Dziś dotarł ostatni element instalacji pod zegary, czyli czujnik ciśnienia. Kupiłem oba cyujniki nowe, bo używkom nie ufam... Cholerka tanie to to nie jest
Ostatni martwy zegar dał znak życia
Potem przyszedł czas na rezanie żarówek podświetlenia, bo jak na złość w okolicznych sklepach nie było, a czekać nie chciałem. Po rozwierceniu oprawek pasują 1,2W
Poza tym zakupiły się opony na przód, bo na tych jest bulwa. Zdecydowałem się na 205/45R17
Właśnie dziś założyłem opony i śmigałem trochę. Wyraźna różnica w prowadzeniu, bo 20mm węższe :mrgreen: Opony nie grają na suchym, a na mokrym w zasadzie nie czuć żadnego aquaplaningu, ale to jeszcze się sprawdzi jak popada deszcz
Znajomy oponiarz trochę się męczył, bo sobota i został sam w warsztacie, a ponoć ciężko to zchodzi :roll:
Poza tym wymieniłem:
-> płyn chłodniczy na nowy
-> reduktor lpg + filtr i uszczelki na nowe
-> trójniki lpg z plastikowych na metalowe
Oczywiście szybka regulacja i w efekcie spora różnica
Niki20 pisze:co to za blenda i z czego wykonana :?: Ciekawie to wygląda bo i tablica cała się schowała, niebiescy się nie czepiają, że niewidoczna :?:
Więc tak. Lampy zostały zdjęte i zamocowałem pas wykładziny olejoodpornej, takiej mniej-więcej jak wykładzina w autobusach Potem zamontowałem z powrotem lampy, a tablica została potraktowana imadłem przez dwie miękkie drewniane listwy i poprostu zagięta (z góry przy samych literkach i z dołu przy cyfrach). Mieści się idealnie przy oprawkach. Jest to normalna tablica z urzędu, więc jest homologacja, a literki to LU, więc je widać <ok> Niebiescy oglądali nieraz jak jechali za mną i jest ok
160zł kolego <ok> jedyna nowa na allegro. Sprzedaje firma i wysyła pobraniowo za 17zł pocztexem. Jak zapytałem w sklepie, to mnie z butów wyrwało :shock:
Czas na kolejne newsy :oczami: Zakupiłem kolejną parę opon :hyhy: tym razem Pirelli P ZERO NERO XL (wzmocnione Xtra Load), które pójdą na tył autka. Dodatkowo instalacja świateł dziennych została przeze mnie całkowicie zautomatyzowana.
Po przekręceniu klucza zapalają się światła dzienne, a gdy tylko włączy się choćby pozycyjne, to diody gasną, coby wszystko było zgodne z literą prawa
Niki20 pisze:Co jak co, ale to foto z podpisu jest piękne :shock:
Mój niedościgniony ideał jest u mnie na tapecie Frano mnie zaraził i chciałem, żeby moja też tak z tyłu wyglądała.
Czas trochę uaktualnić temat, bo pojawiły się nowości.
Pierwsza z nich, to fotelik dla półrocznej córki "monte carlo-quattro"
Druga, to Radyjko CB. Samo radyjko kupiłem okazyjnie od kolegi na gwarancji za stówkę, model ALAN109, Natomiast antenę kupiłem SIRIO AS-100. Po przeczytaniu wielu artykułów okazała się najlepsza.
Dziura z włącznikiem lamp zniknęła. Instalację przerobiłem na pełny automat. Zgodnie z literą prawa lampy uruchamiają się same i same gasną po włączeniu choćby pozycyjnych. Udało się zintegrować instalację dodatkowych zegarów z instalacją lamp. Dziurę zaślepiłem naklejką AUDI SPORT i w końcu przeniosłem zapalniczkę. (oczywiście CB podłączone na stałe, żeby nie zajmować zapalniczki, która służy nawigacji)
Zwróćcie uwagę na tylne opony a poniżej umieszczę foto z węższymi. To z czym kupiłem te felgi, to gruba przesada. Wydaje mi się gdy założę węższe opony, to będzie wyglądać jak z przodu.
Jest jednak mały problem. Samochód jest zbadany dość dokładnie i wypadkowej historii nie było. Jest natomiast skrzywiona belka z tyłu póki co nie zmieniam opon... zbieram na diagnostykę, bo w ciemno belki nie zmienię
Orientujecie się czy podchodzi alternator valeo zamiast boscha? Regulator napięcia trochę mi faluje i między innymi zakłuca cb radio ... W zasadzie to jest ostatnie niedociągnięcie w audi i będę już na bieżąco <ok>
Dziś dostałem ostatni element układanki, więc mogę napisać co poskładałem A mianowicie oświetlenie na nogi, które podejrzałem u kolegi SKULL w compi Może nie jest ono dokładnie fabryczne, ale zamontowałem oryginalne niemieckie lampki hella w mniej lub bardziej fabrycznych miejscach :roll: