Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z]Poduszki pod skrzynią. Problem.

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
roboaudi

[B4 1.9 1Z]Poduszki pod skrzynią. Problem.

Post autor: roboaudi » 14 sie 2016, 22:07

Mechanik wymienił mi dwie poduszki pod skrzynią, mam obawy że źle je zamocował ponieważ drgania są jeszcze większe niż były. Poduszki są zmienione na pewno bo sprawdzałem na podnośniku, są to markowe poduszki febi. Chciałem się dowiedzieć jak powinno się je prawidłowo zamocować, czy przychodzą pod nie jeszcze jakieś elementy, czy jakoś się je reguluje, w szczególności chciałem się dowiedzieć która część poduszki powinna być ku górze ak która ku dołowi, zwłaszcza lewa poduszka bo wydaje mi się że zrobił to źle. Proszę o pomoc kogoś kto zna temat. Mój model to Audi 80 b4 1.9 tdi 90 km 1Z

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 14 sie 2016, 22:20

roboaudi pisze:Mechanik wymienił mi dwie poduszki pod skrzynią, mam obawy że źle je zamocował ponieważ drgania są jeszcze większe niż były
A ja ci powiem że zamontowal dobrze ...tyle że tanie nowe poduszki z twardej gumy.Ja po zakupie auta wiele lat temu ,miałem jedną poduszkę skrzyni nówkę i od razu coś mi nie pasowało z drganiami ,bo było wyrażnie czuć większe drgania niz powinny być ,w wiem jakie powiny być ,bo miałem porównanie .Wywaliłem tę nówkę z twardej gumy i zalozyłem ori .Drgania znikneły .Temat poduszek wałkowany wielokrotnie w temacie o silnikach tdi ...tylko wszystkie poduszki ori gwarantują brak drgań,nawet jedna nie ori i mamy wyrażne zwiększone drgania.Mechanicy którzy proponują wymianę poduszek na nowe ,powinni się najpierw przejechać takim autem na ori poduszkach i pózniej na tych swoich nadajacych się na śmietnik "nówkach " .Drgania w tych autach praktycznie nigdy nie mają nic wspólnego z poduszkami ,pod warunkiem że poduszki są ori ...błędne diagnozy mechaników ,obwiniające poduszki za np.szarpanie w pewnym przedziale obrotow ,są powszechne i świadczą tylko o ich poziomie "fachowości "

roboaudi

Post autor: roboaudi » 14 sie 2016, 22:44

Poduszki były oryginalne z febi, sam kupowałem i nie mógł założyć innych bo widziałem. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak one powinny być poprawnie założone ?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 15 sie 2016, 07:59

MUNIOR pisze:Temat poduszek wałkowany wielokrotnie w temacie o silnikach tdi
tak jest, roboaudi, poszperaj na forum a dowiesz się że tylko ori nadają się do 1z. proszę dla ułatwienia https://cse.google.com/cse?cx=partner-p ... zyni%C4%85

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga