Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem podczas jazdy

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
Lalka80k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2020, 07:52
Imię: Michał
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 AAZ

Problem podczas jazdy

Post autor: Lalka80k » 21 gru 2020, 08:09

Witajcie. Jestem tu nowy niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi 80 B4 avant 1.9 tdi 66kW (90km). Mam problem którego nie potrafię zdjagnozowac. Wrzucam ten temat tutaj do ,,inne,, bo nie mam pojęcia co jest przyczyną.
Podczas jazdy, głównie przy niższych obrotach poniżej 2tys (czasem zdarza się też przy wyższych) coś strasznie stuka z przodu i przod ,,podskakuje,,. Obroty nie falują ale jest takie wrażenie jakby podczas tego tłuczenia przerywał napęd, w sensie coś się kręci ale nie kreci kołem i jest takie uczucie jakby zwalniał i przyspieszał. Ciężko mi to opisać, brzmi trochę jak przegub.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: Pieterb » 21 gru 2020, 09:26

podejrzewam właśnie przeguby wew/zew lub już masz pokrzywione półosie nawet skoro tak jeździsz już jakiś czas
WRC is for boys.
Group B was for men.

Kociemb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 227
Rejestracja: 28 maja 2017, 11:19
Imię: Kociemb
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: Kociemb » 23 gru 2020, 21:40

No ja jestem świeżo po wymianie przegubów, no i też objaw był taki że poniżej 2 tys wibracje były ogromne... Raczej wewn przeguby to będą...

Ale czy od wywalonych przegubów mogą się półosie pokrzywić ? To już chyba musialby być ekstremalny przypadek :P Prędzej wydaje mi się że łożyska gdzieś polecą w skrzyni przy flanszach...

Złap jedną łapą przegub, drugą półoś i ruszaj góra/dół przód/tył, próbuj przekręcać półosią trzymając przegub i szybko dowiesz się który ma luz... Skoro tak wali to już luz będzie dość spory ;) A może być i tak że komplet przegubów będzie do wymiany heheh

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga