać

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 11 lut 2007, 11:07

OK jeszcze raz dzieki :] Kurcze znowu sie zimno zrobilo....wiec narazie odpuszczam..

cancer83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:22
Lokalizacja: Ełk / Białystok

[B4] Po wymianie brzęczka na nowy wciąż nie słychać dzwięku

Post autor: cancer83 » 16 maja 2009, 20:17

Witam

Pozwoliłem sobie podpiąć się pod temat, żeby nie tworzyć kolejnego dot. brzęczka.
W mojej B4 nie działał brzęczek. Wyrzuciłem stary i wrzuciłem nowy (sprawdzony). Niestety nie działa:/ Chciałbym zaznaczyć, że podświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi kierowcy działa.
Rozkręciłem i wyciągnąłem płytkę drukowaną podejrzewając jakieś zimne luty (profilaktycznie poprawiłem z obydwu stron w miejscu przylutowania + i - brzęczka.
Znalazłem też delikatne ślady spalenizny pomiędzy - i + po spodniej stronie płytki, które starłem końcówką srubokręta płaskiego oraz przemyłem zmywaczem do paznokci (zdjęcia w załączniku).
Niestety kiedy zamontowaniu MiniChecka z powrotem i podlaczeniu zegarów, pełen nadziei włączyłem światła, wyłączyłem zapłon i otworzyłem drzwi kierowcy rozległa sie ...cisza:/
Czy ktoś ma pomysł co i gdzie mógłbym jeszcze sprawdzić (o ile na płytce MC) wszystko jest ok?
Jeśli nikt nie ma pomysłu rozważam wyciągnięcie brzęczka i zamontowanie go gdzieś zewnętrznie. Wg. odnalezionych na allegro opisów montażu czarny przewód buzzera wystarczy podłączyć do czujnika otwierania drzwi, a czerwony do bezpiecznika świateł
postojowych. Moje pytanie brzmi następująco: czy znajdę te 2 ww. przewody w jednym miejscu (np. pod półką nad kolanami kierowcy) żeby nie trzeba było ciągnąć przewodów bezpośrednio od czujnika drzwi i skrzynki bezpieczników pod przednią klapa?

PS W temacie
https://audi80.pl/80-b3brakzaniksygn ... t24914.htm
przeczytałem że przyczyna może leżeć w podłączeniu brzęczka do dwukanałowego wyłącznika krańcowego w drzwiach kierowcy. Po zdjęciu gumowej osłony oraz odlaczeniu dwóch przewodów przeczyściłem styki krańcówki, nawet zamieniałem przewody miejscami. Niestety brzęczek wciąż nie reaguje. Czy ktoś ma pomysł gdzie jeszcze można szukać przyczyny braku dźwięku?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
sitar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 03 lis 2007, 13:45
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: sitar » 19 maja 2009, 09:17

W moim przypadku była to kostka od stacyjki...U mnie też po otwarciu nie brzęczało ale gdy włożyłem tylko 0,5 centymetra kluczyk do stacyjki i poruszałem to zaskakiwal.Pozdrawiam

cancer83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:22
Lokalizacja: Ełk / Białystok

Post autor: cancer83 » 22 maja 2009, 19:10

Dzięki za poradę, ale w moim przypadku manewrowanie kluczykiem przy stacyjce nie podziałało. Widać uszkodzony jest moduł mini-checka bo buzzer przylutowałem sprawdzony, a wyłącznik krańcowy drzwi kierowcy także działa bez zarzutu.
W międzyczasie, zanim zdobędę jakiś używany sprawny modul MC postanowiłem wlutować pod kierownicą zwykły brzęczek/buzzer 12V od instalacji lpg między kabelek brązowo-zółty (krańcowka drzwi kierowcy do buzzera w MC) i szaro-błekitny (umieszczony w lewym górnym rogu brązowej kostki, od bezpiecznika świateł pozycyjnych).
Przy okazji pytanie: czy buzzer w minichecku działa tylko dla włączonych świateł czy także w przypadku np. braku płynu chłodniczego czy awarii układu hamulcowego?

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

kingaa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2011, 10:03

Post autor: kingaa » 13 maja 2011, 10:44

mam pytanklo w mojej audi 80 b4 abk jak kluczyk jest wyciagniety ze stacyjki i wyloczone wszystkie swiatła otwieram dzwi kierowcy to zaczyna brzeczec brzeczyk ale swiatla w srodku sie nie zapalaja! O co tu chodzi gdzie szukac przyczyny?

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 13 maja 2011, 15:34

malo cos informacji podales, czy masz tak przy otawrtych drzwiach? czy manetka od kierunkow jest w pozycji spoczynkowej? czy jak ja lekko ruszysz to sie uspokaja brzeczyk?

to wyglada na to ze MC sie popsul

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 14 maja 2011, 10:37

posprawdzaj krańcówki w drzwiach-byćmoże ci gdzieś się zwarcie robi ale to dziwne że lampki nie działają :-/ żarówki całe?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 14 maja 2011, 10:53

kingaa pisze:swiatla w srodku sie nie zapalaja!
Centralny zamek Ci działa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga