Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80/90 B3]Centralny zamek - nie działa

ODPOWIEDZ
Mysterious
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:49

[80/90 B3]Centralny zamek - nie działa

Post autor: Mysterious » 31 mar 2007, 22:07

Witam,
Przestał mi działać centralny zamek, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są OK, pompka centralnego całkowicie milczy. Gdzie szukać przyczyny usterki?
Audi 80 B3 1.8S
Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2007, 08:56 przez Mysterious, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 31 mar 2007, 23:56

Najprościej i najszybciej zacząć od pompki. Najlepiej spotykając się na jakimś spocie i biorąc na chwilę pompę od kolegi.

Wyjmij pompkę, weź do domu i sprawdz czy silnik w niej działa, powąchaj ją czy nie śmirdzi spalenizną. Obejrzyj ją. Nawet nie znając się na elektronice wizualnie czesto mozna dowiedziec się wiele.

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 01 kwie 2007, 00:03

Raczej padła pompka musisz ja sprawdzić one dość często padają dużo takich sprzedaje :-D

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

Post autor: Omen » 01 kwie 2007, 07:04

Po wymontowaniu pompki i rozdzieleniu korpusu, sprawdż silniczek i bardzo dokładnie obejrzyj ścieżki ( luty) na płytce. Miałem podobny przypadek: wypadła jedna z tulejek łożyskujących wirnik silniczka, nastąpiło przeciążenie w prądach i przepaliło dwie ścieżki na płytce ( bezpiecznika nie ruszyło). Po zalutowaniu ścieżek i założeniu tulejki łożyskującej, wszystko hula do dziś.

Pozdrawiam - Adam.

Mysterious
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:49

Post autor: Mysterious » 02 kwie 2007, 10:58

Ok, dzięki wszystkim za wskazówki, w najbliższym czasie spróbuję zdemontować pompę. Jazda bez niej nie wpłynie chyba negatywnie na resztę samochodu? Aha, i jak ją bezpiecznie zdemontować? Pytam by nic nie spsuć :)
Pozdrawiam

P.S.: Audi_A6, jakby co to za ile sprzedajesz takie pompki?

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

central w B3...

Post autor: Omen » 12 kwie 2007, 20:46

By nie zakładać nowego wątku, swój problem podpinam tutaj... :arrow: od kilku dni nie załącza/wyłącza mi centralnego zamka po przekręceniu kluczyka w drzwiach lewych(od kierowcy). Central działa poprawnie po przekręceniu w drzwiach prawych :-?
Wyizolowałem przewody z wiązki idące do siłownika w lewych drzwiach, zwierałem je z masą, z sobą i nic.. nie ma w nich prądu.. Gdzie szukać przyczyny :?:

Pozdrawiam - Adam.

>edit 20.04.07 godz. 9.20<

Pisząć "...działa poprawnie po przekręceniu w drzwiach prawych.." miałem na mysli, że wszystkie siłowniki/zamki są załączane/wyłączane po wcisnięciu/wyciągnięciu wewnętrznego przycisku/bolca zamka... ;-)

Popzdrawiam - Adam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga