Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] podświetlenie pokręteł nawiewu i przycisków

ODPOWIEDZ
Gwizdek201

[B4 ABK] podświetlenie pokręteł nawiewu i przycisków

Post autor: Gwizdek201 » 31 sty 2020, 04:43

Witajcie Klubowicze! Moja b4 pomyślnie przeszła wymianę nagrzewnicy, po złożeniu deski rozdzielczej do kupy i odpaleniu zauważyłem problem z podświetleniem, i to tylko konkretnych miejsc, mianowicie: zegary świeca, zapalniczka świeci, przyciski do otwierania szyb (dorabiane nie oryginał) świeca oraz pokrętło od kąty świateł świeci. Nie świecą podświetlenia przeciwmgłowych, awaryjnych oraz wszystkie pokrętła od nawiewów. Jednak dla przykładu po wciśnięciu przeciwmgłowych piękny trójkącik który mówi o tym że są włączone się świeci, jednak sam symbol jak reszta przycisków już nie. Czy problem może tkwić w żarówkach czy powinienem doszukiwać się czegoś głębiej i (tfu tfu odpukać) ponownie ściągać cały kokpit. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. rotfl

Edit: dodatkowe zegary Sport edition przed gałką biegów również normalnie świecą.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 31 sty 2020, 18:56

Podświetlanie przycisków nad radiem idzie z jakiegoś plusa po zapłonie jak dobrze pamiętam.
A że pokrętła od nawiewów nie świecą to musi być coś rozpięte bo to jest na tym samym obwodzie co podświetlanie liczników.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Gwizdek201

Post autor: Gwizdek201 » 03 lut 2020, 16:47

No i właśnie to mnie straszy bo jednak zegary jedne i drugie świeca, a jednak przyciski o nawiewy nie, ciężki temat dzisiaj będę podłączać projektory to może po zdjęciu schowków przy nogach znajdę jakaś kostkę niedocisnieta

[ Dodano: 2020-02-03, 16:47 ]
Niestety nie doszukałem się jakiejś niedopinki w okolicy zapłonu stacyjki i generalnie pod schowkiem kierowcy, dodatkowym problemem są dodatki w elektryce które tylko utrudniają szukanie:kluczyk scyzoryk, el.szyby i szyberdach. Spróbuję jeszcze poszukać a jeśli nie to będę to ratować jakoś paskami ledowymi podpiętymi do włącznika świateł. Jakieś inne pomysły?

Kogutiru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2017, 20:07
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 AGG+lpg
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Kogutiru » 03 lut 2020, 20:08

Po kabelku po kabelku aż znajdziesz gdzie jest przerwa przedzwoń kabelek czy to masa czy +

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga