Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Parę zmartwień z automatem

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
misiek425
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 20:36
Lokalizacja: Gdańsk

[B4 2.0 ABK] Parę zmartwień z automatem

Post autor: misiek425 » 07 lis 2016, 20:49

Raz jeszcze witam, kupiłem Audi w automacie z myślą o żonie, przesiadła się z vectry a również automat, ale do rzeczy. Nie działa mi światło wstecznego, zrobiłem już nową wiązkę pod klapą bagażnika, przejście na przewodach jest a wstecznego wciąż brak, gdzie znajdę czujnik wstecznego?

Druga sprawa: Automat zaczął kaprysić po odpaleniu silnika, próbuję wrzucić"R" i nie mogę przesunąć lewarka dalej niż połowa odległości między "P" a "R" . Wiem że przy wybieraku znajduje się elektromagnes z bolcem, który raz blokuje i nie można nic wrzucić a raz puszcza po naciśnięciu hamulca i działa bez problemu, próbowałem już na 3 różnych elektromagnesach i wciąż problem powraca.... pomocy mysli_

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 lis 2016, 19:12

misiek425 pisze: gdzie znajdę czujnik wstecznego?
Sygnał wstecznego jest po prostu brany z czujnika położenia "dźwigni biegów". Patrząc na schemat to dalej też jest załączany przez przekaźnik gdzieś pod nagami kierowcy: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig03.pdf

No początek zobacz czy z czujnika położenia dźwigni wychodzi masa na pinie 6 po wrzuceniu wstecznego.

Co do elektromagnesu to podłącz sobie kontrolkę aby sprawdzać czy nie dostaje zasilania czy się nie blokuje mechanicznie.

misiek425
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 20:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: misiek425 » 15 lis 2016, 18:44

czyli proponujesz podłaczyć pod elektromagnes np. żaróweczkę i sprawdzić w ten sposób czy dochodzi prąd? Zrzucenie z "P" na jakiekolwiek inne położenie zajmuje średnio 2-10 prób

[ Dodano: 2016-11-15, 18:44 ]
Jedna awaria usunięta, nie można było wrzucić wstecznego po odpaleniu, zauważyłem że przy wciśnięciu hamulca światła stop nie świecą się, włacznik świateł stop firmy topran... ręce opadły jak okazało się że po rozłożeniu wytarł się kawałek plastiku który raz sie ułożył tak że prąd przechodził a raz był izolatorem, Teraz po wyczyszczeniu i złozeniu włacznika na nowo światła stop świecą, przekaźnik 297 działa elektromagnes przy skrzyni również za kazdym razem działa, wszystko wróciło do normy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga