Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Wysokość świecenia soczewek z ksenonem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

[All] Wysokość świecenia soczewek z ksenonem

Post autor: zgredek27 » 06 sty 2008, 11:54

Witajcie wszyscy. Po wczorajszym dniu mam jeden malutki dylemat.. całość dotyczy B4 z soczewkami i wrzuconym Kitem ksenonów 4300K :mrgreen: Wrażenia..nie do opisania ale nie o tym chciałem... :lol:

Proszę o wypowiedź ludzi którzy już wrzucili ksenon do siebie i troche z tym jeżdzą.
Jako że nie szprecham zbyt dobrze a znalazłem taką stronke:

>stronka<

a konkretnie to zdjecie:

>zdjęcie<

Powiedzcie mi czy przy montażu ksenonu można podnieść reflektory do góry (wydaje mi się że potencjał ich jest znacznie większy niż przy ust. dla zwykłych żarówek. Tylko teraz nasuwa się pytanie, czy nie będę oślepiał ludzi z przeciwka jeśli je trochę podniose?-to jest w koncu najwazniejsze.

No i jakby ktoś mógł mi przetłumaczyć to zdjęcie niemieckie bo mam wrażenie że to tam jest wytłumaczone :mrgreen:

pozdrawiam forumowicze ;-)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 00:59 przez zgredek27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 06 sty 2008, 14:33

chyba chodzi o to, że prawy (od pasażera) ksenon ma świecić dalej (wyżej) a lewy bliżej (niżej) i o taką regulacje chodzi. ale wydaje mi się że zwykłe lampy też są tak ustawione. po to by lewa lampa nie oślepiała jadących z przeciwka a prawa dobrze oświetlała pobocze.
nowości, nowości... Zaglądać- zapraszam
>>B4 1z powered by V-Tech<<

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 06 sty 2008, 16:56

Tak, prawa (patrząc od wewnatrz z kokpitu) jest ustawione troszke wyzej. Tak to juz zostało ustawione (jeszcze na zwykłych żarówkach) na stacji diagn. jak był robiony przegląd. Głownie zastanawiałem się nad podniesieniem świateł troszę wyżej.

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 06 sty 2008, 17:07

a byłeś sprawdzić czy dobrze świecą? ja jak u siebie zrobiłem to pojechałem na stacje kontroli pojazdów i dałem sobie nastawić ;-) świeciły troszkę za nisko...

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 06 sty 2008, 17:17

a byłeś sprawdzić czy dobrze świecą? ja jak u siebie zrobiłem to pojechałem na stacje kontroli pojazdów i dałem sobie nastawić ;-) świeciły troszkę za nisko...
Wrzucałem KIT bez ruszania w jakikolwiek sposób lamp. Więc wydaje mi się że same odbłyśniki nie miały się jak przestawić. Więc teraz pojawia się pytanie, czy na stacji diag. ustawiają inaczej reflektry z normalnymi żarówkami a inaczej z ksenonem(gdzie teoretycznie zawsze jest samopoziomowanie). Dodam że światła przy okazji przeglądu (oczywiście było to przed założeniem ksenonu) były ustawiane na stacji diagnostycznej.
B3Q US/B5/B5Q/A3Q 8L
R5/R4 TDI/V6/R4 1.8T

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 06 sty 2008, 17:23

zgredek27 pisze:
a byłeś sprawdzić czy dobrze świecą? ja jak u siebie zrobiłem to pojechałem na stacje kontroli pojazdów i dałem sobie nastawić ;-) świeciły troszkę za nisko...
Wrzucałem KIT bez ruszania w jakikolwiek sposób lamp. Więc wydaje mi się że same odbłyśniki nie miały się jak przestawić. Więc teraz pojawia się pytanie, czy na stacji diag. ustawiają inaczej reflektry z normalnymi żarówkami a inaczej z ksenonem(gdzie teoretycznie zawsze jest samopoziomowanie). Dodam że światła przy okazji przeglądu (oczywiście było to przed założeniem ksenonu) były ustawiane na stacji diagnostycznej.
ustawia się tak samo... zajedz, sprawdz to nic nie kosztuje... ;-)

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 06 sty 2008, 17:24

ustawia się tak samo... zajedz, sprawdz to nic nie kosztuje... ;-)
Ok, trzeba podjechać ;-) Zobaczymy co powiedzą :mrgreen:
B3Q US/B5/B5Q/A3Q 8L
R5/R4 TDI/V6/R4 1.8T

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 07 sty 2008, 14:11

Lampy powinny byc ustawione tak samo bez różnicy czy to xenon czy zwykła żarówka, ja u siebie mam ustwione na stacji diagnostycznej i swieca dobrze, nie oslepiają innych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga