Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B4 ABK ] Wymiana skrzyni biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bibol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 404
Rejestracja: 23 lip 2007, 18:02
Lokalizacja: Dormagen

[ B4 ABK ] Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Bibol » 29 paź 2007, 21:23

Witam, chciałbym wymienić skrzynie biegów w mojej niuni, czytałem na forum że pasują skrzynki od Audi A4 o oznaczeniu FPS, mam pytanie : jak wygląda sprawa z osiągami na tej skrzyni, chodzi mi o przyspieszenie i v-max. I jeszcze jedna rzecz, czy któryś z klubowiczów mógłby mi opisać co i jak, wolę zapytać i nie powielać błędów, swap będę robił sam bo wolę wiedzieć na czym jeżdżę, a z racji tego że jestem kierowcą i latam za granicę nie dam rady dopilnować " fachowców ", zresztą chyba każdemu z nas najwięcej frajdy sprawia to że sami modyfikujemy autko. Pozdrawiam i czekam na wasze " wywody " <rotfl>
- 1993 - Audi 80 B4 Avant - ABK+

[__]----0000----[__]

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=8459 <lupa>

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Re: [ B4 ABK ] Wymiana skrzyni biegów

Post autor: czarekj » 29 paź 2007, 23:42

Bibol pisze:Witam, chciałbym wymienić skrzynie biegów w mojej niuni, czytałem na forum że pasują skrzynki od Audi A4 o oznaczeniu FPS, mam pytanie : jak wygląda sprawa z osiągami na tej skrzyni, chodzi mi o przyspieszenie i v-max. I jeszcze jedna rzecz, czy któryś z klubowiczów mógłby mi opisać co i jak, wolę zapytać i nie powielać błędów, swap będę robił sam bo wolę wiedzieć na czym jeżdżę, a z racji tego że jestem kierowcą i latam za granicę nie dam rady dopilnować " fachowców ", zresztą chyba każdemu z nas najwięcej frajdy sprawia to że sami modyfikujemy autko. Pozdrawiam i czekam na wasze " wywody " <rotfl>
Widocznie czytałeś mojego posta. :-D .
Niestety to nie jest takie proste jakby się wydawało. Napisz najpierw co chcesz osiągnąć poprzez wymianę skrzyni biegów na inną. Ten model skrzyni jest rzadko spotykany. Dlaczego akurat takie oznaczenie wybrałeś?

Awatar użytkownika
Bibol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 404
Rejestracja: 23 lip 2007, 18:02
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Bibol » 30 paź 2007, 16:59

Co bym chciał osiągnąć ?? Ta skrzynia jest wolna, chodzi mi o lepsze zbieranie się, poza ty moja skrzynia ma jakiś feler, nie wiem dokładnie jaki ponieważ jak Audi była jeszcze moich rodziców, mechanik przy wymianie sprzęgła stwierdził że coś jest roz.....ne ale tego nie ruszali i złożyli jak było, ja pracowałem wtedy w Holandii więc nie mogłem być obecny przy tej sprawie. Efekt jest taki że autem za skarby nie da się płynnie ruszyć, szarpie, sprzęgło było nowe i poduchy także, było to jakoś w 2004 roku. Rodzice nie robili nią wielkich przebiegów raczej latali wokół komina. Auto jest w moich rękach od jakiś 2 lat i staram sie sam przy nim grzebać żeby mieć pewność co i jak chodzi. W tej chwili moja niunia ma syndrom ślizgającego sie sprzęgła ale tylko na wyższych obrotach, jak nie startuję ostro to jedzie w miarę normalnie ale jak kiedyś puściłem wodze na DOL-u ( Drogowy odcinek lotniskowy - 3 km prostej ) to nie mogłem jej rozpędzić do 180 km/h na odcinku tych 3 km, jak zbieram ją delikatnie to idzie 195 km/h czyli normalnie ale przecie to nie oto chodzi. Wiem że sprzęgło może być przypalone ale ja już raczej to nie to. Pozdrawiam <rotfl> <piwo> <rotfl>
- 1993 - Audi 80 B4 Avant - ABK+

[__]----0000----[__]

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=8459 <lupa>

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 30 paź 2007, 20:05

Na Twoim miejscu, jeżeli chcesz mieć "dłuższe" przełożenia to zamontuj skrzynię od silnika ABT. Przy skrzyni FPS musisz pólosie przerabiać. Żeby osiagać większe prędkości na dłuższej skrzyni musisz postarać się o kilka KM więcej.

Awatar użytkownika
Bibol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 404
Rejestracja: 23 lip 2007, 18:02
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Bibol » 30 paź 2007, 22:11

Jeżeli zdecydowałbym się na skrzynie od silnika ABT to o jakim oznaczeniu powinna być ta skrzynia? Czy tam czasem przeguby nie są inne ?? Pozdrówka <rotfl>
- 1993 - Audi 80 B4 Avant - ABK+

[__]----0000----[__]

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=8459 <lupa>

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 30 paź 2007, 22:17

Jeżeli u siebie masz skrzynię CCF to zamontuj CCE. Możesz do nowej skrzyni zamontować swoje stare półosie z flanszami.

Awatar użytkownika
Bibol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 404
Rejestracja: 23 lip 2007, 18:02
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Bibol » 31 paź 2007, 19:11

Wielki dzięki za info, ale gdybym kiedyś jednak wpadł na pomysła wymiany skrzynki na A4, to czy moge liczyć na jakąś Twoją pomoc?? Pozdrawiam <rotfl> <rotfl>

[ Dodano: 2008-05-04, 18:26 ]
Witam, niechcę zaczynać nowego wątku a jedynie troszkie odświeżyć stary, mogę mieć skrzynie biegów CDY za niewielkie pieniądze i chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z dopasowaniem jej do silnika ABK, wiem że CCE będzie pasować aczkolwiek CDY jest jej następcą i jak to będzie ?? Jak ma się sprawa z półośkami i przegubami ?? jak wygląda sprawa sprzęgła - może być takie samo jak w CCF czy inne ??

Wiem że mogę zadawać dziecinne łatwe pytania ale z racji mojej pracy ( kierowca TIRa ) nie mam czasu na eksperymenty i chcę dokonać ewentualnej wymiany za pierwszym podejściem. Jak to się mówi kto pyta nie błądzi, będę wdzięczny za każda odpowiedź dotyczącą w/w tematu. Pozdrawiam <ok>
- 1993 - Audi 80 B4 Avant - ABK+

[__]----0000----[__]

https://audi80.pl/viewtopic.php?t=8459 <lupa>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga