Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Malowana ramka a jakoś świecenia

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

[All] Malowana ramka a jakoś świecenia

Post autor: silentfox » 16 lut 2008, 16:27

Czy pomalowanie w relektorze ramki ma negatywny wpływ na świecenie reflektorów?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, 22:08 przez silentfox, łącznie zmieniany 2 razy.
--== OOOO==--
Przewaga dzięki technologi.

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 16 lut 2008, 16:32

Minimalnie ale ma ;-)
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 16 lut 2008, 21:42

dziś patrzyłem to praktycznie światło na ramki nie pada, z odblasku idzie prosto na szybke.

Jak by diodę dać do odblasku, to tez świecił trochę będzie a sam strumień światła będzie taki sam.
--== OOOO==--
Przewaga dzięki technologi.

Awatar użytkownika
Daniello85
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 793
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 » 16 lut 2008, 22:15

Tomek maluj ramki na czarno i kupuj sobie dymione kierunki i bedzie cacy

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 18 lut 2008, 23:02

maluj ramkina czarno kupuj dymione kierunki i bedzie elegancko tylko nie zapomnij o lepszych zarowkach najlepiejtych +50/70% bo ja w pierwsza noc myslalem ze zwarjuje wiecej swiatla dawaly zwykle swieczki(jezdzilem na Philips blue vision, teraz Philips ultranight+50%) i jest cacusnie <ok>
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 18 lut 2008, 23:08

homer pisze:maluj ramkina czarno kupuj dymione kierunki
... i czekaj aż zabiorą Ci dowód rejestracyjny :mrgreen:
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 18 lut 2008, 23:17

a niby za co?? lampa hella ma homologacje a niktmi nie udowodni ze nie mialem tak od fabryki skoro lampa swieci
dymione kierunki tez kupujesz z fabryki i jest <ok>

pozatym jak bym sie mial tykac kazdego przepisu to bym jezdzil autobusem bo niebiescy jak chca to sie do wszystkiego dowala


juz kiedys mialem przypla z wydechem ale woze homologacje przy sobie pokazalem im i powiedzialem ze nie moja wina ze jest taki glosny a ze nie mieli sie do czego dowalic to mnie puscili...a ja odjechalem przeciagajac na obrotach jaksie tylko dalo :evil:
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 18 lut 2008, 23:51

homer, wszystko zależy od Policjatna.
Malujesz kierunki on to zauważy i ma prawo zabrać Ci dowód twierdząc iż barwa nie jest "żółta samochodowa"
Temat dyskusji: Kierunkowskazy i tylne lampy a przyciemnianie...

1. maciejc (13.05.2001 00:53)
Jak to jest z przyciemnianiem lub też ze zmienianiem koloru kierunkowskazów przednich, bocznych i całych tylnych lamp? Czy policjant może się przyczepić do koloru takowych? I w jakim zakresie tych zmian można dokonywać... pozdrawiam.

2. KRP Marcin Milczarek (18.05.2001 23:00)
Przyciemnianie jest dozwolone, o ile kierunkowskazy dają światło o barwie "żółtej samochodowej" (bardzo ciekawe określenie, swoją drogą), zmiany barwy hmm... w zakresie tego samego "koloru". Policja ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny, o ile samochód nie spełnia warunków technicznych, a barwa świateł jest jedym z tych warunków.

3. maciejc (11.06.2001 11:20)
No właśnie znalazłem parę dni temu Rozporządzenie odpowiednie i tam jest napisane właśnie o tej barwie "żółtej samochodowej". Jaka jest interpretacja tej barwy?? Bo można się w pewnym sensie upierać, że obowiązujące kolory są naciągane lekko. Wystarczy spojrzeć na przykład na samochody, które mają fabrycznie całe lampy z tyłu czerwone (np. CC, SC) i światło cofania nie jest idealnie białe, tylko z czerwoną poświatą...

4. KRP Marcin Milczarek (22.06.2001 13:03)
Nie ma niestety definicji prawnej barwy "żółtej samochodowej". Wydaje się, że są to odcienie żółci i pomarańczy, ale nie jest to pewna informacja. Poprzedni kodeks podawał jeszcze jako uzupełnienie barwę "słomkową", obecny takiego sformułowania już nie zawiera.

Czerwona poświata może być natomiast spowodowana przebarwieniem klosza.
Dodam, że każda ingerencja farbą w lampę powoduje utratę jej homologacji. Każda lampa orginalnie ma swój znak homologacyjny określający kolor, a więc zmiana koloru poprzez malowanie nie jest możliwa Policjant ma prawo odebrać za to dowód rejestracyjny.

Prościej...
Tylko homologowany kierunkowskaz posiada kolor o którym mówi Kodeks Drogowy, czyli "Żółty samochodowy"
Ingerencja w lampę powoduje utratę homologacji i zmianę tego koloru i tak też ogłosi Ci każdy Sąd Grodzki do którego skieruje Cię policjant, jeśli podważysz jego decyzję.

Podobnie ma się sprawa innych lamp.
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 19 lut 2008, 15:53

A jak się ma sprawa w sytacji kiedy okleimy białe kierunki ( pomaranczowa żarówka ) specjalną folią która przepuszcza 95 % swiatła .
Folia ciemnego koloru.

Awatar użytkownika
xxtomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 20 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: xxtomek » 19 lut 2008, 19:43

a malujcie te ramki, sam w soczewach pomalowalem i jest okej :mrgreen: , pozatym przyjzyjcie sie innym markom, clio tez ma ramki czarne fabrycznie, ostatnio w fabi widzialem tez ramki czarne, a renault laguna I po lifcie tez ma ramki czarne, pozatym zarowka osadzona jest w takim kielichu od ktorego sie obdija swiatlo zarowki, a reszta dodatkow to juz powoduje ze swiatlo bardziej rozprasza sie w reflektorze, i nie pisac ze pisze bzdury bo z fachowej lektury sa te wiadomosci :-P

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 19 lut 2008, 20:28

xxtomek pisze:a malujcie te ramki, sam w soczewach pomalowalem i jest okej :mrgreen: , pozatym przyjzyjcie sie innym markom, clio tez ma ramki czarne fabrycznie, ostatnio w fabi widzialem tez ramki czarne
A czy dociera do Ciebie fakt, że te ciemne w nowych samochodach są homologowanymi reflektorami, kloszami, lampami ?

Wyobraź sobie sytuację, że powodujesz stłuczkę nie ze swojej winy. Przyjeżdza policja, a sprawca mówił, że nie widział jak mrugałeś kierunkowskazem bo masz pomalowane.
Już jesteś ugotowany w takiej sytuacji. Nawet jeśli Policjant mimo wszystko sprawcą ogłosi tego kierowce, to Tobie i tak zabierze dowód.
W skrajnym przypadku Ciebie ogłosi winnym.


Radzę troszkę zdrowego rozsądku przy malowaniu.
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Daniello85
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 793
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 » 19 lut 2008, 20:49

a kto tu mowi omalowaniu kierunkow. kierunkowskazy zakłada sie dymione firmy DEPO zadnego malowania . pomalowac mozna sobie ramke swiateł ktora przeciez niema zadnego związku zkierunkowskazami. Ja usiebie pomalowałem ramki swiateł naczarno i załozyłem dymione kierunki firmy DEPO. jak zawsze znajdą siezwolennicy iprzeciwnicy ale jak ktos niechce malowac usiebie to niech niemaluje i juz.

Awatar użytkownika
xxtomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 20 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: xxtomek » 19 lut 2008, 20:50

nie no Doc kierunki to raczej nie malowac :oops: , sam bym sie nieodwazyl - tu fakt, masz racje,
ja niemalowalem kierunkow(w zderzaku mam) ale to co napisalem mialem na mysli lampy glowne ;-) , odnosnie swiecenia i padanai swiatla
pozdr <ok>

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 19 lut 2008, 21:02

Doc zgadzam sie z Tobą... <ok>
xxtomek czy te Clio ect było wyposażone w soczewki :?:

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 19 lut 2008, 21:56

Daniello85 pisze:jak zawsze znajdą siezwolennicy iprzeciwnicy ale jak ktos niechce malowac usiebie to niech niemaluje i juz.
Ja nie jestem przeciwnikiem czegokolwiek. Jest mi to z oczywistych przyczyn obojętne kto co i jak maluje.

Tłumaczę tylko, że ingerencja w reflektor poprzez malowanie go nawet wewnątrz jest niezgodna z prawem o ruchu drogowym.
Jeden, drugi, dziesiąty policjant może o olać, ale jeśli jedenasty to zauważy, a będzie miał zły humor, zabierze dowód rejestracyjny i nie będzie tłumaczenia, że to ramka, że świeci Twoim zdaniem ok.

Reflektory w przeciwieństwie np do mieszka skórzanego na lewarku czy też uchwytu do napojów, muszą być homologowane. Homologacja to pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terenie kraju, wydającego pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję.

Każdy reflektor otrzymuje homologację wraz ze źródłem światła. Jeśli źródło światła, lub tez budowa, konstrukcja ( czyt malowanie, dorabianie tam szlaczków ) zostanie zastąpione innym, nie posiadającym homologacji lub nieprzewidzianym dla homologacji danej lampy, cała homologacja reflektora traci ważność, a tym samym również dopuszczenie samochodu do ruchu drogowego.
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga