Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z Avant] Dziwne zachowanie wskaznika ABS?

ODPOWIEDZ
TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

[B4 1Z Avant] Dziwne zachowanie wskaznika ABS?

Post autor: TDI80 » 16 lis 2012, 13:15

Witam, mam dziwny problem z ABS.
Lampka czujnika ABS normalnie zapalona jest po włączeniu zapłonu, gdy odpali sie silnik gaśnie, wiec niby wszystko ok.
Normalnie tez jest w jeździe po mieście, ale już któryś raz jak wyjeżdżam na autostradę i prędkość jest jakieś 120km/h i więcej, to nagle ten czujnik sie zapala i świeci się do czasu jak zgaszę silnik. Po wyłączeniu silnika i kolejnym odpaleniu znów wszystko wraca do normy o ile prędkości wyżej wymienionych nie osiągam, wiec w czym problem tu jest to jedno, a dwa czy jak się świeci jakoś zagraża to jeździe?

Awatar użytkownika
bozmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1107
Rejestracja: 31 sie 2010, 10:20
Lokalizacja: RBI

Post autor: bozmek » 16 lis 2012, 15:06

Kolego może masz tak jak ja miałem przerdzewiałe już tryby na przegubach i nie czytało dobrze i tez mi się zaświecała czasami kontrolka wyciągałem poczyściłem trochę te rowki miedzy trybikami i jest git narazie <ok> i spr czy nie masz dużego odstępu miedzy czujnikiem a zębatka.
Avant 1Z +Afn chip by kostrz 16 bit. Mała diagnostyka vag ;)

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 16 lis 2012, 15:23

bozmek pisze:Kolego może masz tak jak ja miałem przerdzewiałe już tryby na przegubach i nie czytało dobrze i tez mi się zaświecała czasami kontrolka wyciągałem poczyściłem trochę te rowki miedzy trybikami i jest git narazie <ok> i spr czy nie masz dużego odstępu miedzy czujnikiem a zębatka.
Tylko dziwne, ze dopiero przy konkretnej prędkości sie zapala lampka ABS?
Jakby były brudne czy zardzewiałe zębatki, to mogla by za każdym razem sie palić w czasie jazdy?

Awatar użytkownika
bozmek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1107
Rejestracja: 31 sie 2010, 10:20
Lokalizacja: RBI

Post autor: bozmek » 16 lis 2012, 16:43

A podpinałeś pod vag? co wyskakuje ja jakim osprzęcie masz zetora?
Avant 1Z +Afn chip by kostrz 16 bit. Mała diagnostyka vag ;)

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 16 lis 2012, 18:03

:arrow: dlaczego piszesz w tym dziale... masz dział od systemów bezpieczeństwa abs, do jasnej ciasnej...
2.8 AAH >>> 4.2 AHC

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 24 lis 2012, 11:59

bozmek pisze:A podpinałeś pod vag? co wyskakuje ja jakim osprzęcie masz zetora?
Na vag nie podpinałem, nie posiadam kabla i oprogramowania, dlatego tutaj pisze, bo może ktoś miał podobny problem, a nie chce od razu pakować się w koszty podpięcia vag u mechanika. A jeśli chodzi o komputer w naszych autach, to jak to jest z błędami, które sie pojawiają, czy można je wykryć w momencie jak wyskoczy wskaźnik np abs, czy po wyłączeniu silnika, jak zgaśnie i sienie pojawia to juz nie ma go zapisanego? Bo np w fordzie, to kolejne działanie bez błędu danego układu likwiduje zapis błędu a jak w naszych B4? Mam normalny 1.9 tdi 1z diesel, a jaki osprzęt masz na myśli, pompa ABS to Bosh,a jesli o to chodziło.

[ Dodano: 2012-11-24, 12:07 ]
UFOtm pisze::arrow: dlaczego piszesz w tym dziale... masz dział od systemów bezpieczeństwa abs, do jasnej ciasnej...
Przepraszam, jakoś sądziłem, że to wskaźniki w kabinie, wiec pod inne pasuje, ale dziękuje, za umieszczenie w odpowiednim dziale.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga