Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDi ] Dziwny problem z ABSem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hackthemilk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 587
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:37
Lokalizacja: LTM-LHR

[B4 1.9 TDi ] Dziwny problem z ABSem

Post autor: hackthemilk » 04 cze 2009, 01:04

Dziś miałem hamowanie awaryjne na asfalcie i ju mojemu zdziwieniu po hamowaniu zostały dwa pasy pohamowaniu i siwy dym z opon-, abs niby oki(teoretycznie) bo kontrolka nic nie pokazuje (nie zapala sie ) tylko w czasie zapłonu (zapala i gaśnie - normalne.

na trawie lub żwirze czuje "tyrkanie' pedału hamulca ale kola sie blokują ( sprawdzałem specjalnie na boisku) a asfalcie nic nie czuć :( - brak działanie ABSu i "tyrkania' pedału

u mechanika byłem (nie zagladał do czujników) tylko powiedział ze może być pompa ABS-u a bylem na diagnostyce i w ABS niema błędu.

user Arczizioom mi napisał
Możesz mieć czujniki źle ustawione. Za daleko od tarcz. I dlatego abs się nie załącza kiedy trzeba.
ale jak tam sie dobrać ? ktoś miał cosik takiego
<osohozi> jak sprawdzić co to jest ? POMOCY
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 10:36 przez hackthemilk, łącznie zmieniany 1 raz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 04 cze 2009, 10:22

Skoro ABS nie zapala sie podczas jazdy a mimo to blokowane sa koła ( na trawie były slady odpuszczania kół czy poprostu 2 slady ciagłe) to albo masz uszkodzony modulator ABS-u ( pompa) lub przypchane przewody hamulcowe ewentulnie zapieczone tłoczki w zaciskach, sprawdz to.

Awatar użytkownika
hackthemilk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 587
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:37
Lokalizacja: LTM-LHR

Post autor: hackthemilk » 04 cze 2009, 18:22

WOJTEK26 pisze:przypchane przewody hamulcowe ewentulnie zapieczone tłoczki w zaciskach
yy sorki ale nie rozumiem - nie oriętuje sie za bardzo - "zapieczone tłoczki w zaciskach" - chodzi o Cylinderki hamulcowe? czy to cos innego a " przypchane przewody hamulcowe " to jak zatkane?

lookałem dzis i mechanik mi powiedział ze nie wie o co chodzi - ale powiedział ze klocki z przodu sie kończą i wymiana pozatym jest wymiana uszczelki (oslony) pod przegubem wlasnie kolo hamulców bo cos "jakos mokro.

moze być ze jak wymienię klocki bo bedzie działało ok - mowił ze czasem tak jest :cry:
AUDI - i wszystko jasne...
________________________________
Było i Jest Audi 80 B4 AVANT 94r 1Z 90km+
oraz
A3 8P 2008 1,6 MPI 102km

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 05 cze 2009, 23:25

czujniki są od wewnętrznej strony przy osłonie przegubu. nie wiem czy przez klocki ale moze być czujnik za mało wsadzony.

Awatar użytkownika
hackthemilk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 587
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:37
Lokalizacja: LTM-LHR

Post autor: hackthemilk » 07 cze 2009, 11:40

kardi21 pisze:czujnik za mało wsadzony.
widziałem gdzie on jest a jak go wsadzić głębiej ? trzeba coś rozbierać czy na "węch"? tzn na oko? go docisnąć :?:
AUDI - i wszystko jasne...
________________________________
Było i Jest Audi 80 B4 AVANT 94r 1Z 90km+
oraz
A3 8P 2008 1,6 MPI 102km

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 07 cze 2009, 17:55

z tego co wiem to ABS nie ma połączenia z klockami hamulcowymi ale jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi :-) czujnik wyciąga się i wsadza"na siłę"tzn siedzi ciasno. wkładasz go do oporu ponieważ on wejdzie tylko tyle ile ma wejść. bo tak jak pisałeś żę na miękkim gruncie działa abs tzn.że pompę od ABSu masz dobrą. od tzw."pyrkania" ABSu są pierścienie na przegubach ale one raczej bardzo żadko się wyrabiają.

Awatar użytkownika
hackthemilk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 587
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:37
Lokalizacja: LTM-LHR

Post autor: hackthemilk » 07 cze 2009, 23:06

oki a jak jest u Ciebie z hamowaniem ? koła mają sie blokować - nawet na asfalcie? bo u mnie na suchym asfalcie - jak pisałem- pisk opon siwy dym i dwa ciągłe ślady opon (brak tyrkania) - a żwir i trawa tyrkanie dziwne? czy tak ma byc? <osohozi>

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 08 cze 2009, 21:25

no u mnie na każdym gruncie blokuje,to tyrkanie jest cały czas czy na asfalcie czy na trawie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga