Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S JN] problem z naprawą automatycznej skrzyni biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
wyga
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:35

[B3 1.8S JN] problem z naprawą automatycznej skrzyni biegów

Post autor: wyga » 19 cze 2007, 16:10

Witam, od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem audi, do tej pory nic się nie działo, ale auto zaczeło mi wyć, okazało się że to mechanizm różnicowy z którego znikł olej. Mechanik powiedział że tego się nie naprawia i żeby od razu wymieniać całą skrzynię razem z mechanizmem. Chciałbym się poradzić co zrobić z tym fantem, szukałem skrzyni, ale ciężko je dostać, czy żeczywiście nie da się tego naprawić?
Mam też drobny problem z silnikiem - nawolnych obrotach szarpie całym samochodem, musiałem podkręcić obroty, a jak się zagrzeje to coś zaczyna delikatnie cykać.

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

Post autor: Omen » 19 cze 2007, 22:24

Hmm... Jedynym wg. mnie rozsadnym wyjściem było by udanie sie do warsztatu, gdzie mogą/znają się na zdiagnozowaniu automatycznej skrzyni...W jaki sposób doszło do wycieku oleju z przekładni głównej :?: Czy przeciekł do skrzyni :?: Czy kontrolowany był/jest poziom/stan/kolor/zapach oleju w skrzyni :?: Kiedy ostatnio był sprawdzany stan/poziom oleju w przekładni głównej i skrzyni biegów :?: Automacik wymaga dbania i kontroli..inaczej jest bardzo drogi....

Pozdr. Adam.

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 19 cze 2007, 23:26

Powiem ci że kolega teraz ma identyczny problem jak ty, właśnie rozleciał mu się układ róznicowy ponieważ nie było w nim oleju. Teraz też poszukuje takiego żeby kupić, ale jakoś nie może znaleźć.

lukkrak25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwie 2007, 14:49
Lokalizacja: Kielce...

Post autor: lukkrak25 » 20 cze 2007, 11:18

Mam taka skrzynke w autku i tez mialem problemik. W czesci automatycznej jak dbasz to nic sie nie psuje. A dyfer jest do naprawy tylko trzeba konkretna osobe,bo jak zle ustawisz luz miedzy zebny to zaraz siądzie. 96% usterek tych skrzyn to wlasnie ta usterka. Za uzywke całą powiedza ponad 1000pln. Tylko,ze uzywana Masz w aucie. Napraw konkretnie a bedzie Ci dobrze slyzyc.
ps. za skrzynie z rozwalonym dyfrem dalem 400pln. A niby dobre to tak jak pisalem.
Pozdro

Diana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2007, 14:38

Post autor: Diana » 19 lip 2007, 23:26

Witam,
Wymieniając półoś zauważyłem luz w miejscu mocowania przegubu do automatycznej skrzyni .Po wymianie półosi jest lepiej , ale stukanie jest słyszalne . Czy można łatwo rozwiązać ten problem ?Pozdrawiam

moolin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2007, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: moolin » 08 sie 2007, 22:17

tez mam problem z automatem, tylko ze ja mialem zalozony dyfer od diesla!!! przy 100km/h mialem 4000obr/min!!!! rozebralem dyfer i okazuje sie ze mam inne przelozenie niz w benzynie!!!! nie mozna dostac nigdzie walka ataku i kola do benzyny, ale znalazlem dojscie i za niedlugo bede mial te czesci nowe!!! tylko szukam kto by mogl ustawic mi dyfer, bo samemu nie radze tego robic!!! pozdro...

wyga
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:35

Post autor: wyga » 28 paź 2007, 19:13

Witam, narazie jeżdżę na uszkodzonym mechaniźmie rużnicowym, ale wyje coraz gorzej, zdecydowałem się zmienić skrzynię na manualną. Chciałbym wiedzieć na co muszę zwrócić szczegulną uwagę. Jeśli ktoś zmieniał to proszę o poradę.

lukkrak25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwie 2007, 14:49
Lokalizacja: Kielce...

Post autor: lukkrak25 » 31 paź 2007, 21:15

Ja się tylko przez chwilę zastanawiałem nad zmianą na manuala. Koszt jest zbliżony do kupna automata, ale za to pracy trzeba włożyć mase. i właśnie ta praca i przeróbki to bylo za dużo. Zrobiłem swoja i jestem zadowolony. A co do zmiany to chyba było na tym forum. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga